Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző hogy egy...

Mennyire jellemző hogy egy munkáltató megvárja a felmondási időt?

Figyelt kérdés
Szeretnék munkahelyet váltani, de mindenképpen úgy, hogy meg legyen már a másik hely. Ha valahova jelentkezek, mennyire jellemző hogy megvárja a munkáltató amíg ledolgozom a felmondási időt?Ha felvesznek az új helyre, akkor már megírjuk a szerződést hogy 1 hónap múlva mikor kezdek, és akkor már nem lehet az, hogy 2 hét múlva csörögnek hogy bocs de találtunk valakit aki egyből kezdene?
2023. okt. 7. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szakképesítést igénylő munkáknál kb 99%. Mivel aki teheti az így vált, nagyon ritka aki azonnal tud kezdeni.

Ez maximum a feketemunkára hajlamos ágazatokban illetve a nagyon alacsony végzettséget (értsd: bárki elvégzi) munkák esetében lehet reális kockázat.

2023. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Interjún nekem mindig kérdezték, hogy kb. mennyi idő a felmondási idő és ők úgy kalkulálnak. Ha valahol nem volt jó onnan vissza se hívtak. Ha meg oké volt minden akkor megvárták
2023. okt. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon.
2023. okt. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg szokták várni. Nekem az egyik helyen az interjú utolsó köre után még szándéknyilatkozatot is adtak, hogy x dátumtól foglalkoztatni akarnak.
2023. okt. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Fene tudja. Ha két hónap múlva tudsz kezdeni, akkor azért húzzák a szájukat, hogy miért ilyen későn, ha azonnal, akkor meg azért, hogy hogyhogy már a fölmondásodi időded töltöd. Teljes zsákbamacska, leginkább attól függ, mennyire időben kezdték el a keresést, mennyire ég a ház adott csapatban, az elődöd egyáltalán kivárta-e a saját 2 hónapja véget. Igazi, masszív bővülés, több tucat ember egy éven belüli munkába állása esetén látok arra csak komoly esélyt, hogy tényleg jó nekik a 2 hónap.
2023. okt. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem 2 hónap, hanem 1. 1 hónap amit le kell dolgozni, és rá 1-2 napon belül tudnék kezdeni
2023. okt. 8. 00:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én alapszakos egyetemistaként megmondtam a novemberi interjún, hogy majd a következő szemeszteben, februárban kezdenék.

Megvártak. Ez egy gyakornoki pozíció volt az egyetem mellett, feltételezem, hogy magasabb szinten sem becsülnek meg kevésbé.

2023. okt. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is mindig megvártak. Háromszor váltottam munkahelyet. Ha nem vártak volna meg az ígéretük ellenére, akkor oda amúgy sem szívesen mentem volna, mert az nem egy korrekt munkáltató másban sem.
2023. okt. 8. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű munkát végzel?

A mi cégünknél egyszerű, szakképesítést nem igénylő munkától az egyetemi végzettségig minden van. A nem szakmunkáknál azért nem jellemző a hosszú várakozás, jön egy jelentkező, pár nap múlva próbanap, utána kezdhet is. Egy-két héten belül már ott dolgoznak. Általában, ha erre a munkakörre keresünk embert, akkor azonnal kell, így ilyen esetben nyilván hátrány, ha várni kell rá. De mondjuk legutóbb szakmát igénylő munkánál pont egy hónapot vártunk ki, gondolom felmondási idő miatt. Nem volt gond, mert a mi távozó kollégánknak is ennyi volt a felmondási ideje, egy-két hét volt, amíg kevesebben voltunk, de ennyit megéri kivárni.

2023. okt. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6, OK, akkor reménykedj, hogy az 1 hónapon nem problémának hogy miért 2 és az 1-2 napot ne valld be mert az akkor meg azon fognak. Sajnos tapasztalat.
2023. okt. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!