Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kik/milyen foglalkozások...

Kik/milyen foglalkozások sorolhatóak manapság a "munkás" osztályba?

Figyelt kérdés

És azon belül mi lenne a hierarchia?

Mi a legalja és a csúcsa?


2023. szept. 15. 08:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugye, 10-es, azért nem gondolod, hogy a csirkebontás csínjainak tudása általános a fővárosi lakosság körében...

Ahogy azt is vedd figyelembe, hogy az angoltudásra sincs szüksége egy átlag falusinak.


Épp ezért írtam, amit írtam, a kommentem utolsó bekezdésében. ("...minden munkára szükség van...)


Sajnos, én azt tapasztalom itt a gyakorin, hogy túl sokan vannak, akik azzal kérkednek, hogy ők aztán anyanyelvi szinten bírják sz angolt, és úgy "en bloc" leproliznak mindenkit, aki meg nem. Holott, ahogy írtad:

"Aki egy kicsit is felvilágosult, az nem von le messzemenő következtetéseket hogy ki mit nem tud és miért nem tudja azt, talán mert nincs rá szüksége hogy akkor és azt éppen tudnia kelljen neki."

(Arról már nem is beszélve, hogy mik voltak a nyelvtanulás lehetőségei >20 éve, és mik ma.)

Veked is csak akkor van baj, ha lenézed azokat az embereket, akik közül jöttél. Ha nem, akkor meg ne vedd magadra, ami nem inged.

2023. nov. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Öreganyám nagyváros belvárosának szélén élt egy társashban és minden hónapban került házi tyúk az asztalra. Volt, hogy a vágást is az udvaron bonyolították. Nek volt ez olyan régen és teljesen városi, mondhatni polgári életet éltek. Lehet hogy polgáribbat mint a piros körmű multis hölgyike :) Persze nyuggerként volt idejük, kedvük ilyesmivel szórakozni, ez is tény.
2023. nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11# nem gondolnám, de látod, itt vagyok én is, és nincs rám írva hogy bármilyen háztályi munkát megcsinálnék. Tulajdonképpen onnan származik a napi betevő, és becsülendő akik ezt ma gyári környezetben megteszik, elvégzik ezt a munkát.

Dehogy nézem le.

Aki meg tényleg lenézi őket, azokat beállítanám egy napra, mert azért ott vannak szagok, tollfosztás, epe, belsőségek kiemelése stb, miegymás, disznóvágásról ne is beszéljünk. Szerintem ezek értékek ha valaki tud ezekkel mit kezdeni mert a napi betevője függ tőle, függetlenül attól hogy milyen színűre lakkozza a körmét. Egyébként lehet gumikesztyűt húzni és abban csinálni az ilyen dolgokat.

Mondom ezt úgy, hogy soha nem voltak gyári melósok a szüleim, értelmiségiek voltak, mégis rendszeresen dolgoztunk fel élő állatokat élelemszerzés céljából, de minden más is gombaszedés mezőn, diópucolás stb.

2023. nov. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!