Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SSC-kben mennyire jellemző a...

SSC-kben mennyire jellemző a home office és hány nap hetente?

Figyelt kérdés
Budapesti SSC-ket nézegettem, Győrben lakom, nem szeretnék költözni. Könyvelési területen jellemzően heti hány nap HO-ra lehet számítani? Ha valaki ír esetleg konkrét céget annak külön örülök.
2023. jún. 30. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Céget nem írok mert A) nálunk nincs még könyvelés B) a cégek szerintem tudatosan távol akarják maguktól tartani a 'ho-vadász' embereket. Hozzáteszem hogy én is az vagyok. Én éltem már eleget Budapesten és a covid óta egész egyszerűen nincs értelme. Bejárós irodai munkát pedig már akkor sem vállalnék ha az a városomban lenne (lenne.)

A kulcsszó a mi esetünkben a hibrid, hibrid munkákra kell jelentkeznünk és a felvételi process során kipuhatolni hogy mi az ami valóban belefér. Én úgy voltam vele hogy heti 2-3 lazán bele, mert az azt jelenti hogy egyik héten 1, a másikon 2 éjszakára kell MAXIMUM szállást fizetnem. Természetesen találtam ilyet és természetesen ezt már próbaidő alatt sikerült jócskán lefaragni. Az enyém is, de a könyvelős munka is tipikusan olyan hogy jön egy durvább hónap, és a kutya nem fogja megkérdezni hogy miért nem látott az irodában, mert a budapestiek is inkább otthon gürcölnek a benti répaverés helyett. A rekorder eddig az a hónap volt amikor összesen 1 azaz 1 alkalommal jártam benn. Vannak neccesebbek pl. a mostani amikor minden hétre esik 1 vagy 2 benti rendezvény. Ebből okulva eldöntöttem hogy az én rendszerem a kötelező alkalmakra való bejárás plusz a teljesen véletlenszerű, 2-3 havonta 1 teljes benti hét lesz.

Ha lehetne 3 vagy 6 hóra lakást bérelni akkor talán eljatszanék a gondolattal hogy érdemes lenne egy kicsit "megnyomni", egy darabig sokat bejárkálni hogy megjegyezzék az arcomat de így hogy nincs, semmi értelme. Te se tedd, pláne Győrből, ne viccelj, semmi értelme. Szerintem még azt is megteheted hogy válogathatsz és Budán, vagy Pest azon részén vállalsz csak munkát ami Győrből hamarabb elérhető (én is így tettem) ha nem akarsz a fél koszlott Budapesten, lepra BKV-kon vagy a dugóban órákat tölteni. Végeredményben még jobban is kijöhetsz mint a "pestiek" akiknek sokszor rémalom a távoli irodákba járkálni. A negatív kommentekre, ferde tekintetekre azért készülj, egyébként is sok itt a személyiségzavaros ember. Van aki úgy néz majd rád mintha a Holdról járnál be. Nekem konkrétan a főnököm vette személyes sertésnek hogy nem Budapestről járok be (nem tudom, mire számított, hogy majd velem utazgat a susnyásban? 🤷‍♂️) De hamarosan tőle is megszabadulok, szóval nem lesz gáz. A másik fele az embereknek meg épp hogy tisztelni fog vagy egészséges irigységgel tekint rád. A lényeg a pozitív hozzáállás, nyílt kommunikáció és némi rugalmasság.

Én kockáztattam ezzel és bejött, ma sem tennék máshogy. Megér egy kis utazgatást időnként hogy van egy normális munkahelyem ahol nem hogy a leépítéstől nem kell rettegni hanem még bővül is, és bármikor lecserélhetem egy másikra mert van legalább 5 ilyen cég ahol szívesen dolgoznék. Aztán ki tudja mit hoz a jövő, előbb vagy utóbb a mi városainkban is (még jobban) beindukhat az ssc buli. Még a végén site leadek leszünk 😆

Sok sikert neked, ha összejött valami, esetleg írj.

2023. jún. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon változó, 1-5 napig van minden, de szerintem a 2-3 a legjellemzőbb. (nálunk 4 van pl)
2023. júl. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszadó nagyon jókat írt. Nagyon vicces, amikor valaki a "vidéki" Székesfehérvárról hamarabb benn van kocsival, mint valaki a 23455. kerületi 1950-ben Pesthez csatolt Pestnádasbacnádról


Nálunk heti 2 nap ho-van, de lazán veszik, és sokan csak fél napokat vannak benn.

