Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál egy McDrive-os...

Mit csinál egy McDrive-os kasszás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy McDonalds-ba a McDrive kasszás részre keresnek egy megváltozott munkaképességű személyt 4-6 órába.

Ő pontosan mit csinál?

Ő veszi fel a rendelést a mikrofonból?

Lényegébe az lenne a munka, hogy felveszi a rendelést és kifizetik nálad? A másik ablaknál meg kiadják a rendelést?


Milyenek a kollégák?

Mik a tapasztalatok?

Aki dolgozott ott, milyen volt neki?


Köszönöm a válaszokat.

Köszönöm



2023. júl. 7. 15:10
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Én ugyan diákként dolgozok egy Mekiben, de tudok nyilatkozni a drive-ról. 4 munkakör köthető ide nálunk:


felvevő - felveszi a rendelést a mikrofonon, fejhallgatón keresztül

fizettető - az első ablaknál kifizetik nála

futó - összeszedi a rendelést

kiadó - második/harmadik ablaknál odaadja nekik (a harmadik ablakhoz azokat küldik, akik sok mindent rendeltek, de a következő vendég pl. csak egy fagyit, így a második ablaknál ki lehet adni a kisebb rendeléseket)


A valóságban viszont általában nincs ennyi dolgozó a drive-on, max 2-3 ember forgalomtól függően és elvárás a Mekinél, hogy mindenki tudjon mindent csinálni... Szóval vannak átfedések a pozíciók között, általában ketten vannak és a kiadó fizettet, a felvevő felvesz és közösen rakják össze a rendeléseket.


Nekem voltak jó és rossz tapasztalataim is a Mekivel kapcsolatban. Inkább szerencse kell ahhoz, hogy normális vezetőket és kollégákat fogjon ki az ember. Szerintem maga a munka annyira nem rossz, mint itt a gyakorin lefestik időnként, de tény hogy magas a fluktuáció még a vidéki Mekikben is. Tipikus multis hozzáállás, hogy 2 percre nem lehet leállni mert nem azért fizetnek, ezt nem szeretem benne, de a pocsék cipőket leszámítva fizikailag nem olyan megterhelő. Arról meg elsősorban nem a Meki tehet, ha a kollégák lusták, bunkók, a vezetők meg nem találják az emberi hangnemet. (Akiket egyébként próbálnak szűrni, a nem megfelelőeket eltávolítani.)


A fizu nem rossz ahhoz képest, hogy kb. bárkit felvesznek, és főleg vidéken a hasonló munkákhoz képest. Én dolgoztam a fővárosban és vidéken is Mekiben, szerintem az utóbbi több szempontból jobb. Nyugisabb és a kevesebb más lehetőség miatt kevésbé jelentkeznek problémás emberek, akikkel nehéz együtt dolgozni.


Szerintem egy próbát megér, ne ijesszenek el a rémtörténetek.

2023. júl. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lenne egy állás ajánlat a Jófogáson ahol autós fizettetőt kerenének (megváltozott munkaképességű), de félnék a beszédtől. Nagyon izgulós vagyok és ilyenkor dadogok. Néztem videókat a McDrive-ól, de az nem derült, ki hogy hányan dolgoznak.

Én csúcs időben mennék 17-18 között amikor sokan mennek a mekibe.


Te dolgoztál McDrive részen? Milyen volt?

2023. júl. 20. 12:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Milyen tapasztalataid voltak? Váci út (Tungsgram gyárnál) Mcdonaldsba lenne az állás.
2023. júl. 20. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!