Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lenne a legjobb lehetőség...

Mi lenne a legjobb lehetőség (programozó)?

Figyelt kérdés

Most volt a harmadik évem az ELTE proginfón. Viszont volt olyan tárgyam ami most sem sikerült. Épülnek rá dolgok, de csak kereszt félévekben tudom felvenni.

Közben volt egy pár hónapos gyakornoki helyem, amit egy idő után ott kellett hagynom, mert nem tudtam összeegyeztetni az egyetemi tanulmányokkal. Gondolom ez nem lenne szép az önéletrajzban, hogy nem fejeztem be a gyakornoki programot se. Egyébként angular volt.


Azon gondolkodtam, hogy passziváltatni szeretnék és dolgozok egy fél évet, aztán vagy otthagyom az egyetemet, vagy folytatom levelezősként. De vajon milyen esélyekkel indulok így a munkaerő piacon, illetve mit érdemes az önéletrajzomba írni?


Szeptembertől tudok csak kezdeni, addig alkalmi munkábol dolgozok külföldön, hogy fejlesszem az angolom.



2023. júl. 6. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Értesz valamihez? Nem az egyetem, hanem a munkáltató szempontjából.


Tudsz egyedül kódolni? Amit kiadsz a kezedből, annak a láttára egy seniort nem fog el a röhögő görcs?


Akkro sima ügy fejlesztőként az elhelyezkedés, aztán majd eldöntöd, hogy mi legyen az egyetemmel, kell e neked.



Ha a fentiek nincsenek meg, akkor maradnak a kis cégek, és a kuli munka (még ha fejlesztés is), de ez sem lehetetlen út, csak rögösebb.



Amit a helyedben tennék, hogy nagyon ráfeküdnék arra, hogy önállóan tudjak programozni valammi tényleg működő doldot (nem a legkomplexebb megoldásra gondolok nyilván). Akkor senkit nem fog zavarni, hogy a gráfelmélet, vagy valami hasonló egyetemi dolog kevésbé a te asztalod.

2023. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze hogy tudok, szerintem az egyetemisták proginfón mind tudnak. De gondolom nem a procedurális programozásra gondoltál.
2023. júl. 6. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen tárgyon buktál meg? Az is opció lehet, hogy egy orrát kevésbé fent hordó egyetemre mégy át, ugyanis a munkaerőpiacon nem szokta érdekelni a cégeket, hogy hol diplomáztál, csak legyen meg. Egyedül talán a GDF-es diplomát nézik ki, de én pl a NYE diplomámmal sehol nem kerültem hátrányba.
2023. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

"Egyedül talán a GDF-es diplomát nézik ki"


Multinál dolgozom, már réges régen legenda a GDF-es diploma kinézése. Senki nem törődik vele, a kérdés, hogy el tudod e végezni a melót. Ha igen, akkor örülünk, ha nem, akkor nem kell a BME-s sem (és hidd el, jönnek mindenhonnan olyanok, akik csak azért lettek programozók, mert jól lehet vele keresni, de 4 év egyetem után sem tudnak kódot írni).


Jelenleg az IT-ban ember hiány van, nincs olyan nagy cég, aki ne tudna/akarna holnap felvenni 4-5 junior, és ugyanennyi senior/medior programozót. A probléma az, hogy egyszerűen nincs ennyi ember a piacon, és papíron hiába sok az IT-s, ha a juniorok egy rése (egyetemtől függetlenül) gyakorlatilag sosem fog egyedül kódolni (tömegével búcsúzunk az emberektől a próbaidő alatt), a seniorok egy része meg olyan elavult tudással rendelkezik, hogy használhatatlan (20 éve egy cégnél tol 1 programot, egy stacken, minden más kínai neki, ha te nem pont azon a stacken vagy, akkor semmi hajlandóságot nem mutat, hogy átképezze magát).



A valóban jó emberek (senior), vagy akikben legalább megvan a lehetőség (junior) mindenhol kelendőek, a HR meg évek óta nem törődik olyasmivel, hogy honnan szedte a diplomáját (GDF és társai), van e egyáltalán diplomája (bootcampek, autodidakták).

