Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet manapság megélni...

Hogy lehet manapság megélni Budapesten? A bérek a valós hirdetések alapján nem jobban mint a vidékiek, de az árak azok borzalmasan magasak.

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam a Metropolt, amit a Keletiben reggel ingyen osztogatnak. Volt benne pár álláshirdetés, de mindegyik ilyen bruttó 300 ezret kívált, teljes munkaidőben. Az nettó 200 ezer... Olyan is volt, hogy gyári operátort keresnek, 9 óra munkaidőben, ahova előfeltétel az elektonikai forrasztói tapasztalat, bruttó 317 ezer forint. Ennyiből hogy a fenébe lehet megélni? A kaja sem jön ki belőle már ilyen árak mellett, és akkor még az albérlet, a rezsi, a közös költség, a közlekedés, az internet előfizetés és esetleg még szórakozás... hogy jön ki ebből?
2023. szept. 8. 10:41
1 2 3 4 5
 21/44 anonim válasza:
16%

"Még mindig nagyon messze vagyunk az egymilliótól, főleg nettóban."


Hát te nem is csoda, hogy messze vagy pancserkám.


[link]


Muhhahhahha

2023. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
28%
#20 Budapesti vagyok, itt annyira nem népszerű a Fidesz.
2023. szept. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
3%

#20

Csak az a probléma, hogy a Fideszre a környezetembe a diplomás, jómódú emberek szavaznak, vagy jól kereső szakemberek és vállalkozók.

A gyári munkások, meg betanított munkások ellenzékiek, de a többségük el se megy szavazni, csak háborog.

2023. szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 DK-s ***** válasza:
8%

Én csak olvasgatom döbbenten a válaszokat, mert úgy látom hogy igazából nem cáfolja senki az állításod. És ez nagyon gáz!


Pécsen egy segédmunkás legalább 250.000-et keres, NETTÓ.


De ez már a legalja, napi 12.000-el számolva. Az átlag 14.000

2023. szept. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
20%

#24


Akkor olvasd el újra a hozzászólásokat.

2023. szept. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

Mégis hogy lehetne megcáfolni a tényeket? Tegnap volt benne a Metropolban, ez tény. De interneten is hasonló remek kiemelt bérekkel várnának Budapestre.

Vagy akkor mondom, a másik lehetőség az, hogy az álláshirdetők trollkodnak. De nem hiszem, hogy ha meghirdetnek bruttó 300-ért egy állást, akkor ha jelentkezek rá, akkor nyomhatom nekik hogy legyen már az egymillió mert azt olvastam gyik-en hogy Pesten annyi alatt már fel se kel senki.

Szerintem kiröhögnének.

2023. szept. 8. 12:41
 27/44 anonim ***** válasza:
17%

#26


Érdekes, hogy az én hozzászólásomra nem reagálsz, nyilván kényelmesebb sírni ríni egésznap :)

2023. szept. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Mert az nem egy bérpapír. Főleg nem a tiéd. Hiszen te eleve zsebre kapod a képzeletbeli egymilliódat, nem?
2023. szept. 8. 12:50
 29/44 anonim ***** válasza:
65%
12-es, 18-as hozzászólás voltam én.
2023. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
23%
Egész nyáron csak 3 napot voltál szabin ? Szerencsétlen. Ép pedagógusként 9 hetet lógattam a lábam kiskomám
2023. szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!