Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen indokokra adnak fizetés...

Milyen indokokra adnak fizetés nélküli szabadságot? Hogy működik ez pontosan?

Figyelt kérdés
Szeretnék kivenni 1 hónapot. Mert szeretnék elutazni külföldre hosszabb időre. Szeretnék világot látni. Ha jól sejtem ez az indok nem nagyon állja meg a helyét... De a cégnél hallottam, hogy voltak többen is akik valahogy kijátszották a dolgokat és elengedték őket akár 3 hónapra is.
2023. júl. 23. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ez is indok, sok mindentől függ de van amikor nem kell semmit kijátszani csak megmondani hogy utazni akarsz és kevesled a fizetett szabik számát. Esetleg hivatkozhatsz arra hogy úgy érzed ki fogsz égni máskülönben, mentális egészséged miatt kell. Többnyire amúgy is eü ok miatt szokták kivenni (beteg a gyerek és már nincs elég fizetett szabi, súlyos beteg rokont kell ápolni vagy éppen gyász miatt nem alkalmas vki munkára).
2023. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Mit kéne kijátszani és miért?
2023. júl. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Értem, köszönöm!


#2 Azért tettem fel a kérdést mert nem tudom hogyan mennek ezek a dolgok.


Első rendes munkahelyem. 4 hónapja vagyok itt. Egy multiról van szó és felmerült bennem, hogy nyáron 1 hónapot kivennék mert akkor lenne lehetőségem másokkal elutazni. Minden évben szervezünk ilyet. Olykor rövidebb, máskor hosszabb dr a lényeg, hogy sok ismerősömet megkérdeztem és mindenki mást mondott. De a leggyakoribb az volt,hogy: nem szeretik a fizetés nélkülit a cégek, csak nyomós indokra adnak. Stb stb. Nálunk meg a cégnel hallottam hogy balaki bradott valami sztorit és elemgedték 3 hónapra. Ezalatt kiment amerikába vslami mást dolgozni utána meg hazajött.. nyílván én ilyet nem akarok.


De ha mondjuk az 1 hónapot nem adják oda akkor egy fél hónapnak is örülnék. Nyáron amúgyis kevesebb itt a munka mint az év többi időszakában.

2023. júl. 23. 16:51
 4/10 anonim ***** válasza:
2023. júl. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4 hónap után nagyon megszivatod a munkahelyed, hogy hirtelen 1 hónap fizetés nélküli szabit szeretnél, ezt jelezned kellett volna már interjún.


Szerintem nagyon kicsi az esély, hogy megadják, persze megpróbálni lehet.

2023. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem most szeretnem rogton, hanem jovo nyaron. Most megoldottam a kirandulasunkat szabival meg rovidebb idore voltunk el. A jovore vonatkozoan tettem fel a kerdest.
2023. júl. 23. 19:21
 7/10 A kérdező kommentje:
#4 Koszi!!
2023. júl. 23. 19:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Még szerencse, hogy még akár egy évet is hajlandó lennél ledolgozni, mielőtt egy hónapra otthagyd a munkádat...

Egyébként amíg van rendes szabid, addig eleve felejtős. Nyilván ilyen időtávon valami kompromisszumos megoldás játszik. Pl. az éves 20 napból 15-öt ellősz erre, és még 5-öt kérsz fizetetlenre.

Másrészt, minek egyből trükközni, kijátszani stb. Miért nincs meg soha az első, egyenes lépés? Aztán meg lehet csodálkozni, hogy a munkáltató is így áll hozzá...

Van még egy éved, puhatolózz, kérdezz utána olyannál, akinek a szavára lehet adni is, nem csak pletyka (pl. felettes)

2023. júl. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetsz őszinte, az ilyet meg szokták engedni. Ha meg nem, legalább tudod, hogy nem álmaid munkahelye, és lépsz, amint tudsz. Én egy évet voltam fizetés nélküli szabadságon külföldi munka miatt. Eredetileg felmondani akartam, a főnököm mondta, hogy menjek inkább fizetés nélküli szabira.
2023. júl. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8

Nem az hogy hajlandó lennék "dolgozni". Én sem akarok kibaszni senkivel. Viszont az életemről sem fogok lemondani. Főleg nem valami olyanról ami az életem szerves részét képzi. De egyébként szerintem ez a trükközgetés, meg egyenes lépés és őszintén megmondás, hogy mire kell ez egy ördögi kör. Nem azért olyan a munkáltató mert "trükközgetnek" az alkalmazottak hanem egyeseknek nem fér bele, mások kapzsik vagy csak nincs bennük elég jó szándék stb stb. De ugyan ez igaz a munkavállalóra is szóval ja ez nehéz téma. De egyébként ahova mentem dolgozni ott folyamatosan csak a rugalmasságot meg azt hangsúlyozták, hogy mindenben partnerek stb stb, de nem tudom mondom első munkahelyem egyetem után és gőzöm sincs még milyen a munka világa fiatal vagyok és tapasztalatlan ez tény.


#9

Hát igen én is erre gondoltam, bár legközelebb meg lehet mondanom kéne interjúba hogy néha-néha kivennék egy rövidebb fizu nélkülit de megint csak... fogalmam sincs mennyire toleránsak ilyen tekintetben. Próbálok puhatolózni de új ég a közeg és nem én akarok az a kolléga lenni aki azt lesi mikor mehet el mert nem ilyen vagyok és eddig jól is megy a munka nincs gond, jól kijövök az emberekkel is csak szeretem megtervezni a dolgaimat előre... főleg egy utazást.

2023. júl. 23. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!