2023. júl. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha vonattal jól és praktikusan be tud járni az ember (Győr meg a legtöbb nagyváros szerintem tipikusan ilyen) akkor a vonaton is lehet kicsit előre dolgozni vagy utómunkákat végezni. Nyílván cégfüggő hogy ez a munkaidő része-e, nálunk egyértelműen nem, és nem is játszanék ezzel. Viszont rengeteg dologgal tudok ilyenkor úgy előrehaladni, hogy a normál munkaidőmben már nem kell rajta görcsölni, mert már megvan, csak át kell nézni, ki kell küldeni stb.

Ami még a hátrányok között tud lenni, hogy nekem nincs "helyi" kollégám, nem tudok kivel HO után spontán meginni egy sört, vagy sétálgatni a városban, meg igazából bármilyen "helyi" dolgot említek, nem tudják hová tenni. Szegénykéim az irodától is messze laknak így ott sem tud kialakulni ez a fajta együtt mozgás.

2023. júl. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A cégek szerintem tudatosan távol akarják maguktól tartani a 'ho-vadász' embereket."

Sajnos én is ezt látom, de nem értem, hogy miért.

Ha nem járunk be, mindenki jobban jár. Kisebb iroda kell, kevesebb rezsi, kevesebb útiköltség térítés, és még a környezetet is kíméljük.

Viszont a hibridnek semmi, de semmi értelme a világon.

Én heti 1 napot járok be, és azon a napon semmit nem dolgozunk. Egész nap egymással beszélgetünk, kávézgatunk, meeting. Volt, hogy megmondtam, hogy most sok a munka, nem megyek be. A főnök is pontosan tudja, hogy ez van, és ezt meg szokta engedni.

Sajnos nem pesti vagyok egyébként én sem, és vidéki munkahelyen sokat nem fizetnek. Pesti cégnél én is szívesen dolgoznék kétszer ennyiért, de tuti, hogy nem járnék be.

Amúgy hasonlót én is kérdeztem, és csúnyán leoltottak, hogy nem vagyok képes állást keresni, akkor inkább ne is dolgozzak. Itt még cuki válaszokat kaptál.

Amúgy IBM, T-Systems, Lufthansa, KPMG elég jó arányban adja a HO-kat.

2023. júl. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

>>"A cégek szerintem tudatosan távol akarják maguktól tartani a 'ho-vadász' embereket."


Sajnos én is ezt látom, de nem értem, hogy miért<<


1-es újra, franc tudja, talán azt akarják kíszűrni aki így sumákolna, munkaidőben almát termesztene egy tanyán vagy ilyesmi. (Volt kollégám HO nélkül is megteszi, róla jut eszembe.)


Nem kell ezzel foglalkozni, be kell vállalni majd egyre kevesebbet és kevesebbet bejárni. Ha jól végzed a munkádat, nem fognak emiatt elküldeni, sőt.


A heti 1 nap 0 munka alkalmakra én úgy tekintek mint a munkaidőm részére. Havi néhány alkalommal össze is KELLENE munkamegbeszéléseket tartani, sokkal jobban bosszant hogy egyesek ilyenkor is munkát szimulálnak, ahelyett hogy szétmítingelnénk magunkat egy gyros tál meg egy gépi kávé között.

2023. júl. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"1-es újra, franc tudja, talán azt akarják kíszűrni aki így sumákolna, munkaidőben almát termesztene egy tanyán vagy ilyesmi."

Vicces. Amikor minden nap be kellett járnom, akkor is volt olyan, aki egész nap filmet nézett, és nem dolgozott.

A teljesítmény mérhető, nem kell ahhoz a főnöknek melletted állnia, ez ilyen buta magyar mentalitás.

Alapvetően azért akarnak az emberek ho-ban dolgozni, hogy ne kelljen napi több órát ingázniuk, szerintem ez nem lustaság, hanem reális igény.

Az is nagyon szomorú, hogy ebben az országban gyakorlatilag csak a fővárosban lehet normális fizetést kapni. Ezzel párhuzamosan viszont olyan zsúfolt, hogy élhetetlen.

Ez már több száz éve fennálló probléma, elég szomorú, hogy nem akarnak kezdeni ezzel semmit ebben az országban.

