Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kezdjek magammal? Tanácsta...

Mit kezdjek magammal? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, eddig suliba jártam, de nem sikerült az okj-s vizsgám. Szeretnék elmenni dolgozni, és a maradék 1 vizsgát megcsinálni pár hónapon belül (8 meglett). DE fogalmam sincs hogy kezdjek neki a munkakeresésnek. Nézelődök az interneten a hirdetések között, de annyi olyan hirdetés van amiről fogalmam sincs mit takar...Pl: ilyen-olyan menedzsert keresünk stb. Ha sikerül a vizsgám kereskedelmi menedzser leszek (aki fogalmam sincs mit csinál konkrétan) de amíg nem vizsgázom le a maradékból, addig csak érettségim van. Így mégis milyen munkát keressek? Valamilyen irodait szeretnék, recepciósat, titkárnőit hasonlót. Tehát pénztáros nem igazán szeretnék lenni, vagy pl árufeltöltő...
2010. okt. 13. 16:38
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Meg azt sem tudom miket írhatnék az önéletrajzomba, mert ugye csak érettségim van, meg jogsim. A szakmai vizsgám még nincs meg sajnos, nyelvvizsgára most nincs pénzem, de tavasszal szeretnék. Meg ami kiakaszt, hogy sok hirdetésben azt írják kell fénykép is...Én nagyon elégedetlen vagyok magammal, bár átlagos vagyok, soha nem tetszem magamnak fényképeken, és így küldjek magamról? Meg van olyan hirdetés amiben azt írják: "Rugalmas, határozott, kitartó személyiség; jó problémamegoldó képesség" stb.

Kb egy hirdetés kritériuma sem illik rám :D Sőt még a külsőségekre is kéternek néhány helyen....Fogalmam sincs mit csináljak, és senki segítségem nincs...

2010. okt. 13. 16:44
 2/16 anonim ***** válasza:
12%

Nekem is hasonló a gondom! Nincs nyelvvizsgám és így diplomám, szóval egy érettségi és pássz.

Nagyon kell keresni, és koncentrálni, de egyáltalán nem egyszerű...

2010. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Amiről nem tudod, hogy micsoda, arra guglizz rá!

Menedzseri feladatokra a kérdésed alapján nem igazán vagy alkalmas, szerintem olyat ne pályázz. Esetleg ha meglesz a végzettséged.

De beosztotti állásokra nyugodtan jelentkezhetsz, pl. egy titkárnőnek bőven elég az érettségi.


De a legfontosabb: minden ismerősödnek szólj, hogy ha tud valami állást, ami szerinte megfelelő volna neked, akkor szóljon neked róla. Ne csak a barátaidnak szólj, hanem valóban _minden_ ismerősödnek (a háziorvostól kezdve a szüleid barátain át egészen a sarki kisbolt eladójáig)!! 95%, hogy rajtuk keresztül fogsz munkát találni, szóval erre érdemes igazán rágyúrni!

2010. okt. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az a rossz, hogy a szüleimre és az ő barátaikra nem számíthatok sajnos, nekem pedig nincs nagy ismertségi köröm.

Még pár hónappal ezelőtt az egyik szomszéd ajánlott állást az egyik "nagy élelmiszerboltban" de kiderült, hogy azt csak diákmunkaként, és árufeltöltés lett volna...

2010. okt. 13. 16:53
 5/16 anonim ***** válasza:

Hogy végezhetsz olyan tanfolyamot, amit nem tudod, mit jelent konkrétan???

Egyébként a kereskedelmi menedzser lényege a meglévő vállalkozások, üzletek kereskedelmének bővítése, új piacok keresése, új partnerek keresése,kapcsolattartás az ügyfelekkel, a cég sikeresebbé tétele, új piaci igények kialakítása, felmérése, esetleg reklámok, kampányok kitalálása, fejlesztése, konkurenciák felmérése. stb.

2010. okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Amíg tudsz iskolalátogatásit kérni, addig menj el egy diákszövetkezethez, munkatapasztalatot is szerzel, és kiközvetítenek.


Ha már nem tudsz iskolalátogatásit szerezni, akkor próbálj meg egy munkaerőközvetítőt, ott is ki tudnak közvetíteni, (munkaerőkölcsönzés), de ha bejelentkezel fejvadász cégekhez, ott segítenek megírni az önéletrajzot is, meg ha van valami neked megfelelő, akkor kiküldenek.

