Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy nagyobb magyar vagy...

Egy nagyobb magyar vagy magyarországi IT cégnél mennyire jellemző a politizálás?

Figyelt kérdés

Ha pedig valahol jellemző, mennyire lehet ezt tudatosan elkerülni?


Nem szeretnék a kérdés alatt se politikai vitát, de leírom, hogy inkább jobboldali és konzervatív embernek tartom magam. Ezt azonban nem kívánom hangoztatni egy munkahelyen, de ugyanígy nem szeretem, ha más teszi ezt egy munkahelyi környezetben.


Jelenleg egy kis IT cégnél dolgozom, ahol abszolút egy balosabb közeg vesz körbe. Ez abszolút nem zavar, mert sokukkal remekül dolgozunk együtt és emberileg nincs is semmi probléma. Viszont itt is néha olyan a hozzáállás, mint ha mindenki azt venné alap helyzetnek, hogy mindenki baloldali értékeket vall az IT területen.


Egy multi cégnél, jóval nagyobb létszám esetén mi a helyzet ezen a téren? Ebben nincs tapasztalatom.


Én a magam részéről ezt szívesen a munkahelyen kívül hagynám.



2023. aug. 6. 19:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
45%

#7: Nem kevés az, csak ők kussolnak. Ahogy az állami szektorban is kussol a másik oldal. Nen akarják, hogy emiatt hátrány érje őket.

Sajnos az emberek többsége primitív, akár IT-s akár nem.

2023. aug. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedvencem amikor kijönnek a new joiner arcok a félnapos dájverziti tréningről majd egy héttel utána a 10-es hozzászóló stílusában savazzák a másként gondolkozókat. Meg igazából mindenkit, aki kicsit is más, legyen az konzervatív vagy akár cigány... hamar lehull a céges álarc a sok primitív suttyóról. Minél vékonyabb a vakolat(=kevésbé erőltetik a céges kultúrát) vagy minél alulműveltebb a delikvens, annál hamarabb.

Eleinte én is húztam a számat hogy minek ez a sok oktatás az elfogadásról, most már látom hogy mekkora szükség van rá. Az emberek többsége sajnos képtelen kulturált módon kezelni bármiféle különbözőséget.

2023. aug. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%

Azért, barátom, mert te lennél legjobban kiakadva ha a véleményed miatt megbélyegeznének, kirekesztenének.

Teljes joggal.

[Egyébként sok fideszes ismerősöm közül épp a "nyugger" a legkevesebb - hacsak a friss nyugdíjas szüleimet, meg az ő ismerősi körüket nem számítom bele, egyik se az a tipikus nyugger mentalitás vagy életmód, kommunista meg pláne nincs köztük. Javaslom te is tegyél néha egy-egy nagy sétát, beszélgess emberekkel, akár olyanokkal is akik mást olvasnak, máshogy gondolkoznak mint te. Hasznos tud lenni.]

2023. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én német IT multinál vagyok. Jellemző napi szinten a politizálás. A szinten 4 darab 50-100 fős csapat dolgozik, 2-re különösen jellemző az, amit te is tapasztalsz kérdező. A másik kettőben kevésbé veszem észre, bár velük csak közösségi terekben találkozom az irodaházban.

A mi csapatunkban még a meetingeken és csoportos chateken is előjön, sokszor a TM triggereli a témát 1-1 beszólással.

Eleinte zavart, de 2 év alatt megtanultam teljesen ignorálni őket.

2023. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!