Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van lehetőségem így IT terület...

Van lehetőségem így IT területen dolgozni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy hamarosan végzek mérnökinformatikus ként, de végül is csak azért mert már nem akartam abba hagyni ezért megcsinálom.


Legnagyobb bajom, hogy nem szeretek programozni, úgy maga az IT dolgok érdekelnek, és amikor jelentkeztem teljesen lelkes voltam hogy ez majd nekem való, de időközben folyamatosan ábrándultam ki a dolgokból, és rájöttem hogy abszolút nem szeretek programozni.

Alapvető dolgokat meg tudok csinálni, nem azt mondom, hogy hülye vagyok hozzá, de azért csinálom mert meg kell csinálni és nem azért mert akarom.

És ez így a legrosszabb, tényleg az isten mentse meg a fejlesztő cégeket az ilyen munkaerőtől.


Tavaly nyáron voltam szakmai gyakorlaton, direkt ilyen munkakörben, hogy majd felszedek kellő tudást, és csapatban, tényleg valós projekteken dolgozva megszeretem, de nem így történt talán még jobban ráébresztett, hogy ez nem az én pályám lesz.


Ahogy nézegetem, az IT állások nagy többsége mind fejlesztő, vagy olyan ahová releváns programozó tapasztalatot kérnek.


Van így lehetőségem elhelyezkedni, vagy jobb hagyni az egészet?



2019. ápr. 2. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

PErsze,szerintem ezek a fejlesztő mellett a legjobb területek:

- CISCO

- SAP tanácsadó

- Etikus hacker

- Scrum Master

Ezekben rengeteg pénz van.

2019. ápr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy scrum master pozícióhoz milyen iskolai végzettség szükséges?
2019. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Scrum Masterhez vannak képzések is,de általában gazdasági végzettség vagy valamilyen humán is okés lehet hozzá.
2019. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát aki programozni nem szeret/tud az nem lesz jó etikus hackernek se.
2019. ápr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van egy haverom, nevezhetjük etikus hackernek de a beosztása szerint inkább internet biztonsági szakértő.


Na neki van egy programtervező informatikusi Bsc-je,illetve külföldön még elvégzett egy adatelemzési Msc-t.


3 nyelven beszél perfekt + magyar.


Külföldön találta meg a számításait.

2019. ápr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Aki nem szeret programozni az az életben nem lesz etikus hacker.


A Scrum master gyakorlatilag egy IT project manager - 10 év tapasztalattal. Egy két hetes PM tanfolyam után kiröhögnek.

2019. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Etikus heckernek valóban nem igazán tudom elképzelni magam megint csak, ahhoz igen jó programozási tudás és szemlélet mód szükséges.

Scrum Master nem rossz, viszont Scrum Master inkább egy senior állás mint junior, ahogy írják is 5+ év tapasztalattal legalább, SM-ként elhelyezkedni juniorként szinte lehetetlen szóval ez vonal szerintem kilőve.

2019. ápr. 2. 18:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Scrum Master simán lehet az ember, ha megcsinál egy ilyen tanfolyamot. IT diploma meg sokat dob még a helyzeten. Most nem azt mondom hogy majd egyből a Googlehoz vesznek majd fel vele, de olyan hiány van emberből, hogy találnál vele állást.
2019. ápr. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljesen legit, valami random dude megcsinál egy 2honapos noname bujtatott OKJ képzést, aztán máris beültetik 0 tapasztalattal, hogy dirigáljon szenior embereknek XDDDD
2019. ápr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Esetleg IT vonalon ertekesitoi munkakor?
2019. ápr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!