Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, hogyan érthetném...

Pánikbetegek, hogyan érthetném meg jobban ezt a betegséget?

Figyelt kérdés

Egy közeli ismerős pánikbeteg lett az elmúlt évben és nem igazán tudom, hogy hogyan segíthetnék neki, amikor rátör a roham. Tudtok adni ebben tanácsot? Nagyon tehetetlennek érzem magam ilyenkor, egyben nem is igazán értem a helyzetet. Nem akarom alábecsülni a dolgot, de nem fér a fejembe, hogy amikor testileg semmi bajod (mert végeztek rajta vizsgálatokat és makk egészséges), akkor hogyan tudjátok bebeszélni magatoknak a tüneteket? Mitől jön ki a roham?

Próbálok nyitott és bátorító lenni de egyre inkább fogy a türelmem, amikor a semmitől is megijed és teljesen nyilvánvaló dolgok miatt kell nyugtatgatnom. Ami nehezít a helyzeten, hogy egy helyen is dolgozunk és nem egyszer fordult már elő, hogy a pánikbetegsége miatt a munka rá eső részét is én végzem el. Ne gondoljatok szívtelennek, elhiszem, hogy mentálisan beteg, de mostanában egyre inkább úgy tűnik, hogy akkor jön ki a pánik különösen, amikor valami kötelezettsége lenne...

Akinek van tapasztalata ebben a betegségben, tud tanácsot adni? Privátban is írhattok.


2018. szept. 22. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az illetőtől hány éve foglalkozik az ezoval "mélyebben", és ott lesz a válaszod, a miértre.
2018. szept. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen munkán kívül nem igazán, vagy csak ritkán találkozunk, tehát nem vagyunk olyan nagyon baráti viszonyban, hogy én keressek megoldást a problémájára, csak iszonyat frusztráló ilyen munkakörnyezetben dolgozni. A feladatomra szeretnék koncentrálni (főleg minekután határidős projekteink vannak) nem pedig arra, hogy órákig győzködjek valakit arról, hogy nem, nem fog meteor csapódni az épületbe. Próbáltam javasolni neki, hogy esetleg váltson kevésbé stresszes munkára, de nem akar hallani erről. Így viszont kezd csak púp lenni a hátamon.
2018. szept. 22. 18:48
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezoval? Ezt nem teljesen értem, mi köze van ennek a pánikbetegséghez?
2018. szept. 22. 18:50
 4/11 anonim ***** válasza:
2 Mondom kérdezd meg tőle, és szólj neki, hogy ez miatt vannak a problémái, és ez miatt pánikos.
2018. szept. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*ez miatt pánikos, mert megszállás alatt van.(tudni fogja ennek a szónak az értelmét).
2018. szept. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy bárminemű kapcsolata is lenne az ezotérivál (valahogy nem ilyen személynek ismerem), azt meg pláne nem, hogy valami megszállta. Azért köszi, várom még a válaszokat.
2018. szept. 22. 18:56
 7/11 anonim ***** válasza:

47% te mi a bánatról beszélsz? :D

Kérdező: [link]

2018. szept. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is rá tudok keresni a googleben, de személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2018. szept. 22. 19:48
 9/11 anonim ***** válasza:

A pánik roham, és a pánik betegség két különböző dolog!


https://www.youtube.com/watch?v=vOzxtoc9c9E&t=34s

2018. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha valaki azon aggódik, hogy meteor zuhan a fejére, az egyáltalán nem pánikos. Úgyhogy először ezt tisztázzuk, hogy egyáltalán ugyanarról beszélünk-e?

Nem mellesleg természetesen a pánikroham is szervi eredetű, a vizsgálat meg persze, hogy nem mutatja ki, mert azok a vizsgálatok mást "keresnek". Továbbá nem kell bebeszélnie sem magának, teljes a semmiből is jöhet.

2018. szept. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!