Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nincs lakásom Budapesten...

Ha nincs lakásom Budapesten (de igazából sehol sem) akkor igazából az egyetlen opció számomra kiköltözni külföldre?

Figyelt kérdés

Aki ismeri az albérlet árakat az tudja, hogy kb lehetetlen megélni Budapesten saját lakás nélkül.


Nálam további dolgok rontják a helyzetemet:


- Egyedülálló vagyok, így nem tudok senkivel sem osztozni az albérlet árban


- Nem keresek nettó félmilliókat (mint az idelátogató válaszolók nagy része). Hétköznapi fizetésem van.


- Férfi vagyok. Így még nehezebben tudok kedvező lakást találni, csak szobát kivenni meg kb lehetetlen.


Van számomra bármi remény arra, hogy Budapesten maradjak?

Mert ahogy megnézem a helyzetem nem sok esélyét látom.



2021. jan. 8. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A probléma nem az árakkal, hanem a fizetéseddel van. Nettó fél millió nem egy nagy összeg, 1300 EUR.


Az opcióid:

- Szobát veszel ki

- Jobban fizető munkát keresel vagy vállalkozol

- Külföld

2021. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nettó félmillió Németországban kb a minimálbér. Míg Magyarországon a felső kb 10% fizetése.


- Szobát egyedülálló férfiként kb lehetetlen találni

- Nem találok jobban fizető állást. Vállalkozni még nincs miből, egy szimpla kft elindításához is 3 millió forint kell.

- Külföld. Ez az egyetlen dolog ami ellen nem tudok semmit sem mondani.

2021. jan. 8. 14:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
akkor mész külföldre (azt majd meglátod hogy ott is max szoba bérletre lesz pénzed "hétköznapi" fizetéssel külföldiként)
2021. jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Akkor neked a nulláról külföld vonzóbb opció. Én itthonról dolgozok külföldre, és pár nap alatt megkeresem az 1300 EUR-t. A legtöbb barátom IT szektorban itthon dolgozva is megkap 800-900e Ft-t. Jó lóra kell tenni. Pár év külföld és meglátod hogyan tovább.

2021. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Tudom biztos velem van a baj, de nekem se volt csajom amikor felköltöztem. Sőt, mondok durvábbat. Mivel egyetemre jártam, így nem tudtam főállásban dolgozni pár tízezer forintból éltem egy hónapban. Kollégiumot nem kaptam.


De nem gyakorikérdéseken nyávogtam, hanem összeálltam a haverokkal és velük vettünk ki közösen egy lakást.



Se barátaid, se testvéreid nincsenek akivel tudsz közösen bérelni?

2021. jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok én is. Nem tudok főállásban dolgozni én sem. Azzal a különbséggel, hogy a diplomámmal nem lehet munkát találni. Nemhogy jól vagy rosszul fizetőt. Szimplán semmilyent sem.


Abban meg nem tudom mi a buli, hogy pl keresek majd nettó 180-200 ezret havonta, aminek fele elmegy majd az albérletre + rezsire és a maradék pedig étkezésre, tömegközlekedésre és konditerem bérletre. Alig lesz majd 20-30 ezer amit havonta majd félre tudok tenni. Így soha nem fogok tudni egyről a kettőre jutni.

2021. jan. 8. 17:01
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miért csinálod ezt a diplomát? Ismét #1 vagyok. Én kb az egyetemi padból ültem céges székbe, majd két év után szabadúszóként folytattam a szaktudásommal.


Tanulj mást. ez nem merülhet fel?

2021. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem lenne pénzem másik egyetemre. Elhasználtam az államilag támogatott féléveim.

Azért csinálom, mert csak később jöttem rá, hogy mennyire értelmetlen. Amikor elkezdtem, akkor még én is bedőltem az egyetem marketingjének.

2021. jan. 8. 17:40
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs lakásod Bp-en

Nincs lakásod máshol sem


Kölföldön lesz lakásod?


Vagy miért gondolod, hogy ott jobb helyzetben leszel, mint Bp-en, vagy máshol Mo-n?

2021. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9


Mert pl Németországban ugyanannyiért már lehet szobát kivenni, mint Budapesten. Ezzel szemben az ottani minimálbér a háromszorosa az itthoni átlagfizetésnek.

2021. jan. 8. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!