Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hagyja az állam gazdaság...

Miért hagyja az állam gazdaságilag tönkremenni Békés megyét?

Figyelt kérdés

Direkt nem a politikai topicba írom. Mert főleg a gazdasági oldala érdekel. Mindig is Békés megyében, azon belül Békéscsabán éltem. Hiába él itt a családom, itt nőttem fel egyszerűen olyan szinten és gyorsasággal pusztul, süllyed le a megye hogy az már félelmetes. Az ország (egyik) legszegényebb megyéje (lett), óriási a népességfogyás (a teljes országban a legnagyobb) aki teheti menekül innen. Csak 1 példa hogy érzékeltessem hogy mekkora a baj. Anno 70-75 ezres megyeszékhely volt Csaba, most alig 55 ezres. A fiatalok akik elmennek egyetemre nem jönnek vissza, mert nincs miért. Mi anno 10-en mentünk a felsőoktatásba tanulni, senki nem tért haza..


Én idén nyáron meg akartam adni az esélyt. Egyetem után hazamentem. De kár volt. Elképesztően kevés munkalehetőség, és borzalmas bérek. Az átlagbér a megyében 200-350 ezer forint között van. És nem, ez nem kamu. Mindenhova csak árufeltöltőt, gyári munkást stb keresnek. Vissza is költöztem Pestre. (és igen, Pesten se kolbászból van a kerítés) De ahogy a népességből is látszik, nem csak én gondoltam úgy hogy máshol próbálok szerencsét. És mos jönne a kérdésem.


Az állam miért hagyja ennyire leszakadni a megyét? Nem látják,hogy mekkora baj? Már már rabszolgamunkás megye lett a szülőföldemből. gazdaságilag ez megéri valakinek? Tudatosan nem keresik a tanult muunkaerőt? Vagy miért hagyják, hagyták pusztulni a megyét?



2023. aug. 28. 09:08
 1/10 A kérdező kommentje:

"Békés megye brutális népességfogyása: a totális csőd anatómiája


A tavalyi népszámlálás egyik legmellbevágóbb adata, hogy az elmúlt 11 évben, Békés megye amúgy is a rendszerváltás óta folyamatosan csökkenő lakossága, nem az országos átlagot meghaladó módon, hanem negatív csúcsot döntve, a legnagyobb mértékben, 13 százalékkal csökkent! Azaz az elmúlt tizenegy év mindegyikében átlagosan 1 százalékot meghaladó volt a csökkenés. Ez döbbenetesen rossz adat, egyben sok mindent elmond az itteni kereseti, megélhetési viszonyokról, a munkahelyek versenyképtelenségéről, arról, hogy a térségből a fiatalok és a középkorosztály iszonyatos számban húz el, csökken a születések száma és a népesség vészesen elöregedik. Ezzel szoros összefüggésben itt, Békés megyében a legrosszabb a lakosság korfája, mert arányaiban a legtöbb idős és a legkevesebb fiatal itt él.


A rendszerváltás évében Viharsarok népessége elérte a 420 ezret. Most, 2023 nyarán alig élnek itt többen, mint 330 ezren. Legyünk méltányosak, közben az ország népessége is csökkent, már csupán 9,6 millióan vagyunk. Ám az országos átlagcsökkenés messze nem ilyen mértékű volt. S hogy mennyire felgyorsuló folyamatról van szó, azt mi sem mutatja jobban, mint hogy 1990 és 2022 között a lakosságszám csökkenése összességében 22 százalékos volt, de ezen belül az utóbbi 11 évben 13 százalékos! A közérthetőség kedvéért: a rendszerváltás óta bekövetkezett mintegy 90 ezres csökkenés több, mint a Viharsarok két legnépesebb városának, a megyeszékhely Békéscsabának (59 ezer) és Gyulának (28 ezer) a mai teljes lakossága együttvéve! Ebből eredően a térség a legkisebb népsűrűségű magyar kisrégiók közé tartozik."


forrás: [link]

2023. aug. 28. 09:14
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Orbicseket és maffiáját a legkevésbé sem érdekli Békés megye, ugye ahol nincs pénz, onnan lopni se lehet annyira. Szóval ennyi.
2023. aug. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Majd kaptok egy akkumulátor gyárat ti is, aztán lehet örülni hogy húdemennyi milyenjó munka lesz ottan.
2023. aug. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

vedd hozzá még az Alföld elsivatagosodását vagy azt hogy képtelenek Debrecent és Szegedet (meg Baját, Pécset) közlekedéssel összekötni, és még szörnyűbb lesz a kép.

Kecskemét-Székesfehérvár vonaltól délre én mindenhol a lassú de biztos pusztulást látom.

gazdaságilag sok minden nem indokolja, hacsak az nem hogy "egyszerűbb" hagyni mindent oda települni ahol pillanatnyilag legolcsóbb a multicégek számára, azaz egy északnyugati-nyugati szűk sávba plusz Pest megye fölső 2/3-ába.

a melósok meg úgyis mennek majd a meló után.

abba szerintem vagy senki nem gondolt még bele hogy utána jóval nehezebb lesz ezeket a vidékeket rendbe tenni.

vagy nagyon is belegondolt és ezen nyerészkedik, mondhatni a nyomot vámszedőjeként pályáatokból, "felzárkóztatási alapokból" tömi a zsebét.

és bár nem akartunk politizálni de a helyiek szerepe itt is megkerülhetetlen, ha olyan politikusokat választunk/választotok aki beáll ebbe a sorba és térkövezéseket meg aszfaltozásokat ad el eredményként, ezeknek a vidékeknek a totális lezüllesztése mellett akkor ne csodálkozzunk.

és ez nem fidesz vagy nem fidesz kérdés, minden pártban vannak ilyen politikusok.

2023. aug. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Csináljatok vállalkozásokat, teremtsetek új munkahelyeket, tegyétek vonzóvá a falvakat, városokat, s fel fog virágozni a megye.


Nem mástól (pl. az államtól) kell várni a megoldást.

2023. aug. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Baranya és Somogy is az utolsókat rúgja!
2023. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Az egész ország pusztul,a lakosság egyre jobban lezüllik prolisodik.
2023. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

@6


Az nem baj, legalább olcsóbbak lesznek az ingatlanok. Somogyban és Baranyában bármikor vennék. Békésben nem...

2023. aug. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Miskolc s környéke sem jobb.
2023. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

8: hiába a dimbes-dombos, trendi "toszkán" beütésű táj, Somogy és Baranya (pláne a határuk) egy fontos szempontból veszett ügy, Békés nem.

Békésből nincs mit ellopni :)

2023. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!