Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki külföldön kezdett új...

Aki külföldön kezdett új életet az pontosan hol? Megérte? Tervezed, hogy haza jössz? Miben változott meg az életed?

Figyelt kérdés

2023. júl. 26. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Nem új életet kezdtem, hanem folytattam a jelenlegit. Nem értem hogy egyes emberek miért hívják élet újrakezdésnek azt ha pár száz vagy ezer kilométerrel arrébb költöznek (akár másik országba)... ugyanúgy emberek élnek ott is, jó eséllyel van 2 szemük, 2 fülük,2 lábuk... na de nem is ezen van a hangsúly hanem azon, hogy ha Magyarországon nem alapozom meg mind anyagilag, mind készség szinten (erős nyelvismeret, diploma, szakmai tapasztalat) vélhetően 2 hét éhezés után stoppoltam volna hazafelé. Semmi újrakezdés nem volt, pusztán amit Magyarországon elkezdtem építeni karriert azt külföldön folytattam.


Aki viszont Magyarországon is egy 0 (értsd se állás, se tudás, se végzettség) az külföldön sem lesz egy befutott sztár. Nyelvismeret nélkül ki is ki lehet menni betanított csicskamunkát végezni vagy mosogatni, de abból nem fogsz egy élhető életet kialakítani, saját házzal, autóval, évente többszöri nyaralással, max arra lesz elég a pénzed hogy karácsonykor dicsekedj az ismerőseidnek amikor hazatérsz a munkásszállóról a többszörösen leharcolt 20 éves autóddal hogy micsoda arany életed van...

2023. júl. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Dániában élek,jövő héten 100%,hogy kezdek valahol-természetesen segítséggel fogok munkát találni.


Majd akkor megyek haza,ha az összes gedvás cibbàny kidöglik,ahogy az tőlük elvárható.

2023. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Romániaban. Megerte. Sokkal de sokkal kevesebb az ado contractoroknak
2023. júl. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ausztiában lakom lassan egy éve. Csak akkor fogok visszamenni, ha kapom majd az osztrák nyugdíjat + a magánnyugdíjat.
2023. júl. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

USA-ban elek.

Egy reszrol megerte, mas reszrol nem. Anyagi szempontbol jol jartam mert ha mindent felszmolnek itt kint akkor tobb penzem lenne mint amennyit osszetudtam volna gyujteni ha nem koltozok ki.

Viszont nagyon messze van, ezert nem nagyon latom a csaladomat.


Szivesen hazakoltoznek es igazabol ha itt eladnank mindent akkor tudnank hazat venni a szuleimtol nem messze es nem lenne hitelunk. Most van hitel amit kb idoskoromig fizethetek. Egy nagy kerdes hogy jobb e Magyarorszagon tehermentes hazban elni, vagy itt kint fizetni a hitelt 30 evig es azert dolgozni hogy az minden honapban be legyen fizetve.

Magyarorszagon a legnagyobb problema szerintem a lakhatas, utana pedig a magas arak.

Viszont ha van egy tehermentes hazad, jo allasod vagy vallalkozasod akkor eleg jol ellehet eldegelni. Latom a mindenfele asztalos, komuves, festo kisvallalkozokat hogy lazan megelnek otthon. Sot ami feltunk hogy manapsag nagyon sokan belekezdenek valami vallalkozasba. Tobben foglalkoznak muanyag nyilaszarokkal, tetomosassal, keselezessel, klimaval, stb.

Viszont ha hitelt kell felvenned akkor 100.000 forint alatt nem uszod meg a torlesztot, hacsak nem all a vetelar nagy resze a rendelkezesedre, vagy nem CSOK-olt meg a kormany :D

2023. júl. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!