Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnék felmondani a...

Valami1234569 kérdése:

Hogyan tudnék felmondani a leggyorsabban ?

Figyelt kérdés

Vendéglátásban dolgozom és anno nem írtam alá a munkaszerződésem mivel 3 hónap felmondási idő szerepelt benne. Később felsőbb szintekről ezt senki nem ellenőrizte.

Elég ha szólok csak h fel mondtam és am nem írtam alá és le lépek ?:D



2023. júl. 10. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Igen ezek alapján bármikor felmondhatsz, de ezt lehetőleg fizetés után tedd meg mert könnyen előfordulhat, hogy érvényes munkaszerződés hiányában b@sznak kifizetni még ha le is dolgoztad.
2023. júl. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm, vendeglatasban dolgozol és még nem mondott fel körülötted senki?


Nálunk olyanok mennek, hogy egyszerűen másnap már nem jönnek be. Kikapcsoljak a telefont és utolerhetetlenek.


Mivel törvény kötelezi elkeszitik az eltűnés napjaval a kilepo papírokat és időarányosan a fizut a felmondás (eltunes) napjától számított 2 héten belül kifizetik.


A kilepo papírokat pedig kipostazzak.


Ez egy szélsőséges példa


A munkáltató tudna pereskedni, ha valaki nem tölti le a felmondási időt de senki se megy bele ilyenbe. Mert több az anyagi vonzata, Mint elengedni téged.


Az meg, hogy nincs szerződés nem para, mivel ha baszakodas lenne, mondatnad, hogy visszatartottak hogy alaird, a NAV úgy megk*rna őket, hogy milliókat fizetnenek, szóval ezzel se szoktak szorakozni

2023. júl. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Leírtak alapján feketén dolgozol, így felmondani se tudsz.
2023. júl. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!