Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az oka annak,hogy ennyivel...

Mi az oka annak,hogy ennyivel több embert vettek föl felsőoktatásba ? Mi a francnak ?? Persze a többség a divatos menedzsement-marketing-bölcsészet szakokra megy,amiből már ígyis halálos túlképzés van. Szakmát meg senki nem akar tanulni...

Figyelt kérdés

2023. aug. 1. 18:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor hajrá, irány hegeszteni külföldre! Vagy nem akarsz dúskálni a javakban? Hiszen ott a hegesztők az új milliárdosok....dolgozni se kell, csak X5-el furikázni.

Most akkor képzeld el, hogy mennyit keres külföldön egy mérnök, aki eleve úgy indul el, hogy alapból beszél legalább angolul.

2023. aug. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
"Nem igazán látom ezt a színvonalat" 26 éves mérnök épp hogy kiesett az egyetemről....azt meg ne akard már elhitetni bárkivel, hogy egy hegesztő 1 éves bérből házat épít meg BMW-t vesz.
2023. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a hozzád hasonló proletárokkal, hogy csak anyagi javakban tudjátok mérni a sikert. "Juj a Józsi kiment kűfődre, oszt vett magának béjemvét, látod a hülye mérnök meg itten szív kéccázezeré!"

Akkor most hasonlítsd össze egy itthon dolgozó hegesztő bérét egy szintén itthon dolgozó mérnökével. Plusz még a munkakörülményeket is össze lehet vetni....lehet nagyon meglepődnél.

Amúgy ezt a régi munkás-értelmiségi ellentétet a Kádár-korszak óta nem sikerült kinőni, pont az ilyen idióták miatt. Akkor is az volt a hatalom célja mint most: egymásnak ugrasztani a különböző rétegeket, hogy ők nyugodtan tudjanak lopni. Oszd meg és uralkodj.

2023. aug. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
#22-esnek üzenem, a srác majdnem 5 éve van kinn , minimális tapasztalattal felvették , nem úgy mint a mérnököket hogy ha nincs 3-5 év tapasztalatod akkor nem is reagálnak. TÖbb ismerősöm 4-5 év alatt összegyűjtött kinn kocsira-házra valót ( megyeszékhelyen ) , ez a srác azt mondta alig költ kinn, 1500-2000 eurója megmarad simán havonta. Ez 5 év alatt 90-120 k euró,ami jól számolom kb 40 misi... Egy mérnöknek otthon mikor lesz összegyűjtve ennyije hadd kérdezzem már meg ?? A pályakezdők kapnak nettó 3-400 ezret,abból pont kijön a lakhatás kaja meg egy kis szórakozás és KÉSZ. De a bruttó 6-700 ból se fogja kispórolni soha ezt az összeget. Na erre mondjál valamit..
2023. aug. 2. 21:29
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Igazi proli élmény lehet Németországban száraz kenyéren és vizen élni, hogy itthon X10-zel járhass a Tescoba kőbányaiért. A hülyének is megéri.
2023. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
68%

"ez a srác azt mondta alig költ kinn, 1500-2000 eurója megmarad simán havonta. Ez 5 év alatt 90-120 k euró,ami jól számolom kb 40 misi... Egy mérnöknek otthon mikor lesz összegyűjtve ennyije hadd kérdezzem már meg ?"


Ömm, én most nem akarok vagizni, de diplomásként ennyit én is félreteszek és nem is vagyok egy világi nagy koponya és 30 éves vagyok, és szerintem nem is vagyok igazán jól megfizetve. Külföldön nyilván sokkal többet keresnék én is. De amúgy meg mit rinyálsz, hogy más mit csinál, menj ki te is hegeszteni külföldre, aztán kész, nem?

2023. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Lehet, hogy a hegesztő meg a kőműves, meg a burkoló most jól keres, de nézd meg őket 20 év múlva, hogy az egészségük hol fog tartani...


A hegesztő beszívja a sok káros gőzt-gázt és a szeme is hamar tönkremegy,

a burkolónak meg kimennek a térdízületei pl. és hamarabb lerokkan minden fizikai munkás.

Nem véletlen, hogy a legtöbb szaki idősebb korára ha tud, akkor vállalkozik és ő már csak a munkát veszi fel.

De nincs új, jól képzett utánpótlás, mert nem tanítják meg a szakmát.


Míg egy irodában akár 80 évesen is elpötyöghet egy diplomás ember.

Feltéve, ha nem cserélik le egy fiatalra..

2023. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmad sincs róla milyen tapasztalattal és mennyiért veszik fel a mérnököket. De hát honnan is lenne? Puffogtatod itt az ócska közhelyeket, amiket a hozzád hasonló prolik terjesztenek...csak azt nem tudom honnan veszitek ezt a sok baromságot.
2023. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az oka annak,hogy ennyivel több embert vettek föl felsőoktatásba ?"


Az, hogy pl. sok helyre nem kellett emelt szintű érettségi, és így most azoknak is esélyük nyílt tovább tanulni, akik már régebben érettségiztek, és szakmával, munkatapasztalattal a kezükben döntöttek úgy, hogy diplomát szereznek.

2023. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
#27 Így igaz, ezt nem fogja fel a sok idióta, hogy egy mérnök vagy egy IT-s nem csúszik egész nap a porban, koszban, hanem kényelmes munkával megkeres ugyanannyit vagy akár többet. Egy kőműves vagy egy hegesztő tud home office-ból dolgozni? Nem.
2023. aug. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!