Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy nagyobb magyar vagy...

Egy nagyobb magyar vagy magyarországi IT cégnél mennyire jellemző a politizálás?

Figyelt kérdés

Ha pedig valahol jellemző, mennyire lehet ezt tudatosan elkerülni?


Nem szeretnék a kérdés alatt se politikai vitát, de leírom, hogy inkább jobboldali és konzervatív embernek tartom magam. Ezt azonban nem kívánom hangoztatni egy munkahelyen, de ugyanígy nem szeretem, ha más teszi ezt egy munkahelyi környezetben.


Jelenleg egy kis IT cégnél dolgozom, ahol abszolút egy balosabb közeg vesz körbe. Ez abszolút nem zavar, mert sokukkal remekül dolgozunk együtt és emberileg nincs is semmi probléma. Viszont itt is néha olyan a hozzáállás, mint ha mindenki azt venné alap helyzetnek, hogy mindenki baloldali értékeket vall az IT területen.


Egy multi cégnél, jóval nagyobb létszám esetén mi a helyzet ezen a téren? Ebben nincs tapasztalatom.


Én a magam részéről ezt szívesen a munkahelyen kívül hagynám.



2023. aug. 6. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem a helyzeted, sok hasonló értékrendű barátom van, csöndben maradunk, mosolygunk, és bólogatunk.
2023. aug. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1: de ez nagyon szomorú. Noha az ellenkezőjét sem szeretném. A legjobb az lenne ha egy felettes a saját véleményétől függetlenül nem hagyná a munkahelyi politikai hergelést.
2023. aug. 6. 19:38
 3/14 anonim ***** válasza:
Én telco cégeknél (valamennyire IT az is, illetve vannak IT beütésű csapatok) ugyanezt tapasztaltam és ugyanígy irritált. Ugyanígy irritálna az ellenkezője is, mielőtt még bárki belém kötne. Ezek SSC-k voltak és ugyanezt tapasztaltam a nem-telco SSC-kben is, bár valamivel mérsékeltebben.
2023. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Én amerikai multi leányánál dolgozok. Az egész nagycégben nyomatják a baloldali propagandát, és diszkriminációt, ezzel teljesen áthágva a cég mindenhol hangoztatott "alapértékeit".
2023. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Német multiknál nem jellemző, hogy a politika megjelenne a mindennapokban.

Az amerikai multikban sem, de ott minden cégnek van valamilyen sokszínűséget támogató és érzékenyítő programja, amit nem tudsz elkerülni.

2023. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
A céges kommunikációban nem jellemző, kollégák között jöhet fel a téma. Ilyen területen általában okosabb emberek dolgoznak, akik tudnak intelligens módon beszélgetni, vitatkozni.
2023. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagy cégek semmilyen hivatalos módon nem politizálnak, sőt, kerülik.

Az meg, hogy egyes kollégák próbálkoznak-e politizálni a munkahelyen vagy sem teljesen egyénfüggő.


Legbölcsebb, hogyha semmilyen formában nem hozod fel, hogy te miben hiszel vagy nem, akkor igencsak minimális az esély rá, hogy bárki az arcodba tolná, hogy ő mit gondol a politikáról.

Azon meg nem kell meglepődni, hogy It-ban, multiknál kevés a fidesz szavazó...

2023. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szóba kerül de nem veszünk össze.

Emberek többségét inkább hidegen hagyja.

2023. aug. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Lilluci27 ***** válasza:
Multinal vagyok, nálunk semennyire sem jellemző
2023. aug. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%
Nézd, ezeken a helyeken általában értelmes, képzett emberek dolgoznak, ennélfogva utálják a narancsmaffiát mint a szart. Ezt most vagy kimondják vagy nem.
2023. aug. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!