Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kik/milyen foglalkozások...

Kik/milyen foglalkozások sorolhatóak manapság a "munkás" osztályba?

Figyelt kérdés

És azon belül mi lenne a hierarchia?

Mi a legalja és a csúcsa?


2023. szept. 15. 08:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Munkásosztály: fizikai munkát végez, aminek csak kisebb, vagy gyakorlatilag elhanyagolható része a szellemi, kreatív tevékenység. A legalja a betanított/segédmunka gyárakban, építkezéseken. A csúcsra melóskategórián belül azt tenném, ahová azért ész is kell, pl technikus, autószerelö, cukrász, órás, szakács, ilyesmi.
2023. szept. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

"A legalja a betanított/segédmunka gyárakban, építkezéseken."


Azért kicsit felborult már ez a dolog szerintem.


Oké hogy ezeknek társadalmi Presztízse nulla, és az emberek hajlamosak irodao irattologató katikát magasabb társadalmi presztízsbe helyezni, de közben a "betanított/segédmunka gyárakban, építkezéseken." dolgozó van hogy kétszer annyit megkeres mint irattologató katika.

2023. szept. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Lilluci27 ***** válasza:
75%
Nincs ilyen hogy munkásosztály
2023. szept. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3, azért írtam idézőjelbe.

A társadalmi elismertségre gondoltam.

Hogy mely munka mennyire számít prosztónak, vagy épp mondjuk melyik jelent már egy magasabb "rangot".

2023. szept. 15. 09:40
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Csak azt tudom ismételni amit már írtam.

Simán "magasabb rangot" gondolnak az emberek egy betanított irodaimunkás mögé, aki garantált bérminimumot keres, mint egy gyárimunkásra akit proliznak, miközbe megkeresi a 300+ nettót.

2023. szept. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Mindenki aki nem IT szenyordevopsarchitekkfullsztakkdeveloper.

Legalábbis a gyakoris kódermajmok szerint. 💻🐒

2023. szept. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Számomra az a munkás aki a főleg munkaidejéből, munkaerejéből, röviden: munkából él, és nem tőkejövedelmekből. Már itt sem éles a határ, mert akkor a szaktudás az mi?

Egy másik választóvonal lehet ami a vállalkozói és az alkalmazotti réteget választja el. Viszont itt is vannak ellenpéldák, kényszervállalkozók, vagy olyan alkalmazotti státuszú vezetők akik már valójában a saját bőrüket viszik a vásárra. Rengeteg az átmenet itt is.

A mai irodai dolgozók jelentős részét, kb. 40 000 embert kiadó SSC-s réteget én egyértelmüen a munkás kategóriába sorolnám.

Főleg azt a részét amelyiknek szellemi igényei sincsenek: meló, netfliksz, alvás, beq-rás. Ez gyakorlatilag az előző századforduló munkásosztályának is az alja, a lumpen proli réteg életmódja. Még helyileg is szinte ugyanaz: külső pesti kerületek, egyéb nagyvárosok, ezek agglomerációs kistelepülései a lakhelye, ahogy a magy irodaházak is jórészt ott vannak mint a régi ipartelepek. Durva.

2023. szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Nekem a munkásosztály az a gyári betanított munkát végző emberek.

Tisztelet és becsület nekik, de intellektuálisan nem tudok szót érteni többségükkel.

2023. szept. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Hogy milyen munkának van presztízse, az attól függ, kit kérdezel. Ha a gyakorisokat, akkor az angolul beszélő IT szakemberek tartják csak magukat valamire.

Ha egy vidéki parasztcsaládot, az biztos, hogy ők meg lenézik a fővárosi ficsúrokat és kisasszonyokat, akik azt sem tudják, hogy lehet megkülönböztetni a hagymát a fokhagymától.

Közben meg nehéz megérteni, miért nem fogják fel egyesek, hogy minden munkára szükség van, és szetencse, hogy vannak mindenféle képességű emberek, igy minden munkára van megfelelő ember, és minden munka megérdemli azt, hogy megfizessék. Legalább annyira, hogy alapszinten meg tudjon élni belőle egy család.

nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9# azért azt kiegészíteném, hogy azt csak egy proli paraszt felfogás gondolja úgy, hogy a városi kisasszonyok/ficsúrok azt sem tudják.." de képzeld tudják, ki nem gondolná senki, hogy simán feldolgozok egy csirkét a tyúkudvartól indulva konyhakészig, de nem teszem, mert városba kerültem, jelenleg nem ez a feladatom, és nem azért lakkozott a körmöm pirosra mert nem szeretnék csirkét feldolgozni, hanem mert a munkahelyemen megkövetelik a megjelenést a dresskodot.

És ez tudod nincs senkire ráírva hogy honnan jött.


Aki egy kicsit is felvilágosult, az nem von le messzemenő következtetéseket hogy ki mit nem tud és miért nem tudja azt, talán mert nincs rá szüksége hogy akkor és azt éppen tudnia kelljen neki.

nov. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!