Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet manapság megélni...

Hogy lehet manapság megélni Budapesten? A bérek a valós hirdetések alapján nem jobban mint a vidékiek, de az árak azok borzalmasan magasak.

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam a Metropolt, amit a Keletiben reggel ingyen osztogatnak. Volt benne pár álláshirdetés, de mindegyik ilyen bruttó 300 ezret kívált, teljes munkaidőben. Az nettó 200 ezer... Olyan is volt, hogy gyári operátort keresnek, 9 óra munkaidőben, ahova előfeltétel az elektonikai forrasztói tapasztalat, bruttó 317 ezer forint. Ennyiből hogy a fenébe lehet megélni? A kaja sem jön ki belőle már ilyen árak mellett, és akkor még az albérlet, a rezsi, a közös költség, a közlekedés, az internet előfizetés és esetleg még szórakozás... hogy jön ki ebből?
2023. szept. 8. 10:41
1 2 3 4 5
 31/44 anonim válasza:
11%

akar hiszed akar nem ketten elunk osszesen 180 netto val.


a legolcsobb tejet vesszuk a sparos kb 200 ft, zabkasa minden reggel, van TV, gep, laptopok is. Igaz a multbol. Ha bedoglenenek lehet gyujteni kene.

Nem megyunk Croatia ba nyaralni 2 hetre, hanem valami kozelebbi helyre itthon. Fagyit is az olcsobbat vesszuk, nem a magnum 2000 - 3000 forintosat. Olcsobb kajat keszitunk, kiszamoljuk oket es mar van egy bo lista mik az olcso es finom kajak, es egyszeruek igaz lehet nem tul gyorsak, de tartalmasak es sok, hutoben elall.


Szerintem igy. Es szerintem meg ennel jobban is lehetne sporolni ha nagyon akarna az ember nagyobb lemondasok nelkul. Aki ehenhal 200 netton vagy 300 netton vagy mar lattam olyat hogy 500 netton nem lehet elni, annak a sporolas szot nem tanitottak meg. Sirva megy az utcara ha nem kap magnum fagyit vagy valami ilyen.

2023. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
86%
Én ismerek olyan embert, aki a közmunkájából vett egy kocsit pár év alatt. Igaz a szüleivel élt és ők ettétek
2023. szept. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
21%
31 Igen. Igazad van. AZt én is megfigyeltem, ha nem rendel ételt az ember és nem jár gyrososhoz az alap élelmiszerekből egy ebéd 600 Ft is megvan. Minden kényelmi szint kérdése
2023. szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 DK-s ***** válasza:
14%

#33-nak:


Nálunk maga az ételrendelés is kiemelt dologként van kezelve, kis túlzással szólva csak ünnepnapon.

2023. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim válasza:
83%

"Mert az nem egy bérpapír. Főleg nem a tiéd."


Ezt hogy számolta ki? Matematikus ön?

2023. szept. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Ha számodra nem megfelelő a bruttó 300 ezer akkor nem jelentkezel oda, ennyi...
2023. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
91%

"A bérek a valós hirdetések alapján nem jobban mint a vidékiek, de az árak azok borzalmasan magasak."


Vidéken meg nem magasak az árak, de nem is kapni semmit / szolgáltatások sincsenek.


Bp-n pl kapsz krémest 300 ft-tól 2800 ft-ig, de persze van ettől drágább is!


Vidéken meg van egy lehetőséged venni 1400-ért a következő lehetőség meg 10 km-el odébb, az üzemanyag meg 600 ft, busz egy nap kétszer jár...

2023. szept. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

"AZt én is megfigyeltem, ha nem rendel ételt az ember és nem jár gyrososhoz az alap élelmiszerekből egy ebéd 600 Ft is megvan. Minden kényelmi szint kérdése"


Mondok példát erre reflektálva.


Piacon a csontleves nagy adagja 890 ft, hús nincs benne.


Alapanyagokat megveszed 1400 ft ból amiben már egy nagy seelt tarja is van, és 4 liter levest főzöl belőle, nem 6 decire való "nagyadagot"...

2023. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 DK-s ***** válasza:
82%

#37-nek:


Mondj már egy-két konkrét példát arra, hogy mit értesz az alatt hogy: "nem is kapni semmit / szolgáltatások sincsenek."


Ezt pécsiként kérdezem. Úgy tudom, az szerintetek már vidék, igaz? XD

2023. szept. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Épìtőiparban dolgozom. Szoktam nézni Budapesti csoportokat. Nem egy olyan hirdetest láttam, ahol komuvest, acsot, nehezgepkezelőt meg hasonlót kerestek napi 30 ezres fizetéssel alkalmazottként. Szoval lehet ott keresni. De jó szakma kell vagy jó felsőfokú végzettség. Ez a titka. Betanitott melóval sehol nem uszik az ember a pénzben...
2023. szept. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!