Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted ma mekkora összegből...

Szerinted ma mekkora összegből tud egy család kényelmesen megélni?

Figyelt kérdés

Anyuka, apuka és egy gyerek.

A kényelmes életet úgy értem, hogy ne legyenek napi pénzügyi gondok. A számlákat mindig időben tudják fizetni. Teljes normális minőségű ételre. Néha egy-egy ruhára. A gyereknek még hónap végén is beleférjen egy fagyi. Egy kicsit megtakarítani is tudjanak. Esetleg évente egy rövidebb belföldi nyaralás beleférjen. Szóval nem nagy lábon élni, de azért nem is mindig a pénzt számolgatni.


Szerinted mekkora ez az összeg havonta természetesen nettóban amiből így tud élni egy család?


2013. aug. 25. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi 220 ezerből 2 gyerekkel így élünk.
2013. aug. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem még így is elég tág a kényelmesen megélni fogalom. Márcsak azért is, mert a család az a közösség, amiről a szülők jóhiszeműségét kihasználva mindenki a lehető legtöbb pénzt akarja legombolni. Pláne, ha mindkét szülő keres. De szerintem olyan 65-70 ezer ft/fő legalább kell, de ha az ember nem hagyja magát és a feleslegesnek vélt dolgokra nem ad ki egy fillért sem, akkor kevesebből is meg lehet élni.
2013. aug. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 220K reális lehet, ha tehermentes háza van a családnak.


Ha nincs akkor azért több szvsz.

2013. aug. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!