Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol találhatok valós home...

Hol találhatok valós home office munkákat?

Figyelt kérdés

Olyan hivatalosan bejelentett munkát keresek a jelenlegi munkám mellé (akár külföldit), amit 100% távmunkában tudnék végezni. Vannak olyan eldugott gyűjtőoldalak (esetleg Facebook privát csoportok), ahol találhatok ilyeneket?

Dolgoztam már így, kaptam egy laptopot, kiadták a munkát, megcsináltam, dokumentáltam, és kaptam a fizut, csak sajnos határozott időre, és nem tudtak utána meghosszabbítani.

A Profession.hu-n van néhány hasonló, de valahogy a munkáltatók sincsenek tisztában a "home office" és "home office lehetőség" kifejezések különbségével.

A Facebook tele van távmunkákat hirdető csoportokkal, de unalmas, amikor minden 2. hirdetés arról szól, hogy nem kell semmit csinálnom, és cserébe havonta milliókat kereshetek, vagy épp házalni kell, vagy csapatot építeni, de "amúgy nem MLM" ...

Ahogy azt is meguntam, amikor külföldi oldalak hirdetnek távmunkát nagyon komoly keretek közé építve, közben irreális elvárásokat támasztanak fillérekért.



2023. júl. 21. 09:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen. Legalábbis olyan mennyiségben, amilyen mennyiségben igény lenne rá. Mint ahogy a 90-es években sem volt bedolgozás jellegű munka, holott “mindenki” azt keresett.


A piac nem fog alkalmazkodni hozzád, neked kell alkalmazkodnod hozzá. Ha nincs olyan, bejelentett home office munka amilyet keresel, akkor neked kell kitalálnod rá a megoldást.


Például, lehet online vállalkozó, nyithatsz webáruház át, építhetsz MLM-et, tőzsdézhetsz, kitalálhatsz valamilyen testhezálló online marketing területet, melyben vállalkozóként kereshetsz home office-ban egy csomó pénzt. Milliónyi lehetőség van, csak meg kell találnod azt amelyik hozzád közel álló.

2023. júl. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%

Okos embernek eszébe se jut Facebookon nézni melót és manapság a Profession is lezüllött.

LinkedIn!

2023. júl. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

Vannak, csak ezek már hivatáshoz kötöttek. Mi pl. kutatók vagyunk, évek óta ugyanott dolgozunk, covid óta abszolút megengedett a homeoffice, meetingekre bemegyünk, de ennyi.


Informatikusoknál is, nagy multicégek (pl. ericcsson) heti 1 bejárással megelégszik.


Az a fajta homeoffice, ami végzettség nélkül végezhető, nos, szerintem ne fűzz hozzá nagy reményeket.

2023. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
65%
Ertesz valamihez? Vagy csak amolyan kamu mankat akarsz?
2023. júl. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%

Én most diplomáztam (egy 3 éves) alapszakon. 2 éve dolgozom a szakhoz kapcsolódó IT határterületen. Végig 100% homeofficeban. Az első évben nem is volt iroda, most az új helyemen lenne, de a csapatom külföldön van, így nekem felesleges bejárnom.


Tehát valójában munkám során az elmúlt pár hetet leszámítva a legmagasabb végzettségem az érettségi volt.


Az első munkámat eg, professzorom ajánlotta, a másodikat LinkedIn-en találtam. Nem volt szempont a full homeoffice, sőt hibridet kerestem, hogy ha szeretnék, főleg eleinte bejárhassak, de korlátlan homeoffice-t szerettem volna, azaz, hogy én döntöm el mikor megyek az irodába és mikor nem.


Mondjuk -alapszakos egyetemistához képest- nagyon erős életrajzom/tapasztalataim voltak mikor az új helyre jelentkeztem.


22L

2023. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%

Körülbelül 10 éve kérdezgetitek és nem akarjátok megérteni hogy azért senki nem fog fizetni hogy valami hülye weboldalon kattintgattok.


Arra a kérdésre hogy miről van papírotok vagy mihez értetek következetesen nem válaszoltok.


Képezni kell magad olyan szakmára amit lehetséges otthonról csinálni de arra ne számíts hogy soha senkivel nem kell találkoznod. Ha valamelyik céghez alkalmazottként vesznek fel biztos hogy legalább 1 hónapban egyszer lesz valami meeting amire el kell menni.

2023. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
85%

Linkedin tele van home office munkákkal.

Távmunkára keress ha teljesen otthonról akarod csinálni.

Csak az a bökkenő, hogy érteni kell valamihez.

2023. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Linkedinen is ugyanaz a semmitmondó maszatolás megy a "versenyképes fizetéssel" és hasonló kamukkal.


Amúgy végzettség nélkül ilyen munka kb az MLM van.

2023. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Lehet, ki kéne írnom majd egy másik kérdésben, hogy "Miért válaszol bárki bármit is anélkül, hogy elolvasná a kérdésnek a lényegi részét, ami a leírásban szerepel?" ...

#5: na, valami ilyesmit keresnék, és kb ilyen az, amiben már dolgoztam is, tehát tudom, hogy létezik olyan, amit keresek :D Nekem érettségitől valamivel magasabb van, de azért nem akartam fejtegetni, mert széleskörben tudok mozogni, és ha ismernék ilyen gyűjtőoldalt, akkor magamnak is tudok válogatni. A profession.hu-n is akad néhány, ami "home office"-ként van megjelölve, és alkalmas lennék rá, aztán a leírásból kiderül, hogy amúgy csak részleges home office. A LinkedIn-re be vagyok regelve, de nem igazán szoktam használni; majd szétnézek. Mondjuk számomra lényeges lenne, hogy lehessen mindent online intézni, és ne kelljen havonta sem bejárni, mert a fő munkám miatt nem tudok rendszeresen mozogni.

#1: én inkább alkalmazott fajta vagyok, mint egyedül vállalkozó.

#3: nem írtam, hogy nincs végzettségem, szimplán csak nem fejtettem ki, hogy mi az, mert a kérdés szempontjából, hogy "HOL találhatok valós home office munkákat?" irrelevánsnak tartottam.

#4: ha elolvastad volna a leírást, akkor nem kérdeznél hülyeséget 🙄

#6: ha elolvastad volna a leírást, akkor nem irkálnál hülyeséget 🙄 Volt már olyan BEJELENTETT munkám, ahol sem a főnökömmel, sem a kollégáimmal nem találkoztam, csak a sharepointon szereplő profilfotójukon. Amikor felvettek, az iroda helyszínén át kellett vennem a munkaeszközeimet, majd hazamentem, a megtartott oktatás alapján végeztem a feladatomat, folyamatosan dokumentáltam, tartottam a kapcsolatot a feletteseimmel, negyedéves beszámolókat írtam, majd a határozott idő lejártakor visszavittem a kapott cuccokat oda, ahol átvettem, aláírtam a kijelentős papírokat, és ennyi.

#7-#8: sehol nem írtam olyat, hogy nincs végzettségem vagy nem értek semmihez.

2023. júl. 21. 13:15
 10/25 anonim ***** válasza:
75%

"sehol nem írtam olyat, hogy nincs végzettségem vagy nem értek semmihez."

Hát akkor keresel a végzettségednek megfelelő munkákat, és kiválogatod a home office-t kínálókat.

Így nem is igazán értem a kérdésed.

2023. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!