Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A pályakezdő diplomásoknak...

A pályakezdő diplomásoknak miért kellene az első adandó,rosszul fizető helyet elfogadniuk?

Figyelt kérdés

Engem az őrületbe lehetett ezzel kergetni.Szülők, rokonok, de még barátok is ezzel piszkáltak.

Én meg mondtam, nem azért diplomáztam mérnökként a BME-n,hogy szotyis fizetésekkel kiszúrják a szememet és teljesen triviális,hogy pályakezdő vagyok-e.


Egyetem alatt végig gyakornokoskodtam, projektekben vettem részt.De, a cégek többsége teljesen 0 kilométeresnek könyvelt el.


Nem az első és nem is a második interjúztató cég volt, aki hajlandó volt megadni a nettó 400 ezres bért, ami az igényem volt.


A cégek többnyire, nettó 350-es fizetéseket ajánlottak, de olyan pofátlan is volt,aki300-at akart adni.

A fővárosban és környékén, 2023-ban ez nagyon gáz.Az ágyból nem kellene annyiért felkelni.


Ha egyetemistaként többedmagával lakik az ember koliban, albiban, az még rendben van.Na, de diplomával a kézben, nincs rendben.

A fővárosban pedig olyanok a bérleti díjak,hogy nettó 400e minimum kell,hogy éljen az ember és ne csak a lejárat előtti sárga címkés virsliket tudja megvenni.



Bár, lehet irigység is van ebben, "nehogy már egy pályakezdő közel annyit kapjon, mint én".


2023. aug. 29. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Miert nem a szülőket, rokonokat, barátokat kérdezed, akik ezzel piszkáltak?
2023. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell semmit elfogadnod, gondolom nem kényszerítenek rá. Az is rajtad áll kivel tartod a kapcsolatot. Hogyha sikerült jobb állást találnod, miért aktuális a kérdés?
2023. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1.


Itt is elèg sok olyan "hasznos" tanàcs van, hogy el kell vàllalni a gyengèn fizető àllàst kezdőkènt.

2023. aug. 29. 11:55
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

"teljesen triviális,hogy pályakezdő vagyok-e" Nagyon gáz, hogy diplomásként vered a nyálad az igényeidre, de olyan idegen szavakat használsz, aminek nem ismered a jelentését. Annyit ajánlanak, amennyit kinéznek belőled. ilyen stílussal nem csoda, hogy kevesebbet ígérnek, látják/érzik, hogy egy-két számmal nagyobb a kabát.

Egyébként megadták a 400k bért, akkor mi a probléma?

Igen, első körben nem csak a pénz kellene számítson. Pályakezdő mérnökként a tudásod nulla közeli. Az első hely adja majd azt a releváns tapasztalatot, amit majd megfizetnek később, nem a diplomád, amit lobogtatsz. Ezért egy komplex szempontrendszert kellene felállítani, aminek csak egyik eleme a bér, nem pedig kizárólagos. Ebből következik az is, hogy így magában a nettóval dobálózás komolytalan élből

2023. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3.


Azèrt meg is kellene àm èlni valahogyan.

Azèrt is diplomàzik sok ember, hogy jobban èljen.


Ha nem èl jobban, nincs èrtelme.

2023. aug. 29. 12:19
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Szintén BMEs pályakezdőként írom. Jelenleg nem a pénz számít.


Most kerestem én is főállást és az egyik cég br 900-at, saját parkolót, allyoucanmove kártyát, medicover white kártyát és ezen felül havi br 70 ezer cafeteriát adott volna (meg még 1-2 egyéb cucc).


... de nem őket választottam, hanem elfogadtam egy br 850-es ajánlatot, ahol kapok medicovert, de nincs cafeteria, főleg nem ilyen sok. Tehát ha kiszámolnád a kettő ajánlat között van legalább nettó 50-100 ezer különbség.


Viszont szakmai fejlődésből a kevesebbet fizető céget éreztem jónak magamnak.


Ezek a +- 50 ezrek karrier elején annyira nem számítanak. Majd ha meg lesz a senioritásom, akkor majd elkérem a maximumot :D

2023. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Ja, meg még annyit fűznék hozzá, hogy nézz utána a neten a "delayed gratification"-nek.


Azért áldozod fel az egyetemen az időd, energiád és azt a pénzt, amit megkereshettél volna időközben, hogy később jobb legyen.


Ugyan ez az első főállással.


Nem biztos, hogy első munkádnál érdemes a legjobban kimaximalizálni a fizetésed, hanem inkább azt kell nézned,hogy karriered szempontjából melyik visz előrébb, hiszen ha most jól választasz, akkor a jövőben többszörösen visszakereset azt az apró bér különbséget a karriered elején felléphet.

2023. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert általános jelenség, hogy a legtöbb friss diplomás jelenleg nehezebben talál munkát és azzal, hogy elvállalsz egy alacsoyabb fizetésű melót még nem jelenti azt, hogy évekig azt kell csinálnod. Ha találsz 2 hét múlva jobbat, akkor tovább állsz ha viszont csak 6 hónap múlva, addig 6 hónapig volt fizud.
2023. aug. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

2013-ban, válság kellős közepén, fél év munkanélküliség után, egy belga nyári munka tartalékaiból élve SEM fogadtam el az első "komoly" ajánlatot, akkori nettó 180-ért, a világ végén. Pedig szakmába vágó lett volna, egy magyar multinál.

Ma is ugyanabban a mocsárban vergődnék, ha vállalom.

Mindenki hülyének nézett, a csajom is, aztán ő elfogadta.

Inkább elmentem ügyfélszolgalatozni SSC-be egy hónappal később ugyanannyiért. Innen viszont nem volt megállás, fél év után a bérem sem 180 volt, 1 éven belül a munkám sem ügyfélszolgálatos, még a szakmába is visszataláltam néhány éven belül.

Úgyhogy nem, nem kell elfogadni mindent azonnal.

2023. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

"Az ágyból nem kellene annyiért felkelni."

Sajnos ezt a mentalitást nem sokan díjazzák...

2023. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!