Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon miért jellemző...

Magyarországon miért jellemző ez a pofátlan munkaerőpiaci jelenség? Külföldön is jellemző?

Figyelt kérdés

Már több kérdést is láttam, amiben a kérdező kivan akadva, tegyük hozzá jogosan,hogy a 0 tapasztalattal rendelkező új kolléga fizetése ugyanannyi, mint az övé, aki 2-3 éve ott van.

Ez nem egyedi jelenség a magyar munkaerőpiacon, mérnöki,gazdasági területen is jellemző ez a pofátlan jelenség.



Az illetők teljesen jogosan, azért érzik, nincsen megbecsülve.

A jobb cégeknél junior,medior,senior kategóriák bevezetésével orvosolják.

És egy , a területen kezdő junior nem kereshet annyit, mint egy medior.

Emiatt nincsen feszültség a cégnél, nem kezdenek felmondani a jobbnál jobb munkavállalók.


Viszont a "cigánykodó" cégeknél, előfordul,hogy a 2-3 éve ott dolgozó ugyanannyit kap, mint a tegnapelőtt felvett frissdiplomás.

Nyilván, ha valakinek van tapasztalata az adott területen és úgy kerül egy adott céghez, ott teljesen jogos,hogy akár többet is kereshet, mint az ott levő munkavállalók.


Viszont,ha egy teljesen kezdő kap annyit, mint egy 3 éves tapasztalattal rendelkező,akkor kinyílnak a bicskák a zsebekben és nem az új kollégákra haragszanak,hanem a vezetőségre.


Ugyanis, milyen következtetést von le ebből a munkavállaló?Azt,hogy nincs megbecsülve, a tapasztalat, lojalitás nem érték.



Az is megállapítható,hogy ezeknél a "cigánykodó", spórolós cégeknél nagy a fluktuáció.

Ahol meg a junior,medior,senior kategorizálás van, ott kisebb.Mivel, ott érezhetően nagyobb a megbecsülés.


2019. jún. 23. 16:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Ezèrt kell piackèpes szakma ès magyar cègeket mint a lepràt kerülni,csak multihoz menni.
2019. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1#


Sajnos a diplomás pozíciókban is létező jelenség.

A legtöbb kérdező mérnök volt vagy pénzügyes.

2019. jún. 23. 16:59
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

A HR-esek által bevezetett béralku jelenség miatt van így. Általánosságban annyiért mennek el dolgozni a munkavállalók, amennyiért el tudják adni magukat.


Magyar cégeknél észrevettem én is, hogy nem nagyon emelnek fizetést, eltöltesz náluk 4-5 évet és a fizetésed nem változik vagy esetleg csak nagyon kis mértékben (1% emelést kaptam még valamikor 2017-ben talán), miközben az infláció, az árak meg az adóterhek folyamatosan nőnek.

2019. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
60%
Ez van.
2019. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont,ha egy teljesen kezdő kap annyit, mint egy 3 éves tapasztalattal rendelkező,akkor kinyílnak a bicskák a zsebekben és nem az új kollégákra haragszanak,hanem a vezetőségre."


Tévedsz, jó "magyar" szokás szerint nem a vezetőkre haragszanak, hanem az új munkatársra, akinek sikerült akkora bért kialkudni.

2019. jún. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
De z van, tanultál volna, hidegburkolonak, akkor kapkodnanak érted
2019. jún. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, a béralku tehet róla. Nyílván te próbálsz a másik alá licitálni de nem is keveset mondani. Külföldön legalább megvannak adva a fizuk az álláshoz.. a normális helyeken persze.


Jah és persze fizuemelés is alkuként működik idehaza. Ha te nem mész oda év végén h márpedig te szeretnél többet következő évben , akkor leszarnak. Ráadásul ezt is elég óvatosan kell csinálni mert a legtöbb ember pótolható.

2019. jún. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Naiv aki azt hiszi ez csak kis magyar cégnél van. Az a 2-3 év még semmi lenne, van az 10-15-20 év tapasztalat különbség is.

És nem ugyanannyi hanem akár több pénzt kap az új. Nehéz bármit tenni, mert egy bizonyos életkor felett már nem nagyon kell máshova, tök mindegy mit tud. Megoldást tényleg nem tudom, de engem is zavar a helyzet, pedig én az a szereplő vagyok a történetben, akire irigykedhetnek. Teljesen elégedett vagyok a fizuval, de most ugye nem nekem kéne bármit tenni? Szóljak, hogy fizetés csökkentést kérek? :))) Arról nem is beszélve, hogy igazából titkosak a fizuk, csak egy-egy elejtett szólásból erősen sejtem, hogy ez a helyzet.

2019. jún. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Magyar cég:én 25 éves munkatapasztalattal (diplomákkal, nyelvtudással) épp annyit kapok, mint egy frissdiplomás nullkilométeres kezdő. Persze jóval többet kell dolgoznom,mint neki, hisz ő még semmibe se lát bele.

Viszont nem is nagyon tudok máshova menni, mert 50 felett válasz sem érkezik a pályázataimra.

2019. jún. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek, életkor!

Nálunk 55-60 éves emberek abszolút nem kaptak emelést, még kérésre sem, mert a cég úgy gondolkodott, hogy ők már sehova máshova sem tudnak elmenni dolgozni.


50 000 - 100 000 forintos különbségek voltak a fiatal kezdő kollégák javára.

2019. jún. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!