Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy projektmanager vihet 1...

Egy projektmanager vihet 1 vagy több projektet is, de vajon mennyire jellemző az, hogy két projektmanager visz minden projektet?

Figyelt kérdés
Adott egy kis It cég ahol van max 3-4 futó projekt. Ezek nem az agilis módszertanokkal mennek, hanem hagyományos, mondhatni ki mihez ért alapon csináljuk aztán menjen módszertannal...ebből nyilván van némi fejetlenség. Most azt szeretnék, hogy ez egy rendezettebb mederbe kerüljön az egész, de számomra továbbra sem érthető, hogy ehhez a pár futó projekthez minek 2 projektmanager? Úgy értem, hogy ők ketten mindent közösen csinálnának...Nem úgy lenne a jó, hogy PM-ként 2-2 projekt és viszi mindenki a sajátját? Vagy hogyan működik ez?

2023. jún. 6. 10:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, fura, és nem praktikus.


Nyilván terület, projekt méret, stb függő, de az rendszeres hogy egy ember több projektet is visz.

2023. jún. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A projektek nem nagyok, én inkább azt látom, hogy folyamatosan csinálják, van olyan ami már több mint egy éve megvan, tehát módosítanak rajta vagy új elem kerül bele és olyan lazán eldöcög...Mivel nincsenek meg benne a kötelező keretek amitől szervezettebb és ez által hatékonyabb lehetne ezért ilyen lightos..
2023. jún. 6. 11:13
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Kkv-nál nyilván nem az IT krémje dolgozik, menj valami komolyabb multihoz, ha nem tetszik a fejetlenség.
2023. jún. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
16%

#3


Mondjuk 2-3x annyit lehet keresni egy jol menedzselt kkvn at, mint egy multinal ahol az idiota corporate protokol, hr, management, es egyeb overhead elviszi a penz ketharmadat.

2023. jún. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Adott egy KIS IT cég"


Ez elég sokmindent elárul...


"Ezek nem az agilis módszertanokkal mennek, hanem hagyományos, mondhatni ki mihez ért alapon csináljuk aztán menjen módszertannal...ebből nyilván van némi fejetlenség"


Ha már az egész cég és a menedzsment egy kalap sz@r, tele inkompetens, gyenge képességű emberekkel (különben nem itt dolgozna) akkor miért pont a projektmanagerek munkamegosztása fog úgy megvalósulni ahogy a nagykönyvben meg van írva...

2023. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy egy projektmenedzsernek 4-5 kisebb projektje is legyen, a kérdést sem értem. A nagy enterprise projekt más tészta, de kis projekteknél…


A röhej inkább az, amikor az agilisben van egy főállású scrum master, akinek annyi a dolga, hogy napi 1 daily-t összehívjon + kéthetente egy reviewt, és ez egy önálló állás, miközben mi meg kikódoljuk a belünket.


Mi a panaszod tulajdonképpen Kérdező? Túl sok? Túl sok a mi?

2023. jún. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ez így van egy kalap sz@r, viszont innét szép fejlődni....Komolyra fordítva a szót, eddig úgy ment, hogy volt pár fejlesztő aki vállalkozóként volt itt, most viszont több az alkalmazott mint eddig. Van egy asszisztens aki megpróbálta kézben tartani a dolgokat, hogy mindenki mindenre reagáljon időben stb....aztán rájöttek, hogy ő kevés lesz, mert az egész bandát koordinálni, sok-sok szempontot figyelembe venni, ehhez kellene egy pm, de menet közben felvettek egy sales-est is aki besegítene az asszisztensnek, természetesen nulla pm tudással...szvl nekem ez a fura, hogy miért így, arról nem beszélve h milyen pm az aki előtt nem mutatják a szerződést, az árajánlatot, akivel nem fogják a kockázatot felmérni meg ilyenek...de akkor úgy látom hogy jól gondolom, hogy ez sem van jól
2023. jún. 6. 11:41
 8/16 A kérdező kommentje:
nem 1 pm visz 4-5-öt, hanem 2 pm viszi ugyanazt...az a kérdésem, hogy minek?szerintem felesleges...
2023. jún. 6. 11:42
 9/16 anonim ***** válasza:
#4 mondasz 1-2 kkv-t, ahol brutto 4-6 millio korul lehet keresni senior fejlesztokent?
2023. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
4-es engem is érdekelnének ezek a sokmilliót fizető KKV-k, jöhet privátban is, köszönöm.
2023. jún. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!