Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon szeretnék titkárnő...

Nagyon szeretnék titkárnő lenni, mit tanuljak? Fontos hozzá a diploma?

Figyelt kérdés
2011. szept. 15. 02:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nyelvtudás kell és jó fellépés. A többitől ezek esetében hajlamosak eltekinteni.
2011. szept. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell hozzá, csak jó "francia" nyelvtudás, miniszoknya, műkörmök, körömcipellő, egy kilo vakolat.
2011. szept. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Mivel diplomás túlképzés van és egy-egy titkárnői állásra diplomával rendelkezők is jelentkeznek, a munkáltatók pedig inkább a képzettebbeket veszik fel, nem árt, ha van.
2011. szept. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Ez a kérdés annyira, de annyira jellemző a mai Magyarországra! Egy lány álma, hogy titkárnő legyen (pedig a helyesírása alapján akár vihetné is valamire), de tisztában van vele, hogy ma már diplomások versenyeznek az árufeltöltő helyekre is...
2011. szept. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Titkárnőnek egy sima érettségivel is felvehetnek.

Komolyabb helyre viszont megkövetelik a szakirányú végzettséget, mert sokszor nem is klasszikus titkárnő van, hanem asszisztens, akinek valamilyen szinten a szakmai dolgokhoz is konyítania kell.

És sok hely van, ahova csak egy bármilyen diploma kell.


Ami fontos, az az, hogy érts a számítógéphez - a klasszikus irodai programok ismerete alapvető, de emellett jó, ha nem okoz gondot egy vírusirtás, oprendszertelepítés sem, szóval az alapvető karbantartói feladatok, mert kisebb cégeknél ez hatalmas előny lehet.

No meg néhány nyelv ismerete, az angol elengedhetetlen!

2011. szept. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
nyelvtudas, onallosag, precizseg
2011. szept. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A titkárnő elég tág fogalom, a "főzök kávét és fénymásolok"-tól a személyi asszisztensig sok mindent hívnak így, csak az elvárások mások.

Pontosan milyen titkárnő szeretnél lenni?

2011. szept. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

A jó titkárnőtől manapság követelmény, hogy mindenben rendelkezésére álljon a Főnökének...ha nem, repül. Van helyette más jelentkező.

Szerintem elég megalázó. Sajnálom, mindenütt ezt hallom-olvasom.

2011. szept. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Cáfolom! Személyi asszisztensként dolgozom, a főnököm soha nem közeledett hozzám szexuálisan. A "legdurvább" megjegyzése az volt a külsőmre, hogy jó, hogy alacsony vagyok, mert az elődöm magasabb volt nála fél fejjel és "látta, hogy kopaszodik a fejem búbja". De ezzel is inkább magát figurázta ki viccesen.


Más helyekről nem tudok, de a cég, ahol dolgozom 15 fős managementből áll és ilyen egyik főnöknél se fordult elő. Maximum valamelyikük kiabálósabb vagy van valami heppje, amire nagyon kell figyelni (pl van akinek az a vesszőparipája, hogy reggel rögtön a kezébe kell nyomni egy erős kávét, különben bamba és idegbeteg lesz - de ő is tudja ezt magáról)

2011. szept. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, nagyon tanácstalan vagyok. Nem tudom eldönteni, hogy tanuljam tovább nagyon intenzíven a nyelveket, ahogy eddig tettem, mellette pedig menjek el valamilyen OKJ-s tanfolyamra, esetleg egyetemre... Mert hallottam már azt is, hogy igen, egy titkárnőnek is fontosabb a diploma, mivel rengeteg diplomás van, nyilván a képzettebb lesz nagyobb előnyben állásinterjún, amit az erős nyelvismeretemmel sem tudok kiegyenlíteni. Azt is hallottam, hogy ne, ne menjek egyetemre, mert sok esetben még a főnöknek sincs diplomája, nem szeretik, ha a titkárnő képzettebb, mint ő, illetve, hogy előbb vesznek fel olyat, akinek van 2-3 célirányos OKJ-s szakmája... Ki érti ezt. :(
2011. szept. 15. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!