Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy ilyen esetben melyik...

Egy ilyen esetben melyik útvonalra kell térítenie?

Figyelt kérdés

Adott 2 település. Az egyik településről jár át valaki a másikba dolgozni, autóval mert busszal nem tud.


A 2 település egymástól 20 km-re található autópályán, 40 km-re nem fizetős főútvonalon.


Köteles e a munkáltató a hosszabb útra téríteni az üzemanyag költséget? Vagy kötelezhet arra, hogy a fizetős útvonalon közlekedjek?



#útvonal #kerülő #M43 autópálya #Szeged és Maroslele
2023. júl. 21. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Megállapodás kérdése.

Megmondod hogy autópályám ennyi és ennyi + útdíj, sima úton meg annyi és annyi.


De összességében megmondod hogy 40 km, az oda-vissza neked 80 km

És erre kérsz km támogatást.

2023. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nincs benne sehol, hogy autópálya nélkül kell nézni, csak az, hogy legrövidebb útvonal. Egy megyeit már az első hónapban megéri megvenni.

Mondjuk kíváncsi vagyok, hogy hol van ekkora különbség, mert kb mindenhol vannak az autópályáink mellett párhuzamos utak pár km-en belül.

2023. júl. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kulcsszavakba benne van a 2 település neve... rá tudsz keresni!
2023. júl. 22. 04:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyébként annyira kevés szokott lenni az útdíj bejárás támogatás hogy vicc. Buszbérletet van hogy térítik 100% de kocsival ha mész?

Fsszpk.

2023. júl. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt nézzük, hogy közösségi közlekedéssel mennyi lenne az út. Tehát ha busszal be tudna járni. Azt a kilométert vesszük alapul még akkor is, ha kocsival jár be dolgozni.
2023. júl. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5# Dehogyiiis. Van hogy a busz akkora kerülövel megy mire felszed mindenkit.

Aki kocsival jár, ott a legrövidebb autóút hosszát szokták számolni km oda vissza.

2023. júl. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5, Itt a busz autópályán megy... :/


Sajnos azzal van baj, hogy a szegedi helyi tömegközlekedéshez nincsen hozzá igazítva, átszállással már nem érek be reggel a legelső járattal sem!

2023. júl. 22. 20:04
 8/10 A kérdező kommentje:
Kocsim az mindig is volt, most vettem mellé egy robogót is, de azzal meg cumi, mert a pályára nem bírok felmenni, főútvonalon meg sajnos ekkora kerülő... :/
2023. júl. 22. 20:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mások mit vesznek alapul, de én ahány helyen eddig dolgoztam, mindenhol azt vették alapul, hogy tömegközlekedéssel mekkora utat tennénk meg. Annál több kilométert sehol nem engedtek elszámolni senkinek.


Kérdező! Minden busz az autópályán mozog ott? A 40 km-es útvonal térségében senki nem lakik? Arra nincs tömegközlekedés?


Fentiek fényében én azt mondom maximum a 40 km-es szakaszt, de köteles téríteni. Nem kényszeríthet rá, hogy a fizetős, de rövidebb útvonalon járj.


Érdeklődve várom mások véleményét is.

2023. júl. 23. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem.


Vannak a kerülő útvonal felé is buszjáratok, de azok másik városba mennek, nem abba amelyikben dolgozom. Arra felé átszállással kellene mennem a 3. városban. Meg a busz hozzá tesz még 10 km-t :D

A 40 km-en vmennyit levágok (átkötő út, töltés, stb) :D

Az autópálya előtt csak erre tudtak közlekedni.


Am. meg nem, ritka az, hogy egy busz az autópályán megy. Ebben a megyében azt hiszem 2 ilyen van, ez meg a határ busz Szerbia felé.

2023. júl. 23. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!