Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként hogy tudok...

Pályakezdőként hogy tudok gyorsan munkát találni?

Figyelt kérdés
Kb 3-4 hete próbálkozom, Pesten. Szakmámon belül egyáltalán nem sikerült még csak vissza se hívnak (informatika) most már úgy vagyok vele bármit elfogadnék de egyszerűen sehol se találok olyan álláshirdetést ahol szívesen foglalkoznak karrier kezdőkkel. Ötlet, tippek? Sürgős lenne!

2016. febr. 1. 08:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Informatikával nem tudsz elhelyezkedni? Akkor ott valami probléma van... Ha be se hívnak interjúra, akkor nem jó az önéletrajzod.
2016. febr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Ket evig voltam palyakezdo, szakmamon belul meg kizart volt hogy csak ugy alkalmazzanak, igaz ma mar jobb a helyzet, mint par eve. Normalis melom sem volt meg, minimal felett sem kerestem, pedig jo szakmam van. Anno callcenterbe se vettek fel....


Lehet oneletrajzoddal van valami.

2016. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

3-4 hét...

Légy egy kicsit türelmesebb...

2016. febr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Sajnos az átlag az három-hat hónap. Nem vagyok pályakezdő, interjúkra hívnak, de nem látok egy helyen sem okot a hosszú távra. Nem jelentenek be, mást kell csinálni, amit írtak, sumákolnak, vagy ingyen dolgozz a többkörös interjú alatt.


Ötödik hónap lesz lassan nálam. Azt tanácsolom kis türelem, próbálj mellékest addig, ahol nem jelentenek be, de adnak pénzt. Ha meg jön valami, amit legalább fél évig tudsz csinálni, ne habozz. Lesg tapasztalatod, egy fokkal gyorsabb lesz majd a váltás.

2016. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Önéletrajzommal nem hiszem, egy hozzáértő segített benne. Egyszerűen eszement nagy a követelmény sok helyre és még ez se lenne baj de mindenhol elvárják hogy rendelkezzek X év munka tapasztalattal. Ezért kérdezem esetleg szakmán kívül hogy tudnék munkát találni?
2016. febr. 1. 13:10
 6/34 anonim ***** válasza:

tudom, minden nap ezen megyek át úgy, hogy van munkatapasztalatom. Vagy X év tapasztalat, vagy diploma ahhoz is, hogy megvakard a főnököd hátát. Arról nem beszélve, hogy sok hirdetésben XY programot, vagy feladatkört még csak helyesen sem tudnak leírni.


Infós vagyok, ezért adminisztrátor területen próbálkozom, vagy adatrögzítő. amúgy persze tudsz, csak függ mit akarsz. Pl boltba nem kell mindig végzettség, de lehet nem akarsz boltozni.

2016. febr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Értem, boltban? Igazából most tök mindegy mert nagyon kéne a pénz. Beérném havi nettó 100 ezres fizetéssel is akár... És talán lenne esélyem külföldre kimenni de nyelvtudásom nulla (német, angolom az egész jó) és nem az az álmom hogy a szakmámat eldobva mosogassak még ha 300+ ezer forintról is van szó.
2016. febr. 1. 13:46
 8/34 anonim ***** válasza:
A boltokba bolti eladó OKJ-t kérnek általában.
2016. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Nem tudom te hol voltál stb, de boltba nem kérnek általában végzettséget. Dolgoztam boltba, multinál... úgy írom...
2016. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Nem pont boltra gondoltam, igazából tök mindegy csak fizessen legalább 90-100 ezret. Szerintem a szakmámat el kell felejtenem egy darabig. Most már én is kezdem érezni miért menekülnek ebből az országból. Amúgy hívtak vissza, de szakmámon belülről nem igen vagy később lemondták az interjút. Mondhatjátok hogy 3-4 hét de basszus nekem mindenki azt mondja Pesten a legegyszerűbb munkát találni ezért is jöttem fel próbálkozni mert vidéken még ennyi esélyem se lett volna. Elkeseredésemben már bármit elfogadnék lassan.
2016. febr. 1. 14:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!