Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 13 éve élünk a csalàddal (egy...

13 éve élünk a csalàddal (egy 2 éves kislànnyal) Németországban. Az albérlet kifizetèse után marad tisztán 3000€. Érdemes lenne visszaköltözni Magyarorszàgra hogy ott jàrjon oviba és iskolàba vagy inkább maradjunk?

Figyelt kérdés

Nem minden a pénz de kicsit félek hogy otthon nem sok marad majd.

Van már egy hàzunk, de akkor sem maradna sok.

Én lakatos vagyok, a feleségem irodai munkàs.

Így összesen kapnànk kb. Havi 1500€-t. (Dél alföld)

Ès mèg nem fizettünk rezsit...

Vagy maradjunk a biztos "jóban" és jàrjon ide iskolàba?



2023. aug. 9. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem gondoltad ezt komolyan. Nem, nem lenne érdemes visszaköltöznötök.
2023. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Maradjatok Németországban! Nem baj ha ott kezdi az ovit és a sulit.
2023. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is a pénz miatt maradnék a németeknél hanem a suli miatt. Magyarországon omlik össze a közoktatás, ha azt akarod hogy a lányod vigye valamire, ott járasd suliba.
2023. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Maradjatok!


- Politikai kultúra a lopásra épül, mindent leépítve.

- Nincs működő egészségügy.

- Közoktatás összeomlás szélén. Természettudományos tanárok mondanak fel, helyükre nem megy senki. Infó tanár sincs.

Nyelvi képzés nullával egyenlő.

Elavult tananyag. Nem gondolkodni tanítanak, hanem magolni. Rabszolga életre készít fel a közoktatás.

Felsőoktatás is épül le...

- Rekord infláció az EU-ban.

- Nettó 250-300.000 Ft közötti átlagbér (medián), miközben nyugati árak vannak.

- Értelmiség, fiatalok folyamatosan hagyják el az országot, így maradnak a romák, nyugdíjasok, szolgalelkű, együgyű emberanyag.

- Értékelhető nyugdíj sem lesz.


Magyarországot el kell engedni.

Funkcionálisan már összeomlott, nem tudja az állam ellátni a feladatát.

2023. aug. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is így làtom. Évi 5ször járunk haza tudom milyen nehézségek vannak és követem a politikát. Az összes barátom aki ebben a szakmàban dolgozik (lakatos, hegesztő) 4 óràs bejelentéssel 2300-as órabér. Nem túl bíztató... Cserébe a munkakörülmények is rosszak. Ezért is vagyok inkább azon hogy maradni kellene legalább még 20 évet amíg be nem fejezi a főiskolát.
2023. aug. 9. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!