Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit írjak az önéletrajzomba,...

Mit írjak az önéletrajzomba, ha pályakezdő vagyok 0 munkatapasztalattal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves vagyok, idén érettségiztem és bizonyos körülmények miatt nem tudom most elkezdeni az egyetemet. Ezért szeretnék munkát találni, tapasztalatot szerezni és kitalálni hogyan tovább.

2023. szept. 2. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Hazudj be valami diákmunkát. Hogy fagyizóba voltál, vagy hasonló könnyű munkát csináltál.
2023. szept. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak így? Nem ellenőrzik az ilyesmit?
2023. szept. 2. 10:27
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Fekete munkát nem tudják ellenőrizni.

Egyszerűbb ha pályakezdőként keresel állást.

2023. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják és nem is tudják ellenőrizni hogy te anno a csigabiga fagyizóba árultad a gombócokat. De legalább látják hogy korábban már dolgoztál valahol.
2023. szept. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem ellenőrzik hogy tényleg diákmelóztál e, de ne hazudj. Kettő mondat után átlátnak rajtad, és elvesztél. Csak az igazat írd, ha mást nem minthogy mi érdekel, mihez értesz, mit szeretnél csinálni, szívesen megtanulnál ezt, azt (ami a hirdetett pozícióhoz kell).

Hidd el, többet ér az, ha a hajlandóságot látják benned, mint listát.

De egyébként képzeld el, olvastam már olyan beérkező önéletrajzot pályakezdőtől, azt írta, beöltözött gumimacinak vagy mittomén minek és egy plázában osztogatnia kellett valamit valentin napra.

Hát annyira cuki volt olvasni hogy ilyen ügyes talpraesett hogy ezt bevállalta.

Szóval jó pont tud lenni a tanulási hajlandóság. Nézd meg youtubon a klapka györgy "ez nem ért semmihez" videoját.

Tanulságos.

2023. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hmmm, ha a közösségi szolgálatos dolgaimat leírom, mint pl: a máltai szeret szolg.-nál gyűjtöttem adományt az belemehet?
2023. szept. 2. 10:44
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Milyen munkára jelentkezel érettségivel, ahová önéletrajz kell? Én nem kérek ilyet senkitől. Többet ér ha beszélhetek az illetővel, sokkal többet megtudok róla, mint bármelyik összekamuzott önéletrajzból.
2023. szept. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyenlőre semmilyenre és valszeg csak jövő hét utántól tudom elkezdeni TÉNYLEGESEN a munkakeresést, szóval most csak próbálok informálódni meg hasonlók. :)
2023. szept. 2. 11:31
 9/11 anonim ***** válasza:
9%

6# Igen, feltétlenül írd be az ezirányú tevékenységeket amiket végeztél. Ezek mind téged jellemeznek.

Ha van hobbid amit rendszeresen űzöl, azzal kapcsolatosan is írhatsz ha abban elértél sikert vagy régebb óta csinálod. Pl nem elég azt írni szabadidőmben biciklizek, origamizok, hanem azt hogy pl rendszeresen nagyobb távokon kerékpározok, heti 3x. Ebből arra következtetnek hogy van célod, van egyfajta rendszer az életedben, amit magad teremtesz meg magad köré. Ezek mind olyan pontok amiből körvonalazódik hogy érdemes lenne felvenni veled a kapcsolatot.

2023. szept. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
70%

20 éves frissen érettségizett embertől senki sem vár 3 oldalas szakmai életutat!


Nyugodtan írd bele, hogy egy érettségid van és ennyi. Gondolom nem vezérigazgatónak akarsz jelentkezni. Nyilván olyan helyekre add be, ahol leírják, előképzettség nem szükséges.

2023. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!