Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik dolgoztak már külföldön,...

Girlll3 kérdése:

Akik dolgoztak már külföldön, mivel foglalkoztatok és milyen kint dolgozni? Mesélnétek?

Figyelt kérdés
Mivel foglalkoztatok? Mennyit kerestetek egy hónapban nettòban? Milyen volt a kinti élet? Hogy intéztétek a kijutást és mennyire volt nehéz az indulás?

2023. júl. 28. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szar.kirugtak 3 hét után.
2023. júl. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Elmentem nyaralni és volt egy meetingem közben, számít?


Egyébként épp kiköltözésben vagyok. Ami fontos: legyen sok pénzed (minimum 3 havi megélhetés + hazaút), és beszélj az ország nyelvén vagy angolul, ha ott jól beszélnek angolul.


Én tanulni megyek, csak jövőre keresek majd állást, akkor is IT-ban. Az ösztöndíj és egyetemi juttatások miatt akkor a teljes fizetésemet félre tudom majd tenni. Ami ott átlagosan 90k€ évente.


Kijutás intézését időben kell kezdeni, a legnehezebb rész a lakhatás általában. Bár ugye ha nem EU-ba mész, akkor még vízum meg egyebek is vannak.

Vannak betanított munkák szállással, de szerintem ezek nagyon alja helyek, gyakran át is vernek. Nem javasolnám. Inkább keress LinkedIn-en valami szakmádhoz kapcsolódó munkát.

2023. júl. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2-es véletlen lepontoztalak. Viszont hasznos válasz. Szakmába vágott szerintem nem találnék, annyira protekciòs a végzettségem, hogy még otthon se találok vele semmit. Betanìtott irodai munkám van itthon...Az a pénz semmi, amit itt keresek.
2023. júl. 28. 15:48
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
#3 Azzal külföldön is semmit fogsz keresni. Ahhoz hogy külföldön olyan fizetésed legyen hogy külföldi viszonylatban jól élj ahhoz kell piacképes tudás / tapasztalat. Legegyszerűbb ha átingázol az osztrákokhoz valami selejt munkát végezni és itthon költöd el az ott megkeresett pénzt, mert ha itthon 0 a piaci értéked akkor külföldön sem fogsz remekelni, hogy ott komoly egzisztenciát (saját ház, saját autó, rendszeres nyaralások) kialakíts.
2023. júl. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szoftverfejlesztéssel, háromszoros fizuért.

Elvállaltam egy éves kiküldetést, szinte mindent lerendezett a munkahelyem.

Csak össze kellett pakolnom és kifizetni költöztetőt.

Két-három nap volt mire kihozták a cuccokat.

2023. júl. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Mivel foglalkoztatok?


Konyhai mindenes / kitchen porter


Mennyit kerestetek egy hónapban nettòban?


2011-ben nettó 1200 fontot/ hó


Milyen volt a kinti élet?


Nehéz és rendkívül idegölő. Rossz környezet, emberek meg úgy minden.


Hogy intéztétek a kijutást és mennyire volt nehéz az indulás?


Bátyámék rendezték a kijutásom és a munkám is kezdetben, majd utána én próbáltam boldogulni. Miután rájöttem, hogy ez az élet kint nem nekem való hazajöttem. Azóta sem bántam meg, hogy nem maradtam Angliában.

2023. júl. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Én 2015-ben mentem ki 23 évesen Angliába közvetítő segítségével. Nem beszéltem túl jól a nyelvet, és 180 font volt a zsebemben arra az esetre, ha nem jól sülnek el a dolgok.

8 évvel később azt mondom, hogy jól sültek el a dolgok, housekeepingben kezdtem, most leisure manager vagyok elég jó fizetéssel. Egyetemet végeztem közben és most tervezek váltani, hogy még jobb legyen.


Visszagondolva nem tudom, hogy csináltam végig, 31 éves fejjel azt mondom őrültség volt, de jól sült el és nem bántam meg egy percig sem.

2023. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélszolgálat és recepció. Fizették szállást meg a kaját. 1000 euro netto
2023. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
alkatrészek csomagolok 1600 nettóért.. 300 a szoba.. 3,5 éve dolgozom kint.. eddig 6 millió Ft-om van összegyüjtve
2023. júl. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elég szomorú, ha 3,5 év alatt csak 6 millió. :D
2023. júl. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!