Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elmegyek mongolok, vagy...

Ha elmegyek mongolok, vagy eszkimók köze pár évre, vagy 10 évre nomád életmódot élni, akkor majd ha visszajövök mit tudok írni az önéletrajzba, hogy legalább egy gyári operátori állást megkapjak (ha lesz még olyan)?

Figyelt kérdés
Most ez komolyan érdekelne, nem trollkodás.

2023. szept. 1. 03:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz visszajönni. Vagy azért mert nem tudsz, vagy mert nem akarsz.

Főleg nem egy gyári operátor állásba. Ilyenek hogy jutnak eszedbe?

2023. szept. 1. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Hogy hasznaltal medve-sprayt, de a mocskok nem adtak sapka-sal-kesztyut.


Szerintem aki 10 evet onszantabol lehuz a termeszetben, nomad korulmenyek kozott, az rohadtul nem vagyik vissza a civilizacioba.

2023. szept. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Lilluci27 ***** válasza:
83%
2023-2033 Nomád
2023. szept. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem operátori munkára jönnék vissza, hanem inkább mezőgazdasági betanított munkára. Oda CV sem kell.
2023. szept. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
A mongol vagy eszkimó néprajzot tanulmányoztad 10 évig.
2023. szept. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát az a helyzet, hogy skizotípiás személyiségzavarom van, plusz erős szociális fóbiám.


Nem igazán azok a tüneteim amelyek erre a betegségre jellemzőek, de 10 évig jártam pszichológushoz/pszichiáterhez, addig nem született semmilyen diagnózis, majd tartottam 2 év szünetet… Aztán vissza mentem és 1 nap alatt felállították ezt a diagnózist.


Először nagyon örültem, mert azt gondoltam hogy ha meg van a betegség, könyebb lesz kezelni… De kaptam rövid ideig 3 különböző gyógyszert, az első 2 rontott az állapotomon, a harmadik az bevált.


Viszont pár hónap után azt mondta a pszichiáter, hogy nem szorulok rá erre a gyógyszerre mert nagyon jó állapotban vagyok, magasan funkcionálok, így nem ír fel többé nekem gyógyszert…


Azóta olyan rossz az állapotom mint még soha.


Ezzel a betegséggel nem kapok rokkantsági ellátást, összesen 10% adókedvezmény ami jár.


Viszont meg vagyok bélyegezve, mindenki azt hiszi hogy skizofrén vagyok, ha elárulom ezt a betegséget… Ami azért egy súlyosabb betegség. Meg kb. egyetlen magyarnyelvű cikk van erről, de ilyen nők lapja jellegű és ott a Taxisofőrhöz (Robert De Niro film) hasonlítják az ilyen személyiségzavaros embereket és azt is írják, hogy nagyon nagy eséllyel lesznek gyilkosok.

Ez amúgy, így ebben a formában nem fedi a valóságot…


A főproblémám amúgy az extrém szociális fóbia, ha egyedül vagyok otthon, akkor vágyom a társaságot és szomorú vagyok a magánytól… De társaságban, akár buliban a poklok poklát élem át. Nem tudok rendesen társalogni és a legtöbb ember hamar levágja, hogy valami nincs rendben velem, ezért offolnak.


Egyébként angolul és németül is elég magas szinten beszélek, már kisgyerekkorom óta tanultam a nyelveket… Nem vagyok kifejezetten hülye, de van valami gát ami miatt soha nem tudnék egy normális karriert befutni és társadalmilag hasznos lenni. Ez le is van írva a skizotípekről, hogy bár kreatívak, szinte minden esetben valamilyen alantas, monoton munkát végeznek… Ezért nem szabad ennél többről álmodnom, mert csak koppani fogok.


Ha olyan közösségben élnék, ahol nem (feltétlenül) a személyes kapcsolatok a legfontosabbak, de mégis valamilyen szinten a kollektivizmus jellemzi, illetve nap mint nap az egyéni és a közösségi körforgásos fenntarthatóságon kell ügyködni, az lehet hogy számomra szerencsésebb lenne mint a mostani…


Csak nem akarom fejben teljesen eldobni a lehetőséget a visszatérésre.


Most biztos azt hiszitek, hogy mivel pszichés problémáim vannak, ez az egész ötlet valamiféle pszichózis szüleménye, de nem erről van szó… Még én sem gondolom ezt teljesen komolyan, hiszen még éppen hogy csak felvetődött bennem.


Ha belevágnék ebbe, nyílván előtte tájékozódnék jobban…


De első körben ez érdekel, hogy vajon vissza tudnék illeszkedni még ebbe a társadalomba (csak olyan szinten mint most), vagy ahhoz hogy ezt az egészet bevállaljam, teljesen ki kell ölnöm magamból az idetartozásomat?

2023. szept. 1. 08:15
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Identitást kell váltanod kettő alkalommal. Egyszer mikor mész, egyszer mikor jössz. Azt hogy ez sikerül-e vagy sem, szerintem senki sem mondja meg.
2023. szept. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem vagy hülye, próbálj meg elhelyezkedni IT-ba. Tán ott nem nagyon kell kontaktálni
2023. szept. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
IT-ban nem kell kontaktálni? Dolgoztál már IT-ban? Napi 2-3 meeting alap. :D
2023. szept. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Személyesen vagy home office-ba? :D
2023. szept. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!