Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan fogadjam el, hogy...

Hogyan fogadjam el, hogy sosem fogok bejutni olyan cégekhez, ahol nagyon szívesen dolgoznék?

Figyelt kérdés

Nem ilyen Google vagy Apple féle nagy tech cégekről van szó, nem is olyan területen dolgozom, hanem jogi területen.

Van kb. 10 olyan cég (nagy ügyvédi irodák, pénzügyi multik/bankok, Big4-ok) ahová nagyon szeretnék bekerülni, mint jogász (vagy akár adótanácsadó) de hiába próbálkozom, mondhatom már évek óta, semmi esély nem mutatkozik már, hogy felvegyenek, hiába spamelem őket folyamatosan, jelentkezek ha van hirdetés, emailt írok, Linkedin-en irok a hr-eseknek. Nagy ritkán összejön egy interjú, de ajánlat sosem.

Persze közben próbálom fejleszteni magam, második idegen nyelvet tanulok, hamarosan jogi szakvizsga, utána szeretnék egy LL.M.-et is elvégezni bank vagy adójog területen, de sajnos a lényeg, a releváns tapasztalat elismert nagyobb cégeknél, az hiányzik. Egy kis cégnél vagyok már lassan 2 éve és nem érzem a fejlődést egyáltalán.

Elvégeztem időközben egy közgazdász mesterképzést is, ott magamra tudtam szedni pár hasznos tudást (főleg számvitel és vállalati pénzügy terén), de nagy extra speciális tudást az sem adott, ezt a munkáltatók érdektelensége is bizonyítja, de ezzel tisztában is voltam, nem egy alk. közgázra mentem, de a két területet (jog és pénzügy) szeretném kombinalni valahogy.


A lényeg, hogy nagyon elúszni látszik ez a terv és ezt elég nehéz lélekben megemészteni.

(Tudom, hogy van, akinek 2 perc bejutni ilyen helyekre, de nem tartozom közéjük)



2023. okt. 6. 20:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos a jogászoknak nagyon nehéz elhelyezkedni, ilyen helyekre kb lehetetlen bejutni, mert úgyis olyanokat vesznek fel akiknek vannak kapcsolataik az adott helyen

Ez nem feltétlen a te hibád

Szerintem próbálj másfelé keresgélni, vagy kamatoztatni valahol a pénzügyi tudásod

2023. okt. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Az én tanácsom az, hogy ne csüggedj. Ilyen cégnél dolgozom, mint amit említettél, pár észrevétel:

Egyrészt hiába nagyon jónevűek, fizetésben nem feltétlenül extrák ezek a cégek, máshol is simán megkaphatod azt a kompenzációt amit ezeknél. Másrészt nagyrészben szerencsén múlik, hogy kit hívnak be interjúra (Jópár ilyen cégnek néhány perces bemutatkozó videót kell küldened angolul, amit ember meg sem néz, hanem AI alapú szofter elemez és ezen múlik, hogy továbbjutsz vagy sem..) Harmadrészt ezeknél a cégeknél sem csak kiemelkedő képességű emberek dolgoznak, oké az átlagnál talán jobb a közösség, de vannak olyan kollégák akikről fogalmam sincs hogyan vették fel őket.. És végül ne add fel a próbálkozást, évente mindenhová beadhatod a jelentkezésed. Próbálj olyan speciális tudást (nem generálist) szerezni, ami az adott pozícióra lényegesen kiemel a többi jelentkező közül. Igazából ha junior-medior szinten vagy akkor érdemes leginkább próbálkozni, ha már senior szint felé tartasz, akkor lehet hogy érdemes elengedni, nálunk nagyon jellemző a belső toborzás a magas pozikra. Amit még érdemes megjegyezni, hogy nagyon sok múlik rajtad kívül eső tényezőkön, pl. azon, milyen körülmények közül jössz. Nagyon jellemző, hogy tökéletes CV-s elit szülőktől jövő gyerekek internként bekerülnek aztán maradnak családalapításig amikor is váltanak valami nyugisabbra..

