Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik érthetné meg jobban?

Melyik érthetné meg jobban?

Figyelt kérdés

Jelenleg három állásponton gondolkodom.

Ha a gimnázium jól sikerül,(szerintem jól fog),de nem biztos,mert bizonytalan vagyok.

Ezeken gondolkodtam:

-Jogi pálya az ELTE-n/bölcsész.(életpályaként)

-Villanyszerelői kar valamelyik egyetemen, vagy legalább elmenni egy ilyen szakos iskolába

-Ludovika tiszti képző, katonasághoz.(életpályaként)


Ezekre szeretnék kérni nézőpontokat,hogy ez és ez miért jó/miért nem jó.

Viszont a saját nézőpontjaimat is szeretném megosztani mielőtt hamarkodott válaszok érkeznek:

-A jogi karra való jelentkezésemet csakis azért tenném meg,mert rettentően jól megy a,magyar,irodalom,történelem.(+földrajz) az utóbbi kettő emelt szinten.Illetve érdekel maga a jog kialakulása,tanulmányozása és értelmezése.Ezeknél a iskoláknál azt hallottam,hogy a nyelvvizsgák plusz pontot érhetnek ez igaz?(Német + Angol meglesz évvégére C1-B2)

-A villanyszerelői pálya megtetszett,egyik barátom ilyen iskolába jár és mesélget néha erről a dologról.Ezzel az állással pl,nem itthon gondolkodnék hanem külföldön de persze itthon is marha jól keresnek.Nekem ez az opció csakis a pénzről szólna...

-Elérkezdtünk az utolsóhoz,a hadsereghez,nos hát itt vannak kételyeim.Mindenki mindig mást ír a bérezésről.Nem teljesen érhető,ahogyan ezeket leírják,nem is ez a lényeg ezt ténylegesen egy életpályaként alkalmaznám.Még nem töltöttem be a 18 éves kort,de ez is rettentően érdekel.Elméletileg rengeteg juttatást kapok ha egyetemre járok ilyen szakokra.Ingyen lakhatás stb.Viszont nem tudom van itt olyan aki 10 évnél tovább csinálta?A leszerelésnél lévő nyugdíj pénz az ami nagyon kecsegtető.51600ft minden évért azaz 516000 ft lenne a nyugdíj dehát az rengeteg nem?Vagy ez is csak elvan csalva...


Nos,köszi hogyha végig olvastad és probálsz nekem segíteni, mert tényleg sokat jelentene,egy velem egyidős kortárs ember nézete vagy, egy idősebb tapasztalt emberé aki több mindent élt meg már mint én.Előre is köszönöm!

(Ja és nem vagyok kocka,csak probálok felkészülni :D )



2023. aug. 3. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Én megcsinálnék egy gyorstalpaló villanyszerelőit + elmennék valami mester mellé segédnek. Majd a kivésett beton por felhőben, sok ezredik behúzott vezeték után, jó kis órabérrel a zsebemben megálmodnám hogy valóban ezt akarom-e hosszabb távon csinálni. Ha igen akkor irány egy villamosmérnök képzés de valami vállalkozói ismeretek sem ártanak. Ha nem akkor egy másfajta egyetem/főiskola/akármi de olyan amivel konkrétan tudom mit akarok csinálni miután elvégeztem, "jó vagyok töriből" ide nem elég. Aztán suli mellett vagy később is ha megszorulok tudnék villanyszerelésből pénzt csinálni. /Ez pont az egyik szakma amit volt alkalmam kitapasztalni, felnőtt fejjel, x évvel diplomán túl./

A szüleim és sajnos még sokunke ilyesmit nem engednek, egyből egyetemre hajtanak jajjkisfiammileszveledalkoholistazüllöttmesteremberleszel alapon ami egy baromság. Egy jó szakma, egy raklap pénz, AZTÁN jöhet az egyetem, különben egy kínszenvedés az egész, pénz, motiváció, tapasztalatok, önbizalom stb hiányában.

Katonai pályát magam részéről kizárás, sajnos szó szerint orosz rulett ebben a helyzetben. Erőnléti edzések, lövészet, hogy el tudjon az ember futni + megvédeni magát ha nagyon muszáj.

2023. aug. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jog úgy látom hogy érdekel, szóval ezt azért ajánlanám, mert ha szereted amit csinálsz akkor abban sokkal jobb leszel.


“Villanyszerelés” mivel csak a pénz motiválna lehet számodra zsákutca lenne, DE gimi után a helyedbe elmennék csinálni szakmát, hogy bele láss, lehet megszereted/megtetszik viszont akkor azt mondom, hogy ne ragadj le menj villamosmérnöknek.


Katona pályával kapcsolatban csak csatlakozni tudok az előttem lévőhöz. Én elengedném. Kicsit olyan, mint a vasút… ha ez volt az álmod hogy katona lehess, csak akkor válaszd.


Összegezve: Ha nem hajt a tatàr akkor csinálj szakmát láss bele és ha nem tetszik akkor még mindig el tudsz menni jogra

2023. aug. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!