Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet gyorsan munkát...

Hogyan lehet gyorsan munkát találni?

Figyelt kérdés

Sajnos elküldtek 10 napja a munkahelyemről, a szakmámban sikerült elhelyezkedni. Igaz arra is kellett várnom 2 hónapot, hogy találjak akkor szakmabeli állást.

Még szülőknél lakom, mivel fiatal vagyok, és ők 1 hónapot adnak munkakeresésre, mondták, ha csak gyárba sikerül elhelyezkednem (operátor, minőségellenőr), akkor azt kell elvállalnom.

Kicsit csalódtam bennük, mert iskolás éveim alatt végig elvárták, hogy jó jegyeket hozzak haza. Félreértés ne essék, én is hamar akarok elhelyezkedni, viszont a szakmám az pénzügyi-számviteli ügyintéző, és a lakhelyemen, illetve a közelében nem sokat hirdetnek, ha igen, akkor pedig 1-2 hónapot várni kell az eredményre.

Elsősorban az érdekelne, hogyha valakinek ilyen szakmája vagy hasonló van, az hogyan tudott könnyen elhelyezkedni. Vagy aki abszolút nem a saját szakmájában helyezkedett el, az mihez kezdett.



2023. szept. 11. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

1. Szerintem ezen az iránymeneten kezdhetsz keresni egyből valami tróger gyári munkát, mert pénzügy számvitellel nem fogsz szerintem egy hónap alatt munkát kapni, legalábbis marha nagy szerencse kell hozzá. Én jelenleg Budapesten keresgélek,ezerrel, de ott se percek alatt megy semmi sem csalódtam is benne, hogy ott is ilyen nyögve keservesen lehet bejutni bárhová is; szintén gazdasági irányvonal, pénzügy számvitel, munka- bérügy, humánügyi adminisztrációs munkák, stb.

Jelenleg egy protekciós takarítói melóra várok már.

2. Szomorú a szüleitől, hogy el támogattak idáig, és utána ennyi türelmet nem hagynak, hogy kicsit fellélegezz, és adj kis időt magadnak, hogy ne a legelső ajja hulladékba kelljen bele futnod.

És mielőtt a sok veszett habzó szájú proller kis troll nekem támad hogy "mitakarsz ilyen kamu okj-val semmire se való huzzá dógozni sz*r vagy semmi vagy heee", nem mindenkinek kell kötelező szinten azonnal bele ugrani akármilyen sz*rba elsőre szerencsére, mert nem kell gyereket meg családot eltartani hogy rá legyen kényszerülve feltétlen, igenis tegye meg hogy ad magának lehetőséget a jobbra, akinek meg nem tetszik meg irigy, mert nincs lehetősége jobbra, lehet tanulni is képezni magát és lehet magának is jobbat várni

2023. szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Professionon pl. De akár besétálhatsz az aldiba is, mindig keresik az embert. Vagy bkv,mav,volán stb.
2023. szept. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%

Aki keres, talál.


Aki akar, képes.

2023. szept. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én elmennék a gyárba és közben megpróbálnám a szüleimet és magamat is meggyőzni arról hogy további képzésre van szükségem.

Az OKJ-s képzéseddel tényleg nem sokra fogsz menni, sajnálom ha sok időt fektettél bele.

Minimum egy mérlegképeset meg kéne csinálnod, utána meg ugyebár folyamatosan képezni magad hogy megmaradjon.

Plusz technikailag, Excel, könyvelőprogramok, ERP szoftverek... stb.

Vagy kezdj el egy gazdasági szakot (nem kell PSZ ha nehéznek találod) egy egyetemen mondjuk jövőre és mellette gyakornokoskodj. Annyit biztosan fizet mint a gyári munka.

2023. szept. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Általában 2 út van, ha könnyen akarsz munkát találni:

1. Nagyon keresett a szakmád, több év tapasztalatod van, beszélsz nyelveket. Ilyen feltételekkel nagyon könnyen és hamar lehet munkát találni.

2. A másik, hogy lejjebb adod az igényeid minden téren és mindent elválalsz. teszem azt hogy valaki meghirdet egy állást 350-es bruttóra és te odamész és azt mondod, hogy nekem elég a 300 is és még túlórázol is, akkor kb. azonnal megkapod az állást, lehet hogy le is szo pnak ott helyben.

2023. szept. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Pénzügyi szàmviteli ügyintéző okj vel sikerult 2015ben elhelyezkednem banknàl vidéken megyeszékhelyen, pàr hónap gyakornoki munka utàn lakossàgi referensként. Érdemes megpróbàlni, értékesítés részben de nem tukmàlós volt (sàrga-fekete osztràk bank). Szerettem, 6 évet töltötten ott. Az alapdiplomàm teljesen màs nem pénzügyi volt csak az okj kapcsolódott a területhez. Mindent betanítanak. Azóta szàmvitel mesterképzés utàn vàltottam, mert anyagiakban sokkal jobb. Multiknàl a pénzügyi terület jobban fizet, így màr alapdiplomàval is többeb mennek oda mint bankba. Nézz szét a környező vàrosokban univerzàlis tanàcsadó/ügyintéző akàr gyakornok stb pozíciókra egy próbàt megér, jó ugródeszka lehet,sok sikert.
2023. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Ezzel a végzettséggel könyvelőirodába tudsz elhelyezkedni, bedolgozol könyvelőknek (az alja melót Te végzed, mert a kontírt te is fel tudod írni).


Gyárba ezzel a végzettséggel?


Hát, aki ezt mondja, nem két lábbal áll a földön....


Úgy elhajtanak a f@szba, hogy öröm nézni... ugyanis baromira túlképzett vagy és nálad sokkal hülyébbet (alulképzettet) is talál arra a fos melóra, aki esetében nem kell tartania attól, hogy gondolkodni is tud....ellentétben veled.


Ha költöznöd kell a melóért, akkor tedd azt...

2023. szept. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!