Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyenkor jár még a táppénz?...

Itlosz04 kérdése:

Ilyenkor jár még a táppénz? Illetve a munkáltató ilyenkor már kiléptethet a cégtől ?

Figyelt kérdés
Jelenleg a felmondási időmet töltöm egy cégnél ami 09.01-vel kezdődött. A felmondás közös megegyezés alapján történt szóban, de még semmilyen hivatalos papírt ezzel kapcsolatban nem írtam alá. Viszont a mai napon felvettek táppénzre ami 10.13-ig szól. Szóval most ilyen esetben kiléptethet a munkáltató a felmondási idő után vagy nem ? Mert ugye meg a felmondási időn belül vettek fel táppénzre . A válaszokat előre is köszönöm.

2023. szept. 27. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A felmondási idő utolsó napján a keresőképtelenségtől függetlenül megszűnik a jogviszonyod. A következő naptól már táppénzre sem leszel jogosult.
2023. szept. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Viszont a mai napon felvettek táppénzre ami 10.13-ig szól.


Ezt meg ne hangoztasd, mert ha előre tudod a végét, ez jó eséllyel tp-csalás.

2023. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, először tp re kellett volna gondolnod. Az előttem szólóknak igazuk van. Ez, nem lett átgondolva.
2023. szept. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Muszáj voltam sajnos orvoshoz menni mert nagyon eldurvult az aranyerem. Aztán ha a táppénz ideje alatt sem jövök helyre akkor mondták az orvosok, hogy irány a korház és utána műtét. Viszont érdekes az, hogy szóltam a házi orvosnak amikor a táppénzt adta, hogy hamarosan megszűnik a munkaviszonyom. De igy is kiállította.
2023. szept. 27. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
MErt az orvosnak nincs köze ahhoz, hogy neked van vagy nincs jogviszonyod, jogosult vagy táppénzre vagy nem. Ő csak elbírálja, keresőképes vagy-e, és ha nem vagy az, ezt igazolja. Igazolja pl nyugdíjasnak is, aki táppénzre nem jogosult...
2023. szept. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

". A felmondás közös megegyezés alapján történt szóban, de még semmilyen hivatalos papírt ezzel kapcsolatban nem írtam alá. "


Hát akkor jogilag az a helyzet, hogy nem lett neked még felmondva.

Közös felmondás jogilag nem létező fogalom. Vagy felmond valamelyik fél, vagy közös megegyezéssel szüntetik meg a jogviszonyt. Két különböző dologról beszélünk ilyenkor, más szabályok is vonatkoznak rájuk.


A felmondás akkor vált ki joghatást, ha azt a másik féllel "közöljük". Ha egy megállapodást írásba foglaltunk, mint például a munkaszerződést, akkor azt csak írásban lehet módosítani, megszüntetni (felmondani). Szóban nem. Veled még nem közölték a felmondást, innentől kezdve jogilag nem indult el semmiféle felmondási időd.


A közös megegyezés más dolog. Ha az erre vonatkozó megállapodást utólag aláírod úgy, hogy október 13-án megszűnik általa a munkaviszonyod, az a te dolgod, hogy hogyan szúrsz ki magaddal.


A munkaviszony megszűnésekor a táppénzre való jogod is megszűnik még akkor is, ha még mindig nem tudod ellátni a munkádat.

2023. szept. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6.👍
2023. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez volt az első munkahelyem és nem igazán tudtam, hogy ilyenkor mi hogy működik, de hála nektek “köszönöm mégegyszer mindenkinek” most már egy kicsit többet tudok.
2023. szept. 28. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!