Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megélhetés Budapesten?

Megélhetés Budapesten?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vidéki városból kaptam lehetőséget Budapesten folytatni a karrierem (közgazdász diploma), még van időm dönteni, így próbálok minél több információt gyűjteni a tapasztalatokról/megélhetésről Budapesten. Egyedül költöznék, albérlet lenne most opció, és az iroda VI. Kerületben lenne.

máj. 1. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Vidék melyik részéről költözöl?Ha Győr-Moson-Sopronból, akkor semmi különbséget nem fogsz érezni megélhetési költségek terén.


A kiskereskedelmi multiknál ugyanazok az árak vannak, mint vidéken.

Éttermekből nagyon vegyes a felhozatal.Vannak olcsó menüs helyek, meg buzsuj helyek is.


A szolgáltatások drágák.

máj. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem árban inkább csak albérleti költség más mint vidéki városokban, plusz éttermek/bárok drágábbak de kb ebben megáll a dolog.
máj. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Még amit hozzátennék, amivel sokan nem számolnak ilyenkor, a közlekedés. Vidéken gyalog15-20, biciklivel 5-10, autóval 3-5 percen belül ott vagy bárhol. A fővárosban, ha nem tudsz egy kerület, egy adott részén kialakítani minden infrastruktúrát magad körül, akkor öt-tízszer annyi időd megy el a közlekedésre. Kb. mindegy hogy bkv-val vagy autóval nézed, vagy bringázol.

Az idő pedig pénz.

máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Arra készülj, hogy az albérlet árak az egekben vannak, ami az esetek 99%ban nincsenek arányban a minőséggel/ szolgáltatások színvonalával. Ezen felül mindennel is próbálnak lehúzni a tulajok. Ezen felül azzal sem árt kalkulálni hogy a tulaj bármikor megemelheti a bérleti díjat, illetve felmodhatja a szerződést.. ezzel csak arra akartam célozni hogy én semmi pénzért nem költöznék albérletbe a fővárosban, hatalmas a kockázat, ráadásul az árak miatt ha elkezdesz albérletezni, gyakorlatilag elvágod annak a lehetőségét hogy majd egyszer saját ingatlanod legyen - főleg ha egyedül vagy. Tudom nem feltétlenül ez volt a kérdés, de én meggondolnám hogy ebbe belevágjak
máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

#4 Jól látja. Budapest az IT-sok, ügyvédek, gyakorlott orvosok, politikusok "városa". Ha olyan a leendő munkád amiből egy lakás 200-250 ezres bérleti díja jelentős, számottevő, akkor anyagilag nem éri meg. Én még azt mondanám 10 év budapesti lét után, hogy egyéb szempontból sem éri meg. Tömegesen tapasztalhatsz, igénytelen, kultúrálatlan embereket, a város rendezetlen, a közterületek teljesen le vannak pukkanva, vagy csatorna vagy kipufogó gáz, vagy húgyszag van az utcákon, a 6-7-8. kerületre ez különösen jellemző. Nem beszélve az említett kerületekben a turistákról, akiknek a számossága annyira megnőtt az utóbbi 2-3 évben, hogy szó szerint nem férsz el a járdán. A belvárosban kevés a normális élelmiszer bolt, van 1-2 Spar, Aldi vagy Lidl, borzasztó szegényes kínálattal, mindig tömegnyomor. Az utcákon nyáron 2-3 fokkal melegebb van mint a külvárosi kerületekben, és 4-5 fokkal melegebb mint "vidéken". Mindig zaj van, forgalom, villamosok, trolik, buszok, az újgazdag hü_yegyerekek a belvárosban túráztatják a sportautóikat, motorjaikat, mindig jön-megy a mentő, rendőr.

Persze van pozitív oldala is, azt majd máskor. :D :D

máj. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Meg még egy dolog amit kb. a covid óta figyeltem meg. Budapestnek mindig egy nagy előnye volt, hogy szó szerint minden itt van, minden árucikk elérhető ha bemész egy boltba. Ez jelenleg nem így van. Ugyan ruha, elektronikai, szerszám, lakberendezési üzletek, áruházak óriási mennyiségben vannak, még is nagyon sok mindent rendelned kell, mert nem "széles", hanem "magas" raktárkészlet van. Ami ugyan nem fontos, de az hogy minden elérhető, közel sem igaz (már). Vagy ha találsz is olyan árucikket, 1-1,5 órát kellene bkv-znod vagy 1 órát autóznod érte, inkább megrendeled.
máj. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Vidék melyik része? Nagyon nem mindegy, hogy az agglomeráció, Győr, Debrecen, vagy mondjuk Pécs, Kaposvár, esetleg kisváros stb. Ha a környékeden nem találsz munkát elérhető távolságon belül, akkor menj, ha találsz, akkor pedig az számít, hogy mennyit vinné el az albérlet és mennyi lenne a fizetés. Én vidéken 120-ért bérlek olyan albit, ami Bp-én 300 lenne, nettó bruttó 270-el meg nem fizetnek többet csak azért, mert főváros. A munkahelyem 4 percnyire, Budapesten ez nem így lenne. Ja és a magán fogorvosom is fele annyiba kerül, mint a fővárosban. Százezrekkel fizettem volna többet, ha a fővárosban csináltattam volna meg.
máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Én a 11. kerületben 130 ezerért bérlek egy jó állapotú garzont normális környéken. Lehet találni olcsót még manapság is. Mondjuk a 6. kerület drága, de pl kintebb a 16, 17, 18. kerület megfizethetőbb.


Szerintem nettó 500 alatt nem érdemes felköltözni BP-re, max ha tudod, hogy a következő néhány évben dinamikusan fog nőni a béred. Bár manapság aki beszél 1-2 nyelvet, értelmes diplomája van annak kvázi művészet 500 alatt keresnie...

Én szintén gazdasági diplomával és 6 év tapasztalattal nettó 800-at keresek, ebből jól megvagyok. 400 körül tudok félretenni.


Albérletet tényleg ne a belvárosba nézz és akkor rezsivel együtt 200-ból kijössz + élelmiszer ktg + BKK + minden más, ami rajtad múlik. Étterem, mozi, szórakozás, fodrász, kozmetika kb 15-20%-kal kerül többe, mint az én vidéki városomban Szegeden.

máj. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
A lakhatás az ami nehéz kérdés, ha tényleg jó helyen akarsz lakni és nem egy lyukba, akkor lassan 200 alatt nem kapsz, de persze lehet kifogni olcsóbban is.
máj. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
valaki elárulná, hogy ki ez a lepontozó bajnok?
máj. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!