Én Székesfehérvár mellett lakom egy faluban. (Egyébként nem művelünk földet, falun ez már rég megszűnt, lényegében mindenki a városba jár be dolgozni). Olyan elképesztő dugók vannak már itt is reggelente, hogy egy 10 perces út 40 percig tart. Egyébként mi kaptunk home office-t, de itt is nagyon sok főnök a mai napig ellenzi, csak nem nagyon tudnak mit tenni, mert központi utasítás. Viszont tény, hogy a fővárosban legalább 1,5-szer ennyit keresnék, de ha az állásinterjún megemlítem a home office-t, már buktam is az állást.

2023. júl. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Heti 2 napnál többet nem szeretnék bejárni. Sajnos a legtöbb hirdetésben max annyi van fetüntetve, hogy HO lehetőség. Na most azt én találjam ki, hogy az heti 4 nap vagy 1. Volt már olyan ajánlat amit pont ezért kellett elutasítanom, mert nem kaptam egyenes választ, amikor a HO napokat kérdeztem. Majd az interjú harmadik körében nagy nehezen kinyögte a leendő főnőköm, hogy igazából ők kéthetente 1 napra gondoltak. Majdnem lefordultam a székről, főleg úgy, hogy már a legelső körben jeleztem, hogy heti 3 nap a minimum igényem, az alatt csak egymás idejét raboljuk. Szeretném magamat az ilyen esetektől megkímélni a jövőben, de én is úgy látom, hogy a HO említésére mintha a fogát húznák a vezetőségnek.
2023. júl. 2. 18:39
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es, ne is mondd. Amennyi filmet én is megnéztem, pláne éjszakai (!) irodában, leginkább azért hogy ne zavarjanak a többiek... annyit azóta sem sikerült :) Míg, ha otthon lettem volna, az is lehet hogy megjön a kedvem szakmával kapcsolatos dolgokhoz. Ami meg is történt, igazából hónapok alatt ledobtam magamról azt a kényszeres érzést hogy munkaidőben "mindegy csak gépnél" legyen az ember. A COVID 12-15. hónapjára kb. kicseréltek, én azóta képzem magam tudatosan, vagyok produktív stb.

Amúgy simán lehet hogy pont ez a cél, kicsit visszafogni az emberek teljesítményét a sok-sok irodával. Jobb, ha egyenletesen húznak a lovak, nincs kiugró teljesítmény...

Budapest kérdésében pedig egyet értünk, bár az én (nagy)városomban mint említettem egyre több az ilyen lehetőség, én nem emiatt járkálok - néha - Bp-re. Ugyanannyira rosszul érinti ez a 'fejlődés' egyébként a tősgyökeres budapestieket, ha nem rosszabbul, mint bárki mást az országban. Egyre nagyobb tömeg, egyre nagyobb forgalom, egyre több élhetetlen városrész... aztán a menekülés az agglóba, majd az onnan bejárás, ami még több forgalmat, még nagyobb tömeget eredményez... ördögi kör, pedig Budapesten is vannak (és voltak) szép, élhető helyek ahol ráadásul a "20 perces életmód" is lazán megvalósító. (Azaz minden ami napi szinten fontos gyalog elérhető.) A többi nagyvárosokban pedig mindez adott, már csak munkahely kéne hozzá... nehéz dolgok ezek.

Az almatermesztős részt meg remélem nem érted félre, Bp. XI. kerből is le lehet járni a telekre (ismertem ilyet is :)) inkább csak a mindenkori Vezetőségi általános rosszindulatára céloztam ezzel.

Én is termesztek ezt-azt és kifejezetten jót tesz munka közben akár metszeni 5 percet, átpakolni a ládákat egyik sarokból másikba meg ilyesmi. Annyit biztosan ér mint egy cigiszünet vagy telefonos játékok. Mindkettőt csináltam amíg kellett irodázni...

A sok góré persze magából kiindulva, mert hogy mítingelni nyílván könnyebb benn mint kinn, azt hiszi hogy a köznépnek is hasznos dolgok esnek ki az életéből, pedig nem.

2023. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem értettem félre, amúgy meg ha éppen nincs munka, én is meg szoktam főzni az ebédet. De a munkahelyen meg facebookozna az ember az üres órákban, szóval mindegy. Elég kevés az olyan típusú munka, ahol mindig egyenletes a munka.
2023. júl. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!