Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki járt már Amerikában e 3...

Aki járt már Amerikában e 3 város a közöl melyik a legélhetőbb?

Figyelt kérdés

New York

Washington

Las Vegas


Vélemények érdekelnek akár munka.

És melyik a legszebb kinek melyik város tetszett jobban és miért?


2023. júl. 22. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Először nézz utána, hogy milyen felételekkel lehet az Egyesült Államokba kiköltözni, dolgozni. Amíg a feltételeknek nem felelsz meg, addig mindegy melyik városról van szó
2023. júl. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy okoskodó idióták fognak írni.

Utánna tudok nézni bármi után. Véleményt kértem csak, nem kioktatást

2023. júl. 22. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegas. Keresztapam ott lakik, voltam parszor nala, isteni hely!
2023. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hintalow ***** válasza:
Talán Washington a legjobb ezek közül.
2023. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Baluba ***** válasza:
100%

Én New Yorkban élek, többször is jártam DC-ben, illetve voltam egy hosszú hétvégét Vegasban is.


New Yorkban van néhány probléma: nyáron időnként büdös van, Manhattanben rengeteg a turista, nagyon magas a megélhetési költség, és elég gyakran látni mentálisan leépült hajléktalant. Ennek ellenére ha megtalálod a helyed, akkor egy szuper város, ami a világ közepe, és metróval 1 órán belül bármit megtalálsz, amit csak ez a világ kínálni tud. Én nem cserélném el se Washingtonra, se Vegasra.


Dc érdekes, mert a központot teljesen kitölti a national mall es a federal government, a gazdasági központ a néhány felhőkarcolóval odébb van. Az elit lakomegyedek a belváros körül szuperek, de nem tudom, mennyiért lehet ott bérelni. Ezeken a részeken van egy kicsit furcsa hangulat, mert hatalmas a biztonsági ellenőrzés, és még a lakók között is rengeteg rendvédelmis ember van. A külsőbb kerületek pont az ellentéte, sok fekete es bevándorló, gyenge közbiztonság. Számomra egy különleges, élhető közepesen nagy város benyomását kelti.


Vegassal kevesebb tapasztalatom van, inkább csak 3 megfigyelés: az időjárás nyáron brutális, igazi sivatagi körülmények vannak. Rengeteg klasszikus fehér amerikai suburb van, egyen kertesházakkal, nekem nagyon úgy tűnik, hogy itt ilyenben “kell” lakni. A harmadik az izoláció, hiába van meg rengeteg dolog vegasban, főleg, ha szórakozásról van szó, ami nincs, az nagyon nehezen elérhető. Hiába elénk a légiközlekedés egész Amerikában, az egész város eléggé magába fordult. LA 4-5 óra kocsival, és közelebb semmi számottevő város nincs.


Ha valami egyéb, konkrét kérdésed van, irj privatot nyugodtan.

2023. júl. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!