2010. okt. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ja..elfelejtettem, manapság, már nem biztos, hogy kisebb cégek ilyenre felvesznek mintlyen végzettségűt, legyél üzletkötő, területi képviselő, boltvezető.De ezt 21 évesen nem biztos, hogy akarják, legyél először irodai előadó, vagy eladó, hogy megértsd mit is jelent egy cég főleg egy kereskedelemmel foglalkozó cég élete a mindennapokban.
2010. okt. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tanulsz valamit, amiről azt sem tudod, micsoda?

Nincs több kérdésem.

De azt már előre megmondom, hogy nem lehet ennyire válogatni, hogy ez vagy az nem akarok lenni. Ha találsz valamit, már nagyon örülhetsz.

Ilyen kikötésekkel nem is lehet igazi tanácsot adni. Azt sem tudod, mit tanulsz, válogatsz a munkák között egy szimpla érettségivel, miközben a szalagoknál diplomások, szakmások is vannak. Ez így nem fog menni.

2010. okt. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
77%

Szia. Én is hasonló cipőben járok/jártam.

20 éves múltam, és idén érettségiztem, eü.okokból, jogsim, gépírásvizsgám van és ennyi nagyjából ami igazán számít.

Felvételiztem főiskolára,de nem sikerült sajnos,mert nagyon sokat emeltek a pontokon:s

OKJ tanfolyamot nem akartam elkezdeni mert mindegyik számomra felesleges dolgot takart.Mint pl a mit te is tanultál...menedzser asszisztens, azt sem tudod,mit csinál, akkor miért tanultad?Nem bántásból írom,csak én pont ezért nem mentem ilyesmi dologra.

Tehát elkezdtem munkát keresni olyan augusztus körül, mert addig a barátomék barackosában dolgoztunk.

Én igazából nem voltam finnyás, mentem volna Lidlbe, Pennyybe, de jelentkeztem személyi asszisztensnek és egy ruhaboltba eladónak is, és még jó sok helyre.De ugye számításba kellett vennem azt is,hogy ha a közeli nagyvárosban keresek munkát,akkor 20 ezer a bérlet havonta, tehát jól fizető munka jöhetett csak szóba, hogy megérje dolgozni ott. Inkább tehát a városunkba keresgéltem, ahol szintén vannak supermarketek,üzletek...

Egy állásinterjúról mentem haza pont, ami egyébként sikerült, tehát egem vettek volna fel, de csak azt követő valamelyik napon írtuk volna alá a papírokat, egyébként ez egy sportbolti eladói állás lett volna.

Szóval mentem haza, mikor a barátom szólt,hogy a kedvenc helyünkhöz keresnek alkalmazottat.

Ez egy kávézó és étterem/ételbár egyben, de nagyon puccos hely=)

Rögtön bementem még akkor este és beszéltem a tulajjal a munkáról. Két nap bementem nézni hogy mit hogy dolgoznak a lányok, hogy tetszik e egyáltalán, bírni fogom e... Aztán lebeszéltük a munkát, így most a konyhán készítem a kajákat, felszolgálok meg ilyenek. A munkarendem úgy van,hogy 2 nap munka(14óra / nap), 2 nap szabi, és marha jó a fizetés=D

Remélem nem baj,hogy leírtam, de ezzel azt akarom mondani,hogy ne legyél válogatós, mert hihetetlenül kevés munkahely van manapság, és ha még finnyáskodsz is...az nem jó, és hogy ne add fel!

A környéketeken az összes boltba, üzletbe, cégnek adj önéletrajzot, keress a neten (expressz.hu volt az én kedvencem)küldj e-maileket és kész...

Sok sikert!

2010. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Az a rossz, hogy a szüleimre és az ő barátaikra nem számíthatok sajnos, nekem pedig nincs nagy ismertségi köröm."

Ezért írtam a példákat. Különben is honnan tudod, hogy nem számíthatsz rájuk? Tessék felébredni, gazdasági válság van. Fel kell venni a pléhpofát és igenis beszélni mindenkivel, akit egy kicsit is ismersz. Ezért írtam, hogy a boltosnak, a tanáraidnak, és úgy általában mindenkinek. Valószínűleg nem ő fog neked munkát adni, hanem egy ismerősének az ismerősének az ismerőse... ezekből pedig mér igen sok van!

2010. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!