Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Magyar Posta Zrt.-nel...

A Magyar Posta Zrt.-nel pontosan milyen feladatai vannak, annak, aki az “ablakban” ul?

Figyelt kérdés
Fejben nagyon ott kell lenni?
2023. júl. 18. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Biztosan jártál már postán.
2023. júl. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem jártál még soha életedben postán? Másfelől miért kellene ott lennie nagyon fejben? Inkább birka türelemmel kell rendelkezniük a sok idióta miatt de nem egy atomfizika a feladat.
2023. júl. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Igen, fejben eléggé ott kell lenni, két okból:

- pénzzel dolgozol

- a posta tele van elmebeteg szabályokkal, amiket betűre be kell tartani. És ha nem figyelsz oda, akkor valamit rosszul csinálsz, mindjárt jön valaki pattogni.



Persze abból a szempontból nem agysebészet, hogy ne tudná bárki megtanulni a rengeteg szabályt, eljárásrendet, de oda kell figyelni, amikor csinálod.



A klasszikus postai munka mellett pedig manapság a hab a tortán, az az értékesítés. Tukmálni a sorsjegyet, a biztosítást, a plüssmacit... Na ez az, amitől mindenkinek tele van a ...

2023. júl. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Hát tudod, ketteske, én az elmúlt 20 évben sok-sok millió forinttal gazdagítottam a postát, sok-sok ezer csomagot és egyéb küldeményt adtam fel, de idiótákat mindig az ablak túloldalán láttam csak. Nem minden nap, s nem minden postán, de bőven akad belőlük.


Többnyire nem ismernek fel. Nem veszik észre, hogy tőlem kapják a fizetésüket...

2023. júl. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Viccesek a "nem jártál még postán?" kérdések :D Általában ezek az emberek azok, akik egy hivatalban dolgozó ember munkájából is ennyit látnak, hogy: hát ülnek ott, oszt a nyóc órát sem bírja ki már megy haza oszt mi dóga van neki csak ül ott oszt vakarja a körmét...

Mindeközben a hivatali dolgozó 8 óra helyett minimum 9et dolgozik, és ha épp nincs a pultban akkor is van ezer más határidős munkája.

Feltételezem, a postai ablakos dolgozó munkája is hasonló lehet.

2023. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
51%
Csekkfizetés, küldeményfelvétel (levél, csomag), küldemények kézbesítése (levél, csomag, utalvány), díjhiteles küldemények kezelése, postafiókok kezelése, sorsjegyek árusítása és becserélése, biztosítások értékesítése, banki ügyek intézése, WesternUnion pénzkifizetés/pénzfeladás, MVM ügyfélszolgálat, stb. A legfontosabb hogy pénzzel bánik az ember, rengeteg pénzzel, amivel a nap végén az utolsó forintig el kell számolnod.
2023. júl. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
38%
Hidd el nekem kérdező, nem akarsz a Postánál dolgozni! És ez egy szívből jövő jó tanács.
2023. júl. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Postat en se ajanlom. Pénzben a lehető legalja es közben halálra szivatnak. Idegileg tönkre mész. Plusz pénzzel banni sem annyira jo.
2023. júl. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Alapból csekkfelvetel, levelfelvetel és csomagfelvetel a feladatod, fokozatosan tanítanak be ezekre, ha minden jól megy (és van lottogep a postán), elküldenek lottó tanfolyamra, beiskolaznak pénzügyi tanfolyamokra, a rovatolast is megtanulod (aki a csomagjaratost indítja a csomagokkal és levelekkel, illetve a rovatolo válogatja szét a leveleket).

Ha úgy van, fopenztaros is lehetsz, ők biztosítással, ertekpapirral és folyoszamlakkal foglalkoznak, de nálunk én, mint fopenztaros minden mást is csináltam emellett.

Ha nem látják benned a nagy lehetőséget, akkor marad a csekk-level-csomag, illetve persze ajanlanod kell a posta termékeit.

Kedves 4-es , vannak idióta postasok, sajnos nem eggyel dolgoztam együtt, de ők el is lettek tőlünk küldve. De azt nyilván egy kívülálló nem látja, mikor odajön hozzám egy felnőtt ember kitöltetlen csekkel és azt sem tudja mit kell vele csinálni . Vagy aki személyi igazolvány nélkül akar egy hivatalos iratot átvenni, mert ő ,,csak a piacra jött minek hozzon szemelyit", és én vagyok a hülye postás, aki nem adja oda a levelét. És még sorolhatnám. A fizetésemet meg nem miattad kapom, hatalmas tévedésben vagy, de nyilván erről neked tudnod sem kell. Azt meg inkább hagyjuk is miért kéne téged bárkinek felismerni, mikor egy nap nem kevés emberrel találkozunk, te is csak egy vagy a sok közül.

2023. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%
#9es vagyok. Meg annyi, hogy igen, ott kell lenni nyilván fejben. Mikor lejár a munkaidod, le kell szamolnod a fopenztarosnak mindennel, amit aznap csináltál, illetve persze minden egyes forinttal. Ha hiányos van, azt legkésőbb fizetéskor be kell fizetned. Illetve ha pl külföldre címzett levelet belfoldikent veszel fel, visszajelentik és neked kell a különbözetet fizetni, ami akár több ezer Ft is lehet.
2023. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!