Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság Magyarországon ilyen...

Manapság Magyarországon ilyen árak mellett egy átlagos ember / átlagos család mégis hogy jön ki egy hónapban?

Figyelt kérdés

Én egyedül élek Békéscsabán albérletben, nem dohányzom nem iszom, semmi káros szenvedélyem nincs, fizetésem nem túl jó de lehetne rosszabb is... Mégis, hónap végén már az aprókat keresgélem a kanapé alatt, hogy az utolsó napokat kihúzzam.. Utcán meg látom hogy veszik az emberek a túlárazott kajákat, húznak el mellettem a zebrán a drágábbnál drágább autók ( még ilyen üzemanyagárakkal is mindenki ugyanúgy használja tovább), boltban is sokszor látom miket engedhetnek meg mások, és csak pislogok.


Már évek óta eddig havonta mindig félretettem max 15-20E Forintot, hogy a barátaimmal nyáron el tudjak menni 1 hétre Horvátországba kempingezni, de szégyen szemre a nyár folyamán muszáj volt ehhez hozzányúlnom mikor jött egy hirtelen kiadás. Nevezetesen összetört a szemüvegem, kerettel mindennel együtt és mivel nagyon komplikált szemproblémám van, az új szemüveg ( legolcsóbb kerettel ) 180E Forintba került, amit muszáj volt megcsináltatni, mert különben az orromig sem látok.


Ott tartok, hogy egy szerencsétlen szemüveget, igaz komplikált meg drága de ezzel nem tudok mit tenni, nem tudok csináltatni anélkül, hogy a több éve gyűjtögetett kis minimális megtakarításom felét rá ne kelljen költeni.


Közben meg tudom, hogy nem csak én vagyok jelenleg Magyarországon ilyen ótvar helyzetben, és nem értem, hogy mégis hogyan marad a többségben életkedv, vidámság.


Egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy ha valaki minimálbért kap, esetleg hozzá még dohányzik, iszik stb.. vagy egyedül nevel gyerekeket, neadj isten gyógyszerre kell sokat költeni, vagy fizetni a hitelt stb stb... az hogy a viharba jön ki egy hónapba úgy, hogy van minden nap mit enni és hol lakni.


Nektek milyen történeteitek, tapasztalataitok vannak? Én túl sok embert nem ismerek, a haverokkal meg nem beszélünk gyakran ilyesmiről, ezért is itt kérdezem meg.



2023. aug. 18. 18:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10-es, ez nagyon igaz, és ha így nézzük, nem is állok rosszul. Sosem volt rám jellemző a kimondottan egészségtelen dolgokra költés, gyógyszerre egyébként én is 0 Ft-ot költök, legszívesebben a TB-t is ott hagynám, semmi hasznom nem volt az ottani orvosokból... és még folytathatnám a sort. Szóval, ha így nézzük, valójában gazdagságot építek az átlagon fölüli fizummal pusztán azzal hogy csak olyasmire költök ami A) muszáj, azaz infrastukturális dolgok B) jó a testemnek, azaz valódi táplálék, valódi élelmiszer.

Kicsit továbbra is szkeptikus vagyok, épp az említett "bukásaim" miatt... de ha pl. arra gondolok hogy 6-8 féle fűszernövény nő most is az erkélyemen, vagy hogy a zöldségeket egy zöldségközösségből szerzem be... annyira talán nem is rossz a helyzet. Valamennyi pénzbe ezek is kerültek-kerülnei de az jó helyre megy, és a végeredmény is: minőség.

Tanyán élni sosem szeretnék, persze bekövetkezhet olyan "váltás" amikor épp az lesz a jobb, az értelmesebb választás. Inkább, ahogy a régiek, maradnék a városban, és lenne egy tanyám ahol sok mindent megtermelek, amit meg nem, azt megveszem a hasonlóktól...

Köszönöm, hogy ezt megosztottad, remélem a kérdezőnek is segít.

2023. aug. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Igen, ha már annyit megteszünk hogy nem vesszük a "gyógyszereket", hanem inkább utána járunk a régiek tudásának, pl. egy diófalevél mennyi mindenre gyógyír, de ugye nem csak akkor érdemes mikor beteg az ember hanem ha meg akarja előzni.

Szóval csak ennyi hogy soha többé nem veszünk "gyógyszert".. Már rengeteg pénz a zsebünkbe marad, és nem mérgezzük magunkat az állítólagos "gyógyszerekkel". Nem egyszer voltam beteg súlyos megfázással, legutóbb tavaly ősszel, az orvos 3 "gyógyszert" írt föl +1 antibiotikumot ami mellé ugye kikéne még váltani egy probiutikumot ami +4,5-ezer.

Ez így kb. 10-15 ezer, mínusz lett volna ha kiváltom, de még jóhogy van egy pár éves tapasztalatom hogy kell átvészelni egy súlyosabb vírust, megfázást mindegy mi a neve, 0 gyógyszerrel. Egy hét mézes tea és kigyógyultam. Mint már vagy 10x életemben.

Ez a különbség hogy józan paraszti észre hallgat az ember vagy azt csinálja amit a reklámok mondanak. Vagy valamilyen diplomás "szaktekintély"...

Merem állítani hogy az emberek 90%-ban a rossz minőségű étkezés és a kevés mozgás, na meg ugye a stressz, miatt betegeknek meg. Erre szednek 2-3 "gyógyszert" aminek ugye legalább 2-3 mellékhatása is van. És ezen szépen meggazdagszanak a gyógyszergyártók. A mai ember kényelme lett a betegsége.


Igen pár gyógynövény is aranyat ér. És az is ha nem azok zsebét tömjük akik nem becsülettel árulják a termékeiket. (Nagy élelmiszer láncok.)

Mert egy részt átvágják az embert másrészt nem egészséges termékeket adnak el. Szóval ha a kistermelőket támogatjuk akkor lehet hogy drágább de egészséges élelmet veszünk, és a becsületüket is díjazzuk ezért.. Igen nem fekete fehér a dolog...

Igen remélem tudtam, tudtunk segíteni a kérdezőnek is ezekkel a monológokkal, válaszokkal.

Sok sikert a lépegetéshez!

2023. aug. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
550 bruttó a magyar átlag. Azaz, sokan e felett keresnek.
2023. aug. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!