Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Óvónők, bölcsis gondozónők,...

Óvónők, bölcsis gondozónők, tanítók, tanárok mennyit kerestek?

Figyelt kérdés

Egyenlőre technikumban tanulok kisgyermekgondozó szakon, de tovább szeretnék tanulni ezen a vonalon maradva. Tisztában vagyok az alulfizetettséggel ebben a szférában és a kérdésem is ehhez kapcsolódik.

Ismerősöknél nem merek és nem is illik erre konkrétan rákérdezni, ezért itt anonim módon szeretném, ha nyilatkoznátok a fizetésről.

Az érdekelne, hogy milyen végzettséggel, milyen munkakörben, hány év munkatapasztalattal mennyi a bruttó bér illetve milyen kiegészítő juttatások járnak még.

Próbáltam interneten is utána nézni, de számomra a közalkalmazotti bértáblák sokszor megfejthetetlenek voltak, ezért validabbnak tartom azt amit szakmabeliek saját tapasztalatból mondanak.

Tudom, hogy ez kellemetlen téma, de az anonimitást megőrízve előre is köszönöm annak aki válaszol :)



2023. szept. 19. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Mi ezen a kellemetlen? Csak ti sittyok nem birjatok mwgerteni hogy allami szektorban bertabla van. Szepen megkeresed a bertablat es mindent latni fogsz
2023. szept. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
#1 Az meg van hogy a bertabla csak az egyik oldalat mutatja a bersavnak, sittyo tazsvirem. 🤭
2023. szept. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
25%
Éppen csak annyit, amiből megvan a sör, a cigi meg a fű egész hónapra.
2023. szept. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
12 év után br. 300eFt, munkáltatói döntés és extra feladatok miatt további br. 75eFt.
2023. szept. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Én sem értem, hogy mit nem lehet nem érteni a bértáblán, nem egy agysebészet.

A teljesítmény szerinti bérezés meg kamu, ki sincs dolgozva rendesen, meg ugye az a duma, hogy várjuk az EU-s pénzeket.

2023. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Egyetemi diploma, 8 év tapasztalat, középiskola.

Alapbér: 263 900 ft. Bérminimumra kiegészítés: 32 500 ft. Oszályfőnöki pótlék: 60 900 ft. Ágazati szakmai pótlék: 94 848 ft. Ez 452 148 ft összesen, ennyi a bruttóm.

Amit ebből kézhez kapok, az 300 000 ft.


Ne a közalkalmazotti bértáblát, hanem a pedagógus bértáblát nézd. De az is csak január 1-ig érvényes, utána életbe lép a státusztörvény (Púétv.). Az alapján a gyakornok garantált illetménye br. 440 ezer forint. A későbbiekben sávosan emelkedhet a bér.


A mi intézményünkben is múlt héten osztogatták ki a papírokat, ugye belengették, hogy br. 440 ezer - br. 1M65 ezer között lehet az alapbér, ami tök jól hangzik, csak éppen nincs hozzá forrás. Így aztán a nálunk dolgozó ÖSSZES PEDAGÓGUS várható alapbére br. 440 ezer forint.


Én a helyedben - bár nem szeretnék fogadatlan prókátor lenni - inkább más irányba képezném magam.

2023. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A béremelés csak arra volt jó, hogy a közvéleményt lenyugtassák. Ugyanis tele volt vele a sajtó, hogy akár 1 milliót is kereshet egy tanár, ha jól teljesít. Ezek után az egyszerű emberek, akik nincsenek ebben benne, nem is értik, hogy mi a bajuk a pedagógusoknak. Hát az, hogy azt is odaírták, hogy amennyiben van rá forrás. Amúgy nem tudom van-e még olyan munkahely, ahol odaírják, hogy akkor kapsz fizetést, ha van rá forrás. Röhej.
2023. szept. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Gyógypedagógusként tanítok általánosban.

5. évem nettó 263.000 forint.

Nincs semmi extra juttatás mellé.

2023. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem számít hogy technikumot csinálsz, 1-2 év és a kőművest is beterelik az iskolába, hogy figyeljen a gyerekekre.


Mi sulinkba az egyik tesit tanító tanár idén azért tart tesit, mert elfogyott a tesitanár, és ő az egyetlen pedagógus aki jár konditerembe...

2023. szept. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7 év tanári munka, gimiben.

2023. decemberig bruttó 410 E. Utána várhatóan januártól bruttó 450 E Ft.

Ha ofő vagy nálunk bruttó 40 600 Ft-ot fizetnek.

Nincs semmiféle plusz juttatás.

2023. szept. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!