Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdaságtan tanárként...

Közgazdaságtan tanárként milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Csak közoktatás, vagy keresik ezt máshol is? Mennyit lehet vele keresni? Érdemes elvégezni?
2023. aug. 12. 10:23
 1/10 anonim válasza:
37%

Oraadokent bruttó 4000 Ft.

Suliban.


Teljes állásban nettó 260.

Orulsz neki?

2023. aug. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért ez a stílus? Én nem így kérdeztem.
2023. aug. 12. 10:28
 3/10 anonim válasza:
18%
Örülsz neki vagy sem?
2023. aug. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Esetleg óraadó tanár felnőttképzésben gazdasági tanfolyamokon, ezeken a helyeken többségében vallalkozóként vannak a tanárok szinte mindegyik számláz. Az órabérek között intézményenként nagyobb különbségek is lehetek akár. A probléma inkább az, hogy elég képlékeny, hogy indul e egy bizonyos tanfolyami csoport, vagy sem,ennek következtében elég bizonytalan megélhetést nyújt, ezért szinte mindenki főalállás mellett csinálja.

Mostmár sokszor úgy kapják a megbízást, hogy készítsenek E-learning anyagot, esetleg online tartsanak órát, vagy Tutor tanárként segítsék az E-learning képzésen résztvevő tanulókat.

Egyetemen is hasonló helyzett óraadó tanárként, mint amit fennt írtam.

2023. aug. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Technikumban talán egy picit magasabb bért kapsz, mint a közoktatásban.
2023. aug. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyetemi tanár, mellette tanácsadócég és máris jó vagy. Egyéb esetben öngyilkosság
2023. aug. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Levelezőn nem hiszem, hogy be tudnék kerülni egyetemi oktatónak, akkor inkább hagyom. Nézek valami mást. Pedig érdekelt volna. Van egyébként állásom, nem is fizet rosszul, csak dög unalmas. A tanítást szívesen csinálnám, de inkább felsőoktatásban, a motiválatlan tinikhez nincs türelmem. Na, meg a pénz sem mindegy.
2023. aug. 18. 12:55
 8/10 anonim ***** válasza:

#7: Nehogy azt hidd, hogy az egyemisták annyira motiváltak, pláne a nappali BSC-sek. Gazdasági szakokról nem is beszélve.

Rendszeres itt is az olyna kérdés, hogy már jár pár féléve adott képzésre és most jut el oda, hogy megkérdezze, mit is tud dolgozni majd azzal a diplomával...

2023. aug. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit mondasz, mert ahova én jártam nappalira, ott mindenki csendben volt és figyelt. Ha nem érdekelte, nem ment be órára, nem volt kötelező. De amikor áthallgattam a jogra, akkor a professzor többször megállt fegyelmezni, felemelte a hangját, stb. Egészen meg voltam döbbenve, állandó alapzaj volt a teremben.
2023. aug. 18. 13:11
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: Nyilván minden intézmény, minden évfolyam más. Csak azt akartam mondani, hogy csodát ne várj.

Ha igazán érdeklődő hallgatóságot akarsz, akkor MSC, Phd, FK képzések levelezőn, estin. Oda a többség azért jár valóban mert érdekli és tanulni akar. Kivételek persze midnenhol vannak.


(én is gondolkoztam ezen, csak más szakterület, mostanában újra jár rajta az agyam, jó lenne valami mellékes)

2023. aug. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!