Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az esetben fel lehet...

Ebben az esetben fel lehet mondani úgy,hogy ne kelljen semmit se visszafizetni?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, jelentkeztem a MÁV-hoz jegyvizsgálónak. Úgy voltam vele hogy amíg nincs más addig marad ez. Már a tanfolyam ideje alatt is adnak pénzt. Bruttó 300, amit a kedvezmény miatt én megkapnék.


Van 1 olyan kitétel,hogyha aláíróm a szerződést akkor a tanfolyam vége után 1 évig a MÁV-nál kell dolgoznom, különben vissza kell fizetnem a tanfolyam díját. Ez eddig teljesen rendben van. Viszont az is szerepel az emailban akit küldtek,hogy 6 hónap próbaidővel kezdek. Próbaidő alatt meg bárki felmondhat (munkáltató, dolgozó) csak úgy simán is. Ebben az esetben is vissza kellene fizetni a MÁV-nak a tanfolyam díját?



2023. aug. 7. 21:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy vissza kell, ha a tanulmányi szerződésben az áll. A próbaidő csak annyit jelent, hogy felmondhatsz/felmondhatnak neked felmondási idő nélkül, az teljesen független a tanulmányi szerződéstől.
2023. aug. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen vissza kell fizetned, hiszen ha próbaidő alatt mondasz fel, akkor nem dolgozol náluk 1 évet a képzés után.
2023. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem tollas a hátuk :D
2023. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Akkor meg se próbálom az állást megpályázni hiszen csak addig dolgoztam volna náluk amíg nem találok egy jobb munkalehetőség.
2023. aug. 7. 21:55
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Előtted van a szerződés, olvasd el mi áll benne.

De amúgy ja, vissza kell fizetni. Miért gondolod, hogy csak úgy ingyen kiképeznek, fizetik az oktatóidat, a helyszínt, stb, esetleg a szállásodat is és még fizetést is kapsz, aztán másnap meg felmondasz és ők meg mosolyognak hozzá?

2023. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%
Te most tényleg ilyen hülye vagy hogy szerinted erre nem gondoltak? Belefoglalják a szerződésben hogy amennyiben nem teljesíted az előírt 1 évet akkor vissza kell fizetned a kiképzés díját. Nyilván felmondhatsz próbaidőszak alatt de az nem azt jelenti hogy a fizetési kötelezettséged is semmissé válik...
2023. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
Több millió forintba kerül a kiképzésed....
2023. aug. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
43%

A mav egy jo munkahely. Pont par hete futottam osszeegy regi csapattarsammal aki elment a mavhoz jegyvizsgalonak. Azt mondta netto 500at megkeres es van honap amikor 8napot megy dolgozni. Jo mondjuk a munkaido nem 8ora, de akkor is.


Ha csak nincs valami fancy diplomad es tudasod, ennyit nem nagyon fogsz keresni sehol.

2023. aug. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Te sem gondolhattad komolyan ezt a dolgot.
2023. aug. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
jegyvizsgalo tanfolyam tobb millio forintba?
2023. aug. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!