Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti elbocsátás...

Próbaidő alatti elbocsátás egyik pillanatról a másikra?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy törvényileg lehetséges, indoklás sem kell, de azért nem érdemel az ember annyit, hogy a cég megmondja az okát? Valamivel csak nem volt megelégedve és a munkavállalónak is értékes visszacsatolás lenne tudnia, hogy mi volt a probléma.

2023. aug. 9. 15:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Írj egy szépen megfogalmazott emailt a hr-esnek, amiben megkérdezed, hogy tanulhass belőle
2023. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ha a főnök nem közölte, akkor a HR fogja?
2023. aug. 9. 16:15
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha válaszolnak sem feltétlen fogják megmondani az igazságot, valamint azt is el tudom képzelni, hogy válaszként annyit írnak: nincs indoklási kötelezettségük.
2023. aug. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem fogják elmondani úgyse, mert magasról tesznek rá. Én csak azt kérdem, hogy ez emberileg/erkölcsileg stb. rendben van a munkavállaló felé? Hogy ennyire nem képes a kommunikációra a cég? Hogy ha valami baj van, akkor jelzi és utána ha nincs fejlődés, akkor jogos a döntés.
2023. aug. 9. 18:25
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Rendben. Egyáltalán nem biztos, hogy veled volt a baj.
2023. aug. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Törvényileg van szabályozva, hogy nem köteles indokolni, ugyanez oda-vissza próbaidő alatt.
2023. aug. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nyilván velem volt a baj, ha engem rúgtak ki és nem a Marit vagy a Józsit...
2023. aug. 9. 19:11
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

#7: Ha pl. leépítés van, akkor nagy eséllyel attól válnak meg, aki még próbaidős.


Én egyébként jártam már így, és soha nem tudtam meg a pontos okát.

2023. aug. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Pár nappal ezelőtt még hirdették a pozíciót, úgyhogy kétlem, hogy leépítés lenne. Ezért is dühít annyira.
2023. aug. 9. 19:46
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges ezen agyalni, és megmondani soha nem fogják.

Ha nem tudsz semmi konfliktusról, akkor valószínűleg nem te voltál az oka.

Egyébként multiknál csinálják, hogy időnként jön fentről egy utasítás, hogy x %-os leépítés kell, aztán olyankor kiteszik a próbaidősöket, mivel ott jogilag nem kikezdhetőek. Nálunk többször is volt ilyen, sajnos.

2023. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!