Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy 3tagu család 430E forintbó...

Egy 3tagu család 430E forintból meg tud kényelmesen élni?

Figyelt kérdés
2023. szept. 1. 08:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
82%

16

Dehogynem. Kb 3 köbméter melegvíz fogy havonta.. ahhoz nagyon ócska kazán kell, hogy 14 köbméter gázból ne csinálja meg.


Fizetsz te egyáltalán rezsit? Mert úgy tűnik mintha fogalmad nem lenne az árakról.

2023. szept. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
71%

Csak hogy beszálljak a rezsi vitába. A mi rezsink pl. egy 110 nm-es korszerű ház esetében 3 főre átlag havi 35-40 ezer forint és ebben benne van a tv, telefon, távfelügyelet, meg minden.

Durva hely lehet az, ahol egy 100-as elmegy erre. Érdemes lenne megnézni mivel lehetne költséget optimalizálni...

2023. szept. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
19%
Egy hónapra 3 köbméter 3 emberre fürdéssel és mosogatással legalábbis érdekes.
2023. szept. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
61%

"Persze ha reggeltől estig megy a klíma, meg fűteni kell a beltéri medencét + szaunát és minden nap rendelni kell gourmet étteremből paleo ételeiet"


Na hát az elmúlt héten olyan gatyarohasztó hőség volt, hogy muszáj volt szinte 0-24 járatni a klímát, pláne aki otthonról dolgozik. És el kell szomorítsalak, de ha csak egy szimpla kifőzdéből rendelsz napi menüt, az is fejenként 2000 forint legalább, ami két felnőttnek havi 84 ezer munkanapokra. Ha otthon főzöl, valamivel olcsóbb, de az is belekerül 60-ba, plusz egy csomó időd rámegy.

2023. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

"Egy hónapra 3 köbméter 3 emberre fürdéssel és mosogatással legalábbis érdekes."

Pedig teljesen reális. Oké, mi csak ketten vagyunk, de fürdéssel, mindennel együtt 2 köbméter melegvíz fogy, pedig én szeretem magam sokáig áztatni a zuhany alatt. Oké, mosogatógép van, szóval kézzel alig mosogatunk.


Viszont 2 köbméter melegvíz a panelben is 3000 forint, házban gázzal a büdös életben nem fog 3 köbméter melegvizet felfűteni 1400 forintnyi gázból.

2023. szept. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
21es igen fizetek rezsit.ha mindent beleszámolok 50e forint.amúgy ha az internetet nem számítom bele akkor meg kb 35-40e ft
2023. szept. 1. 14:12
 27/31 anonim ***** válasza:
59%

Ezt én annyira bírom...

mi az, hogy kényelmesen?


Neked kényelmesen, vagy nekem? Mi neked a kényelmes?

2023. szept. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
59%

23

Csak fürdésre. Mosogatasra nem használok melegvizet lévén mosogatógép megy csak, az meg felfuti magának...


25

Dehogynem. Egy bármilyen modern kazán kb 5 M3 gázt használ el egy M3 melegvizhez. Egy köbméter gáz még alig több, mint 100 ft hatósági áron. Természetesen te a panelen még kifizeted erre a víz árát is, ami teruletenkent változik de 3000ert lehuzas...

2023. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

26

Nem neked szólt hanem a 16-osnak aki szemlátomást teljesen vilagtalan.

2023. szept. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
#28 Ja igen, elfelejtettem, hogy a víz is benne van, anélkül csak kb 500 forint egy köbméter hődíja. Azt viszont nem tudom, hogy oldod meg, hogy benne maradj a rezsicsökkentett mértékbe, mert áramból is lehetetlen. Nem tudom, hogy jött ki nekik 210 kWh-s átlag, de gondolom a nyaralókat meg üres lakásokat is belevették. Ketten vagyunk egy 54 nm-es panelben, mindenünk ledes meg energiatakarékos, mégis 230 körüli a fogyasztásunk, nyáron ha megy a klíma, akkor felmegy 380-ra is. Jó, mi itthonról dolgozunk, szóval folyton megy pl két számítógép, de akkor is...
2023. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!