Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet manapság megélni...

Hogy lehet manapság megélni Budapesten? A bérek a valós hirdetések alapján nem jobban mint a vidékiek, de az árak azok borzalmasan magasak.

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam a Metropolt, amit a Keletiben reggel ingyen osztogatnak. Volt benne pár álláshirdetés, de mindegyik ilyen bruttó 300 ezret kívált, teljes munkaidőben. Az nettó 200 ezer... Olyan is volt, hogy gyári operátort keresnek, 9 óra munkaidőben, ahova előfeltétel az elektonikai forrasztói tapasztalat, bruttó 317 ezer forint. Ennyiből hogy a fenébe lehet megélni? A kaja sem jön ki belőle már ilyen árak mellett, és akkor még az albérlet, a rezsi, a közös költség, a közlekedés, az internet előfizetés és esetleg még szórakozás... hogy jön ki ebből?
2023. szept. 8. 10:41
1 2 3 4 5
 11/44 anonim válasza:
5%

"Magyarországon három fő út van"


Van egy negyedik:


Elmész gépkocsivezetőnek kézbe egymillióért.

2023. szept. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
20%

Nálunk egy segédmunkás bruttó 37 ezer forintot kap egy napra. Ez minden adókedvezmény nélkül is kb. netto 25.000 ft.


Átlagos 21 munkanapos hónapban: 525.000 ft

2023. szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

11-es

Emlékszem rá, hogy pont gépkocsivezetőt is kerestek, oké nem kamionsofőrt hanem furgon sofőrt az annak megfelelő minimális jogosítvány kategóriával. Bruttó 350 forintért. Még mindig nagyon messze vagyunk az egymilliótól, főleg nettóban.

2023. szept. 8. 11:30
 14/44 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy akkor ti trollkodtok vagy az álláshirdetők trollkodnak? Mert iszonyúan különböző számokat írtok itt és teljesen más a valóság hogy mennyit kínálnak embereknek.
2023. szept. 8. 11:32
 15/44 anonim ***** válasza:
69%

Sok vidéki városban is simán vannak budapesti albérletárak, például Veszprémben is.


Hogy hogy lehet megélni... Nem nagy lábon. Nem egyedül laksz albérletben, hanem lakótárssal vagy jobb esetben pároddal. Vagy örököltél ingatlant, akkor már nagy előnyből indulsz. Ha főzöl magadnak, akkor napi egy tál meleg étel megvan 1000 forint alatt. Vagy lehet rendelni ebédházhozszállítást, akkor megvagy 2000 forint alatt. Ruházkodás: Kínai boltok, turkálók, Decathlon mindig dugig vannak. Elektronika: Most már egész jó és olcsó kínai márkák vannak. És már nem is fejlődnek annyit, hogy a 2 évvel ezelőtti modellt ne legyen érdemes megvenni egy hétköznapi felhasználónak. Nyaralás: Vagy zacskós levest eszel egy hónapig, vagy elmész a strandra egy napra és megvolt a nyaralás. Szerencsés esetben a haverod örökölt egy 70-es évekbeli balatoni nyaralót és meghív magához.

2023. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, van egy-két troll, aki minden ilyen kérdéshez ideírja a milliomos segédmunkások legendáját.
2023. szept. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
81%
15) ez nem élet.
2023. szept. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
75%

#14


A Metropolos álláshirdetés szerinted kinek szól? :)

Ez nem trollkodás. A Metropol hirdetés feladására az kényszerül aki nem talál embert. Miért nem talál embert? Mert keveset fizet.


Szerinted nálunk kellett egyáltalán hirdetni a segédmunkás állást 37.000 forint bruttóért? (Zárójelben hozzáteszem, hogy aki egész évben nálunk dolgozik az év végén kap egy 13. havi fizetést is)

Szerinted kellett nekünk lepkehálóval befogni az embereket?

Nem, nem kellett mert ennyiért könnyen találunk jó munkaerőt.


Igen, a 12. választ is én írtam, lepontoztátok mert savanyú a szőlő de ez már nem az én problémám.

2023. szept. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
3%
#17 Nekem mondod? Sajnos tapasztalom...
2023. szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
73%
19) mégis a fideszre szavaztok!ha az ilyen lecsúszottak nem támogatnák a fideszt, akkor az 5%-ot is nehezen érnék el.
2023. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!