Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igaz, hogy gépészmérnökként...

Igaz, hogy gépészmérnökként már közel sem rózsás a helyzet?

Figyelt kérdés

Egy kérdésnél olvastam, hogy 5-10 éves tapasztalattal, Msc-vel és nyelvtudással budapesti multik bruttó 600-700-at ajánlanak gépészeknek. Ez igaz? Én villamosmérnök vagyok, és három év tapasztalattal egy vidéki kkv-nál többet keresek ennél Bsc-vel. Mikor 2014 környékén gondolkodtam, hogy gépész vagy villamosmérnök legyek, akkor mintha úgy lettem volna tájékoztatva, hogy fizetes és megbecsültség szempontjából nincs nagy különbség a két szak között, talán egy picivel jobb a villamos, de én mostanra jóval nagyobb különbséget látok.


Az mennyire igaz, hogy Budapesten egy-egy pályakezdő gépész állásra 40-50 jelentkező van?


Az is igaz, hogy gépészként a bruttó 1 millióhoz vezetőnek kell lenni? Nálunk sima beosztott alkalmazottak keresnek ennyit, de ahogy olvasom, Budapesten beágyazott fejlesztők pár év után keresnek ennyit, ami még mindig egy szarul fizető terület a szoftverfejlesztésen belül.


Mennyire gyakori, hogy gépészek inkább IT-ra nyergelnek át?


Tulajdonképpen már egy pénzügy-számvitel vagy akár egy gazdmen is nyújt annyi, vagy akár több lehetőséget, mint egy gépészmérnök, csak éppen ezek könnyebb képzések, szerintem.


Mi történt a gépész iparággal?



2023. szept. 14. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Amit egy magyar gépész meg tud tervezni azt ma már egy kínai is tudja - negyedannyiért. Ráadásul míg Európában hiány van mérnökből, Kínában nagyjánól vannak 100 millióan. De ne aggódj - a ti szakmátok a következő.

Amúgy egyáltalán nem lehetetlen az 1 millió bruttó gépészként, pl. az olajiparban.

2023. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lilluci27 ***** válasza:
88%
Nem nem igaz
2023. szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Villamosmérnök keresettebb, nehezebb, bonyolultabb. Ennyi. Ezért többet fizetnek. Egyébként meg energetikás/erősáramú mérnökök nem keresnek jobban gépészeknél szerintem.

Csak azok a villanyosok akik automatizálással, robotokkal, elektronikával, HW fejlesztéssel vagy beágy rendszerekkel foglalkoznak (ahogy írtad)

2023. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A gépész még mindig jobb mint egy agrar, épìtész,épìtő, közlekedés, élelmiszer meg még jopar mas mérnök szak. Persze a villamos meg It a top.
2023. szept. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Pesten szarabbul fizetnek mint "vidéken", ez már évek óta így van, csak a média hazudozik, mert próbálják még a lakáspiacot feltornászni, és "fel"költöző tömegeket teremteni.


Egyszerűen b*zipest megtelt, minden melóra van egy rakás jelentkező, a béemé meg az óe ontja ki a friss gépészmérnököket, akik szarér-hugyér elvállalnak mindent gyakornokként, 100 ezres szobában nyomorogva. Keleten meg alig találnak speciális tudású embert, így vastagon foghat a ceruza. A BMW Debrecenben pl. bruttó 1,2-1,4-eket osztogat 3-5 éves tapasztalattal rendelkező beosztott gépészmérnököknek.

2023. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy épìtész diplomát még igyis elcserélnék egy gepeszre. Persze egy infósat meg egyáltalán nem :DD
2023. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Debrecenbe akkor én elvileg mehetnék 1,3-ért. De most ott albérletben nyomorogni meg azt fizetni nem ugyanott lennék, mintha a Pest környéki lakhelyemen maradok kevesebbért (ami nem albi)?
2023. szept. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a lehet a gépész is top, ha tudsz programozni. Meg ugyanúgy a villamossal is. Csak a gépészekkel ott van a kicseszés, hogy lóf.szt se tanulnak programozni, míg a villamosok azért igen. Legalábbis mikor én jártam, még egy véletlenszám generátort is szabválban oktatak le c++-ban...Bánkin.
2023. szept. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Gépész képzéseken a legtöbb szakirányon marginális dolog a "programozás" nem azon van a hangsúly.

Gépészeti mechatronika vagy gépészeti fejlesztő (FEA metódus, matlab, stb.)

esetleg előfordulhat.

2023. szept. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nagyonis azon kellene legyen. Az első komolyabb munkahelyemen az ügyvezető is mondta, hogy mennyivel többet érne a CV-m, ha tudnék legalább 1 programnyelvet.


De ehelyett a 150 évvel ezelőtti statikai számolgatások papíron azok mentek- Ahelyett, hogy mondjuk ANSYS-t oktattak volna...


Vagy 1 félév AutoCAD helyett minden félévben lehetett volna mélyen venni + még legalább 1 másik CAD szoftvert is.


Irányítástechnika... Papíron rajzolgatni a hidraulikus meg pneumatikus kapcsolásokat, mikor erre szoftverek vannak? Mi a tök?


Stb.

2023. szept. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!