2023. okt. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Big4-hoz, ezen belül KPMG-hez lenne egy ötletem. Lesz október 10-en egy esemény, ami számodra releváns lehet:

[link]

2023. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#3 Tudom, jelentkeztem is rá, de semmi visszajelzést / visszaigazolast nem adtak.
2023. okt. 6. 22:12
 5/19 anonim ***** válasza:
25%
Összeszorított ánusszal.
2023. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok

Ha esetleg ismersz valakit aki ilyen cégnél dolgozik kérd meg hogy ajánljon az employee referral programon keresztül, nálunk pl. ebben az esetben garantált, hogy kapsz esélyt interjúra. Onnantól meg igazából nagyrészt rajtad múlik. :)

2023. okt. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hog ne fogadd el. Én 3 ilyen cégben dolgoztam gyakornokként, ahova gyakran nehezebb bekerülni, mint teljes munkaidőre. Tapasztalataim azt mondják, hogy mindent, folyamatosan pályázni kell, még akkor is ha éppen úgy érzed biztos lábakon állsz, mert sosem tudod mikor kap el a (bal)szerencse. Lenne viszont egy kérdésem az interjúkkal kapcsolatban. Mit érzel, hol rontod el? Az nagyon jó amit csinálsz, ezer téren fejleszted magad, és ez nagyon pozitív. Én azt mondom, hogy azok alapján, amiket leírtál nem a tudásoddal, vagy a tanulmányaiddaldhet a baj, éppen ezért teszem fel a kérdést.
2023. okt. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
#7 Valószínüleg az is benne lehet, hogy nem tudom jól eladni magam interjúkon, általában eléggé bestresszelek ilyen szituációkban és ez biztos látszódik is. De ettől függetlenül így is kb 20/1 esetben jön össze interjú.
2023. okt. 7. 17:47
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben szerintem "exposure therapy" módszerrel fejlezd a stresszhelyzetben való állóképességed. Pályázz meg olyan állásokat is, ahol csak tudod, hogy nehéz interjúra lehet számítani, és gyakorolj élesben.
2023. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Jogi szakvizsgás jogászként túl vagyok már egy-két szemét dolgon....már ami a munkakeresést illeti...


Milyen "nagy irodák" ?


Tapasztalataim szerint a legtöbb ilyen "nagy" irodának csak a marketingje jó.... de ennyi.

Dolgoztam ilyennél, gyakornokként az egyetem alatt, majd ügyvédjelöltként, később alkalmazott ügyvédként is...


Hát.... éppenséggel nem vagyok (és voltam) hasra esve egyiktől sem.

Túlóra, plussz munka, egekben lévő elvárások, nulla szabadidő (magánélet)... volt olyan kollégám, akinek matrac + hálózsák volt benn az irodájában, mert annyi volt a meló, hogy bent aludt, mert nem volt értelme hazamenni...


Az egyszemélyes, ill. a pár ügyvéddel működő irodák sokkal emberközelibb munkahelyek ezeknél.

A fizetést hagyjuk.... az szinte sehol sem annyi, hogy urasan megélj belőle, de a miénk egy ilyen szakma... amíg saját praxisod nincs, addig pénzeden látszik, hogy alkalmazott vagy....

DE a pénz egy dolog...


Az ilyen helyeken fogyóeszköz vagy... nagyjából tízszer annyi melód van, mint más helyeken, és ha már nem bírod vagy nem teljesítesz az általuk elvárt szinten - ami nem éppen alacsony - akkor keresnek helyetted olyat, aki ezt még tudja... mindezt úgy, hogy ezt várják el... vagyis nem vagy megbecsülve, mert tudják, hogy a név és az image miatt mindenki ott akar dolgozni... mert ha innen el is kell menniük, akkor nagyon hamar kapnak más helyen melót, mert aki ilyen nagy nevű cégtől jön... és hát ez valahol igaz is. Tapasztalatból tudom.


Ami munkát illeti: Mivel "sokan" vannak egy ilyen cégnél, mindenki egy-egy részterülettel foglalkozik csak. Ez annyiban jó, hogy azt a területet valóban alaposan meg lehet tanulni, de csak azt.

Én pl. a NAV - os jogászi múltammal kerültem be egy adóügyekkel foglalkozó ügyvédi irodába... először csak adózási területre. Csak a társas vállalkozások adóügyeivel foglalkoztam... semmi mással.

Nagyon nehezen kerültem át a peres területre, ahol már perképviseletet is elláthattam.


Na most egy kis irodában nem ez a helyzet, ott mindent kell csinálni, úgy az változatosabb és izgalmasabb is...


Szóval nem biztos, hogy jó dolog a "nagy és elismert" irodáknál dolgozni.... persze minenki maga dönti el, hogy mi kell neki.... nekem nem ez kellett, ott is hagytam őket, amint lehetett.

2023. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!