Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme a külföldi önkénte...

Van értelme a külföldi önkéntes munkának?

Figyelt kérdés
Itthon lassan egy éve keresek munkát sikertelenül, a szüleimnél lakom, amiből már nagyon elegem van és nekik is belőlem, de egyelőre más lehetőséget nem látok, hogy elköltözzek. Lassan úgy érzem, teljesen begolyózom itthon. Szeretnék csinálni valamit, utazni, világot látni, nem tudom, hogy ez járható megoldás lenne-e, sokan írják, hogy ez nem más, mint modern rabszolgatartás.

2013. szept. 2. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, csak annyira van ertelme onkenteskedni kulfoldon, amennyire itthon. Egyetem utan en is sokaig munkanelkuli voltam, onkenteskedtem agyba fobe, de rajottem, hogy az onkentes munka alkalmazasa csak bujtatott koltsegcsokkentes a munkaadok reszerol. Ahol nem volt hely normalis alkalmazottnak, hogy megfizessek, ott kesobb se lesz. Tapasztalatszerzes nem szamit, csak a kapcsolatok. Vilagot latni lehet jol es rosszul is, ha munkat valllani mesz es rendesen dolgozol, felreteszel, kapcsolatokat epitesz kint es kepzodsz, akkor jo, ha csak ugy egyik munkabol ugrasz a masikba, feleled a fizetesed hogy vilagot lathass, csak azt veszed eszre, hogy mar elment az ido, 30 folott vagy se csalad, se vagyon, semmi. Raadasul kint rosszabb, mert a helyi lakosoknal kemenyebben, joval kevesebbert , tobb megalaztatassal kell dolgoznod majd, nem leszel kulonb egy latin amerikai, afrikai vagy a tobbi szegeny keleteuropai allambol erkezonel. Ha azt a kemeny munkat es terhelest fel tudod vallalni, annyi erovel mar itthon is el tudsz helyezkedni.
2013. szept. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pont az a problémám, hogy itthon lassan sehova nem vesznek fel. 100 elküldött cv-ből 5, ha visszajelez és abból az 5ből, mondjuk 1-2 olyan meló van, ami nem MLM-es, ügynöki munka, de oda se vesznek fel, mert már nem vagyok 25 alatt, vagyis nem kap értem támogatást. Egyszerűen nem tudom, mihez kezdjek itthon. A sok éves gyakorlati idővel eltöltött szakmámba és azon túl sem találok melót, de gondolom sokan vannak ezzel így, rajtam kívül is.
2013. szept. 2. 11:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, elso vagyok. En bortonben kezdtem dolgozni, ott mindig van felvetel, onnan leptem tovabb. Volt a jelentkezesnel egy mernok fiu is aki regota nem talalt allast, de a felvetelinel beijedt h nem akar fegyornek menni es feladta. Pedig onnan siman atkerulhetett volna a kesobbiekben az info osztalyra, vagy mas hivatasos szervekhez is. En par honapot utan atjottem a rendorsegre. Neha lentrol kell kezdeni, de olyan helyrol, ahonnan van tovabbugrasi lehetoseg es lehet kapcsolatokat epiteni, mint amilyen pl. A kozszfera,, itt nagy a vandorlas.jah es amikor engem felvettek, letzsmaatop volt, nem is hirdetesre adtam jelentkezesi lapot, csak ugy bekuldtem az oneletrajzom. Nem a szemelyzetisnek, hanem a parancsnoknak. Merthogy felulrol megy lefele az nfrmacio, alulrol felfele pedig nem.
2013. szept. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!