Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyen történő balesetet...

Munkahelyen történő balesetet a jegyzőkönyv felvételét követően hány nap alatt bírálják el? Ebből lehet nem munkahelyi baleset?

Figyelt kérdés

Július 5-én ért egy baleset a munkahelyemen, amelynek következtében külboka-törést valamint szárkapocscsont-törést szenvedtem. A munkáltató július 7-én vette fel hivatalosan a baleseti jegyzőkönyvet.


A baleset úgy következett be, hogy a 2. emeletről mentem le az 1. emeletre. A lépcső vizes volt, a lábam megcsúszott, a bokám kibicsaklott és egy kisebbet reccsent is. A telefonom a kezem közelében sem volt. (Lépcsőn nem szoktam használni, mert szárazon is síkosabbak a lépcsők)



2023. júl. 10. 22:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A bírálás idejét nem tudom, de ez 100%-os munkahelyi baleset.
2023. júl. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem no para, munkaidőben, munkahelyen... ez nen lehet nem munkabaleset
2023. júl. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez munkahelyi balesetnek kell legyen, ami 100%-os táppénzt jelent.
2023. júl. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján ez nem is lehet más, mint munkahelyi baleset. Az igény benyújtásától számított - alapesetben - 8 nap az eljárási idő, ameddig elbírálják az igényt. Ha jól gondolom, akkor a baleseti jegyzőkönyvvel egyidejűleg elindult az eljárás, akkor ennek július 15-ig, de mivel ez szombat, így vélhetően július 14-ig meg kell történjen.


A táppénz mértékében - a saját tapasztalatom alapján - egyetértek az #1 (anonim; tegnap 22:41) és a #3 (A.Edina974; ma 9:01) hozzászólásával, vagyis 100%

2023. júl. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A munkáltató ma közölt döntése alapján elismerte, hogy a sérülés a munkavégzés helyén, munkaidőben történt és nem volt sajnos teljes mértékben elkerülhető. A járólap szárazon is csúszós, de mindössze 6 perccel a baleset előtt mostak fel és nem száradt meg.


Most kerülhet megállapításra a táppénz összege.

2023. júl. 12. 18:58
 6/16 anonim ***** válasza:

Sok-sok évig takarítottam irodaházakat. Mindig ki kellett rakni egy táblát pl a lépcső tetejére, ha fel volt mosva a lépcső. Erre van is rendszeresítve tábla.

Nagyot hibáztak abban , hogy nem így mostak fel.

2023. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6

Sajnos semmilyen figyelmeztető tábla nem volt kint, viszont jól látható volt, hogy a lépcsők belső fele még a szokásosnál is csillogóbbak, ami egyértelműen a víz miatt volt. A szokásosnál is jóval óvatosabban próbáltam közlekedni, de így is megtörtént a baj.

2023. júl. 13. 18:23
 8/16 A kérdező kommentje:
Ma megvolt az első kontroll vizsgálat. Sajnos a röntgen eredménye alapján kiderült, hogy a csontosodás nem indult elegendő módon be, így minden körülményt figyelembe véve a doki a fekvőgipsz időtartamának meghosszabbítása mellett döntött. A következő kontroll július 19-én lesz.
2023. júl. 13. 18:23
 9/16 anonim ***** válasza:

5#

"A járólap szárazon is csúszós, de mindössze 6 perccel a baleset előtt mostak fel és nem száradt meg."


Az nem probléma, hogy szárazon is csúszik? Ez ellen semmit nem kell tenni?

2023. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Valamiféle központi elírás, hogy ez a fajta járólap legyen a hivatalokba. Sokan panaszkodnak rá. Több aláírás gyűjtés is volt. Folyamatos az adok-kapok az ügyben.
2023. júl. 25. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!