Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem megy a programozás?

Nem megy a programozás?

Figyelt kérdés
Üdv! Lassan (inkább nagyon gyorsan sajnos) 30 éves leszek. Bő fél éve vagyok webfejlesztő egy közepes külföldi multinál. Juniorként kerültem oda, most is annak tartom magam. Alapvetően szerintem a fizum tükrözi a tudásom (kicsit kevesebb mint nettó 450), de elég letört vagyok mostanában...Lehet csak azért, mert a Dunning-Krüger görbe alján vagyok, de iszonyat hülyének érzem magam, és a főnököm is látom, hogy néha azért csóválja a fejét (megvan a maga stílusa mondjuk, lehet, hogy ez nem személyem ellen irányul). Tekintve, hogy nem örököltem se lakást, se házat, bár nem egyedül lakok, de az albiba beleölt pénz/edzés/egyéb kiadások végén alig marad valami pénzem, esélyt se látok saját lakás kezdőrészlet összespórolására sem. Kaptam lehetőséget munkára, ami gyakorlatilag fuvarozás (főleg külföldre), és a fizetés alulról karcolja a nettó 1 misit (benyát, költségeket a cég állja), csak félek, hogy még ennyi magánéletem sem lenne ott, mint itt, meg hát akkor menne a kukába az eddigi tudásom/diplomán. Más is küzd/küzdött hasonló dilemmákkal? Nálam tapasztaltabbak mit tudnak javasolni? Innen már csak feljebb van, és ha tanulok, ennél sokkal jobb lesz, vagy sz*rni rá, éljek a mának? (Igen tudom, ez nem épp programozás-specifikus kérdés, és az "itthon mindenszar"/"mennyéki külföldre"-álláspontokat is ismerem már, utóbbit is fontolóra vettem, csak hiányoznának a barátok/családom maradék tagja)

2023. szept. 4. 18:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Mi a végzettséged?
2023. szept. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont most olvastam, hogy 4500 betöltetlen álláshely van a MÁV-nál...
2023. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
1# MsC Geoinformatikus vagyok papíron, de sajnos az nem túl keresett önmagában.
2023. szept. 4. 19:37
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ne csodálkozz, hogy a webfejlesztés nem megyen. Lehet, hogy meg kéne tanulni...
2023. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Mondjuk fél év az kb semmi kezdőként főleg egy nagyobb cégnél ahhol ezernyi rendszert kell megismerni.

Amikor küzd az ember az nem feltétlen jelent rosszat. Nekem is volt ilyen időszakom amikor kezdtem mert beledoptak egy nagyobb kódbázisba ahhol bizony el kellett navigálnom magam és meg kellett értenem hogy hogyan működik.

Nagyon sok mindent tanultam ez idő alatt és egyszer csak éreztem hogy huh ez nem is olyan nehéz.


Szerintem ne add még fel, adj neki még legalább fél évet és hidd el ha ráérzel a dologra akkor onnantól kezdve sínen vagy.

Ha pedig nem változik a dolog akkor gondolodj azon hogy merre tovább.

2023. szept. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
De, nekem megy a programozás. Házat, autót vettem belőle.
2023. szept. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha most multinál vagy juniorként, el ne dobd! Igen, nehéz tud lenni. De muszáj fejleszteni magad (munkán kívül is) és meglesz az eredménye. A nettó 450 az egy gyenge junior fizu, de innen bőven van fölfelé. Ha nekifekszel a dolgoknak, 3-4 év és röhögni fogsz a nettó 1 millión. Már mediorként is 800 nettót lehet kapni, seniorként meg nettó 1,5 millió is reális.
2023. szept. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Mekkora a kódbázis? Nekem kb. 3-4 hónap kellett mire értelmesen tudtam belefejleszteni a kódba és vagy 1 év, mire el tudtam virágnyelven mondani, hogy mit fejlesztünk.
2023. szept. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Nem mindenkinek való a programozás, informatikai fejlesztés. Ehhez ki kell fejleszteni egy saját személyre szabott készséget a képzettségen felül.

Ez a készség legjobban a zombi kifejezéssel írható le röviden. A legtöbb programozó agyhalott, szakbarbár, korlátozott kitekintéssel a világra, szociális készség a nullához konvergál.


Ha te ezt nem akarod megszokni semmi áron, azzal nincs semmi baj, lépj ki bátran ebből a körből, és válassz élhetőbb munka környezetet, ami személyiségi jegyeidhez illik.

2023. szept. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

9-es, ez tetszik!

Nem vagyok programozó, pénzügy, adat, és customer service határterületén (aki akar, rájön mi ez) dolgozok. A customer-ből következik hogy elég alja munkakör. Mi, normálisabbak, itt "gamer-ként" írtuk le az erre a munkakörre alkalmas személyiségtípust. Jó tudni hogy máshol meg zombik dolgoznak :)

A fizetésem, korom és a helyzetem is kb olyan mint a kérdezőnek, ez az egyetlen ami miatt hozzászólok. A "sajátingatlan" az első amit elengednék. Nekem is van egy becsípődésem, ami jelenleg több 10 milliós tétel, ezeket el kell engedni, és a lényegre koncentrálni. Mi az, amit valójában adna, és azt hogyan tudjuk elérni? Inkább erre keresem a választ és ehhez elég jó háttér a 450-es fizu, még ha lehetne jobb is. 500-750 lenne a kényelmes, 750-1,5 között a perspektivikus, 1,5 fölött pedig kvázi mindent megtehetnék, elérhetnék rövid (1-2 év) idő alatt, amit szeretnék. A saját szakmámhoz (könyvelés) való fokozatos visszatéréstől remélem ezt a többletet. Az a helyzet hogy én valami teljesen másra vágyom mint a céges, multis, irodai, számítógépes környezet, és nagy fába vágtam a fejszémet. Ha neked a sok pénz az elsődleges akkor ne kattogj ezeken ennyit, ragadd meg az utadba kerülő lehetőségeket. Minden korábbi tapasztalat hasznosítható valahol.

2023. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!