2023. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Intern vagy junior munkát keressek?
2023. júl. 6. 21:32
 6/7 anonim ***** válasza:

A levelező dolog nem tudom, hogy lehetségese ELTE IK-n, azt biztosan tudom, hogy a BME VIK-en nem is létezik Mscn sem. Azt főleg nem tudom, hogy ilyen egyszerűen át lehete levelezőre váltani.


Nekem a tanácsom az lenne, hogy diákmunkát próbálj meg találni, mert sokkal olcsóbb a diákmunkások alkalmazása és flexibilisebb, így egyszerűbb elhelyezkedni, mint egy junior félállás vagy főállásban.


Meg alapból elég nehéz junior pozíciót megcsípni a mostani gazdasági helyzetben, így a "part time" lehetőséged szinte nem is léteznek és nem hiszem, hogy a félig befejezett ELTE képzés jól mutatna az önéletrajzban, főleg hogy elmondod, hogy majd fél évvel később folytatod az egyetemet.


Szóval ja ... diákmunka. Diákmunkában is ki lehet alkudni junior bért.


A helyedben amúgy nem feltétlenül passzivizálnék. Nem ismerem a helyzetet tökéletesen, de lehet megérné egy lazább félévet csinálni, ahol csak 15-20 kreditet veszel fel, amivel letudod az összes szabvál/kötvál/humán tantárgyakat, amik kellenek a Bsc elvégzésére, ezzel megkönnyítve a következő félévekben a dolgod, hogy tudj mellette dolgozni.


Az egyetemet meg elvégezném, mert a hallgatói jogviszony volt remek lehetőség a munkatapasztalat szerzésre és ha technikailag előrébb is lennél a rövid távon azzal, hogy esetleg 1 évvel hamarabb tudnál a szakmában elhelyezkedni. A hosszútávon lehet megszívnád, mert rengeteg lehetőséget csukna be a jövőben az, hogy nincs diplomád.


Az angular tudás önmagában jó, de ha kiegészítenéd egy pici C# vagy Javával akkor ott az infó parkban is lenne kb 10 cég, ahova tudnál rögtön jelentkezni és valószínűleg több helyre is felvennének. Tudom, mert én is ott dolgozom.

2023. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A diplomát mindenképp szerezd meg!!! A passziválás amúgy teljesen jó ötlet, mert úgy vállalhatsz diákmunkát, amit jóval egyszerűbb találni. Szerintem a legjobb opciód egy évet passziválni, majd levelezőre váltani. Így jelenleg jövő szeptemberig tudnál dolgozni és nagy eséllyel egy év tapasztalatot biztosan tudnál szerezni még akkor is, ha sokáig keresnél munkát, hisz az előző gyakornokis pozid miatt októberig ráérsz munkát találni. Ezután pedig kereshetnél junior pozikat + átmehetsz levelezőre. A diplomád hiánya pedig nem lesz hátrány, mert lenne 1 év tapasztalatod (ez aranyat ér) ÉS írhatnád, hogy már nem sokára jön a diploma is, hisz a képzésed vége fele jársz.


De semmiképp ne add fel a diplomát ennyire a végén, mert ugyan a tapasztalat többet számít, de később lehet valami nagy céghez a diploma hiánya miatt nem vesznek pl fel, minek vállalnád ezt a kockázatot, mikor alig ván hátra pár tárgyad? 1 év diákmunkán programozóként pedig nagyon jó pénz és lesz időd bőven junior pozikat keresni (de hidd el 1 év tapasztalattal fogsz találni) + lesz pénzed a problémás tárgyadra egy magán tanárt fizetni.


Elte-n van levelező tudtommal, ha nem lehet direktbe átjelentkezni, akkor felvételi eljárásban jelentkezz és a teljesített tárgyakat eltudod fogadtattni:D bár fájdalmas procedúra lenne így, de lehetséges. De legrosszabb esetben elmész más egyetemre és ott csinálod ugyan ezt, viszont 99%-ban biztos vagyok benne, hogy vagy szimplán tudsz váltani levelezőre vagy felvételi eljárásban jelentkezel és kész. TO-n szeretik a nem hülye kérdéseket, szóval szívesen fognal helpelni ilyen témában!:) Sok sikert előre is és üdv az IT-ban:)

2023. júl. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!