Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyszerűsített foglalkoztatás...

Egyszerűsített foglalkoztatás az pontosan mit jelent egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Több embert megkérdeztem, de mindenki máshogyan tudja.

Szabadság és táppénzt nem fizetnek, van aki szerint igen.

Tb járulékot nem fizetnek, magam után kell fizetnem, van aki ennek az ellenkezőjét állítja.

Hallottam ilyenről, de nem tudom hogy ez mit jelent.

Egyáltalán ez így legálisnak mondható, hogy napi szinten vagyok mindig bejelentve?



2023. szept. 8. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Alkalmi foglalkoztatás az ilyen. Se szabi, se táppénz, se tb. Persze, tök legális a szabályok betartásával.
2023. szept. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűsített foglalkoztatás (EFO -> napi bejelentés, alkalmi munka stb.), annyit jelent, hogy nem leszel általa biztosított, mint egy munkaviszonyban foglalkoztatott, ez által olyan ellátások stb. sem illetnek meg, mint a munkaviszonyosokat.

Azért "egyszerű", mert felmondani sem kell, nincs felmondási idő, stb., csak szólsz, hogy részedről ennyi volt, és nem kell többet menned dolgozni.


Magad után nem tb. járulékot fizetsz, hanem egészségügyi szolgáltatási járulékot. A két dolog nem azonos és a mögötte lévő dolgok sem.


Eü. szolgáltatási járulék fizetése alapján kizárólag egészségügyi ellátásra vagy jogosult, másra nem. Bizony kell EFO ideje alatt fizetned ezt a járulékot.


EFO által kizárólag nyugellátásra, baleseti egészségügyi szolgáltatásra, valamint álláskeresési ellátásra szerzel jogosultságot.

2023. szept. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
EFO esetén küldi majd a NAV a 11 ezer ft-os tb csekket havonta. Ha már eltelik 6 hónap a legutolsó normálisan bejelentett munkád után.
2023. szept. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a 11 ezer inkább 9.600.
2023. szept. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"EFO esetén küldi majd a NAV a 11 ezer ft-os tb csekket havonta."

Ez lenne az egészségügyi szolgáltatási járulék, ami jelenleg havonta 9.600 forint, nem 11 ezer.


"Ha már eltelik 6 hónap a legutolsó normálisan bejelentett munkád után."

Nem 6 hónap, hanem maximum 45 nap után, de ez sem mindig ennyi. A munkaviszony megszűnését követően annyi napig nem kell fizetni a fenti járulékot, ahány napig a munkaviszony tartott, de maximum 45 napig. Tehát ha a munkaviszony csak 3 napig tartott, akkor csak 3 napig nem kell utána fizetni járulékot. Viszont ha 18 évig tartott a munkaviszony, vagy akár 46 napig, akkor a maximum 45 nap "jár" általuk.

2023. szept. 10. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!